Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kupna mojego paska nie podobała mi sie jedna rzecz a mianowicie przed filtrem powietrza jest taka rura przez ktora powinno zasysac powietrza z tego znaczka VW z przodu (passat B3) no i ona nie byla podłaczona od poczatku kiedy włożę ja jak powinno byc i jak zapale jest wszystko ok, ale gdy sie zacznie jechac silnik zachowuje sie strasznie sztywno i gaśni eprzy zmianie biegow tak na gazie jak i na benzynie patrzyłem juz czy wsystko ni ejest zatkane filtr powietrza wymienilem juz 2 razy i probowalem czy cos sie zmieni niestety nie. Nie weim co to może byc narazie jest bez tej rury ale bardzo mnei interesuje dlaczego tak jest moze ktos mial taki przypadek i moze mi pomóc dodam ze sprawdzalem kazdy kanal i przed filtrem i za jak i filter wszystko jest ok nie jest zapchane ani nic w tym rodzaju. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta rura przy instalacji gazowej jest specjalnie zdejmowana żeby powietrze nie było wtłaczane do okładu dolotowego. Nic z tym nie zrobisz musisz ja zdjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rure z mikserem do gazu mam nad samym wtryskiem ale na benzynie jest to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą rurą, na benzynie powinien chodzić - tak jak przewidziała fabryka. Na gazie będzie gasł przy zmianie biegów (przy wyższych prędkościach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale na benzynei tez nei jest jak fabryka przykazała i nie tyka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim RP tą rurę puściłem w kierunku tyłu auta - pomogło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może datego ze jak sie zakłada ga tojest komputer do niego ustawiany

i jest tak ustawiony że ze zdjętą ma być .

choiaż ja mam 2.0 E i mam gaz podawany do filtra powietrza i rura jest podłączona. nie wiem czemu u ciebie jest inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro cos pokombinuje.ale to mi wyglada na to ze jak jedzie sei to teoretycznei powietrze powinein zasycac przez emblemat na przodzie samochodu pozneij do filtra i do silnika no i ja polacze w ten sposob i jade to jakby strumien powietrza pchal powietrze na chama do silnika moze za slaba mieszanka sie robi ze za duzo powietrza ale znowu to po co jest przepustnica ? nic jutro podłubie tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jakby strumien powietrza pchal powietrze na chama do silnika moze za slaba mieszanka sie robi ze za duzo powietrza ale znowu to po co jest przepustnica

Przepustnica nic do tego nie ma, mikser do gazu jest przed nią. Jak ta rura jest założona to pęd powietrza zmniejsza podciśnienie przed przepustnicą wskutek czego parownik daje mniej gazu. Jeżeli koniecznie chcesz jeździć z tą rurą to musiałbyś dorobić kompensację do parownika

Najlepiej będzie jak zdejmiesz tą rurę, a jak na benzynie źle chodzi to szukaj innej przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zalozylem gaz lovato i jezdzilem sobie ale po kilku dniach zobaczylem ze rura jest wypieta wiec ja zalozylem odpalal ladnie tylko gasl przy zmianie biegow przy hamowaniu i pojechalem tam gdzie zakladali mi gaz i koles zobacyl ta rure ze jest podpieta i ja wyciagnol i wszystko gra na gazie i bezynie i tak pol roku juz jezdze i nie narzekam wiec po takim zabiegu jak lpg nalezy ja wypiac a dlaczego to nie pamietam zbyt dobrze chociaz koles mi mowil ale bylem taki szczesliwy ze jest ok a tu chodzilo o jakies lewe powietrze czy cos w tym stylu ale nie jestem pewien pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam lovato no nic jezdzilem z wypieta od mareca to i teraz bede tak jezdzic:) trudno:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak troche z innej beczki ale tez o powietrzu:) bo zastanawia mnie fakt ze ogrzewanie ustawione na cieplo wentylator na 0 wylaczony calkowicie a jak sie otworzy nawiewy i stoi nic 0 powietrza cieplego a jak im szybciej sie jedzie tym wiecej powietrza leci przez nawiewy jakos sa puszczone jakies kanaly jakis wlot? rure tą od filtra tez mam zdjeta bo gasł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakos sa puszczone jakies kanaly jakis wlot?

Na wlocie z podszybia jest klapa.

Jak nie ma klimy to jest sterowana linką...to długie przejście miedzy 1 a 0

Jak jest klima klapa ta jest sterowana podciśnieniem.

 

Jak klapa sie zamyka czyli działa to nie ma prawa nic lecieć przez kratki podczas jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności