Skocz do zawartości
Jonasz

Drżenie wydechu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co jest przyczyną wpadania wydechu w drgania na luzie ? po złapaniu go ręką ustaje . Wpływem na drgania może być środkowy wydech który jest od spodu (od strony jezdzi) przerdzewiały i blachy się porozdzielały ?

 

A co jest przyczyną dzwonienia ?

Edytowane przez Goldeq
Poprzestawiane litery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie cie co jest przyczyną wpadania wydechu w drgania na luzie ? po złapaniu go ręką ustaje . Ma wpływ na to że środkowy wydech jest od sposdu (od strony jezdzi) przerdzewiały i blachy się porozdzielały ?

 

A co jest przyczyną dzwonienia ?

 

Możesz mi to na polski przetłumaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz mi to na polski przetłumaczyć?

 

Nie oferuje możliwości tłumaczenia Języka Polskiego na Język Polski . Na przyszłość skoro nie masz nic do powiedzenia w danej sprawie to się nie udzielaj , robisz śmietnik . Poprawiłem również sformułowanie mojego zapytania i ustawiłem w 2 słowach literki na swoje miejsca ... A mówi się że wystarczy że człowiek przeczyta tylko 2 literki końcową i ostatnią i wie o co chodzi.

Edytowane przez Goldeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie oferuje możliwości tłumaczenia Języka Polskiego na Język Polski . Na przyszłość skoro nie masz nic do powiedzenia w danej sprawie to się nie udzielaj , robisz śmietnik . Poprawiłem również sformułowanie mojego zapytania i ustawiłem w 2 słowach literki na swoje miejsca ... A mówi się że wystarczy że człowiek przeczyta tylko 2 literki końcową i ostatnią i wie o co chodzi.

 

Troszkę szacunku dla ojczystego języka i ludzi na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troszkę szacunku dla ojczystego języka i ludzi na forum.

 

Panowie bez emocji wszystko da się wytłumaczyć. Swoją drogą Goldeq nie dziwię się, że Krzysztof nie rozumie. Moim zdaniem samochód należy obejrzeć od spodu z uruchomionym silnikiem. Przyczyną mogą być wieszaki tłumika lub pęknięte złącze elastyczne tzw. plecionka. Nikt z nas jasnowidzem nie jest i proszę się nie obrażać. Wystarczy trochę więcej własnej inicjatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troszkę szacunku dla ojczystego języka i ludzi na forum.

 

Prosiłem cię że jeżeli nie masz nic do powiedzienia to sie nie udzielaj tak ? . Nie rób śmietnika EOT

 

Przyczyną mogą być wieszaki tłumika lub pęknięte złącze elastyczne tzw. plecionka.

 

Dobrze że wspomniałeś o wieszakach . Sprawdzałem plecionkę , jest cała spaliny sie nie wydostają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

 

Poradźcie mi. Otóż mój tłumik wpada w drgania przy obrotach rzędu 2500-3000 obrotów na każdym biegu podczas jazdy. Rezonans słyszę po prawej stronie albo przy silniku albo przy katalizatorze, gdzieś w tych rejonach. Co może być tego przyczyną? Jakiś czas temu wspawałem plecionkę ale to nic nie zmieniło. Moje auto to Passat 3BG 1.9 AVF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie!

 

Poradźcie mi. Otóż mój tłumik wpada w drgania przy obrotach rzędu 2500-3000 obrotów na każdym biegu podczas jazdy. Rezonans słyszę po prawej stronie albo przy silniku albo przy katalizatorze, gdzieś w tych rejonach. Co może być tego przyczyną? Jakiś czas temu wspawałem plecionkę ale to nic nie zmieniło. Moje auto to Passat 3BG 1.9 AVF.

 

Poluzuj śruby w okolicy plecionki. Niech wydech się rozpręży i dostosuje i skręć go ponownie. Po wymianie gdby był skrecany albo zespawany nowy to miał inne wymiary. Teraz pod wpływem temperatury się odkształcił i trzeba wszystko poluzować, żeby ponownie się ułożył.

Przerabiałem ten sam problem w AFN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam w moim pasku 1.9 avf 130 km pojawia sie problem drzenia kabiny przy przyspieszaniu , powiedzmy ze jade na piątym biegu 70 km daje pedał w podłoge i nagłe czuje drzenie wibracje w kabinie tak do 80 km i nagle cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wrzucony 5 bieg i dość niskie obroty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie plecionka jest cała czarna i jakby sie poci. tzn że ostatecznie jest do wymiany?

jakiej plecionki najlepiej użyć? ma ktoś sprawdzony produkt?

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Każda siatka jest dobra, ważne aby dobrze wspawać aby nie powstawały naprężenia.

Edytowane przez mkpol
Nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio piszemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często blacha termiczna nad rura wydechu (konkretnie nad bańka katalizatora zaraz za kolektorem) jest urwana na mocowaniach i lezy na samej rurze. Dzwoni wtedy od ok 1800 do 2500. obr/min. Ze 3 wkręty +większe podkładki i spokój z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności