Skocz do zawartości
piotrek870918

wężyki przelewowe-brak sil

Rekomendowane odpowiedzi

czyli po sklepach moto niemam co szukac?jeden mechanik powiedzial ze w servisie vw ten zawór 1000zl kosztuje;//

 

---------- Post added at 12:33 ---------- Previous post was at 12:32 ----------

 

a jezeli zdjelem wezyk od powrotu i dmuchalem do filtra i bardzo ciezko szlo to filter tez jest zabity/

?/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdz podgrzewacz paliwa na filtrze. Plastikowe gówienko na przewodzie powrotnym do baku. Miałem to samo co ty. U mnie właśnie ten plastik się zapchał. On jest rozbieralny ale tylko w precyzyjnych rękach bo łatwo pęka. Niedawno kupowałem nowy do paska żony bo stary nie nadawał się do naprawy - koszt 23zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego wlasnie podgrzewacz musialem kupic nowy bo chcialem go rozebrac i ten plastik co trzyma kulke w nim wystrzelil i polecial gdzies.a za podgrzewacz febiego dalem 34zl.a porobilem to wszystko i chyba dalej sie leje po tych wtryskach.ten nowy zawur dalem do pompy filter paliwa i podgrzewacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienillem ten zawór(trójkat) filter paliwa i podgrzewacz i przestalo sie lac jak narazie.wielki dzieki koledzy za pomoc

 

zamykam temat,heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co kupie wężyki to pół roku i zaś pękają.Jakie polecacie by się pojeżdziło dłużej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup biały ogrodowy zbrojony i też będzie ok. U mnie też mechanik mówił że popęka,że ropa go zeżre i jakoś przeleciałem na nich już 2 lata i nic się nie dzieje.Osłona silnika zakrywa niedoskonałości mojego majsterkowania ;-) Jak coś zdaje egzamin to dlaczego tego nie użyć ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze wężyki paliwowe oraz do wtryskiwaczy lpg są zbrojone wewnętrznie, te z tkaniną na zewnątrz to szajs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Ja kupowałem jako przelewowe właśnie te z powłoką tekstylną na zewnątrz, zabezpieczyłem końce zwykłymi opaskami zaciskowymi i przez prawie dwa lata był z tym spokój (auto sprzedałem). Przewody to były chyba Semperit.

 

Porady z ogrodowymi i używkami (choć to już lepszy pomysł) pomijam - szczególnie te pierwsze w razie "w" lub nawet przeglądu u niepobłażliwego kontrolera mogą doprowadzić do odebrania dowodu. Czy warto więc ryzykować?

 

Jak ktoś się upiera jednak i nie chce zamienników:

- zasilanie (do filtra): N10303504 (7.5x3.5) - 5 metrów: 130 PLN w ASO

- powrót (od filtra): N10120703 (5.5x3) - 5 metrów: 110 PLN w ASO

- przelewowe: 059130329 (3.5 mm) - 5 metrów: 106 PLN w ASO

- opaska do przelewowych (1.9 TD/D) - N90045501 (5/8) 4 PLN (nie dostępna w ASO)

 

Można podpytać w ASO - może udostępnią oryginalnego przewodu w mniejszej ilości ale przy zamówieniu minimum to chyba właśnie 5 metrów. Takie przewody raczej następne 20 lat wytrzymają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepsze wężyki paliwowe oraz do wtryskiwaczy lpg są zbrojone wewnętrznie, te z tkaniną na zewnątrz to szajs

 

a masz jakiegos linka do tych wezykow gdzie mozna kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupuję stacjonarnie co jakiś czas, w większej ilości np. w arpol-u gates średnica 3.2 około 8 zł metr na allegro trochę taniej, do podciśnień również te stosuję, nie rozwarstwiają się po pół roku na końcach jak te parciane jeden minus to są sztywniejsze od tych ze szmatką na zewnątrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności