Skocz do zawartości
zeus1982

Demontaż zderzaka / wymiana chłodnicy foto 3bg

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzeję troszkę

Właśnie zastanawiam się nad wymianą chłodnicy.

W niedzielę pojechałem do sklepu wracam na parking a tam kałuża różowego płynu pod samochodem i kapie ze zderzaka - podjechałem do drugiego sklepu aby kupić destylowanej wody, wychodzę ze sklepu i tutaj też kałuża pod samochodem - w zbiorniczku z max zrobiło się mniej niż min. Dolałem wody i wróciłem do domu. No i tutaj zonk bo już nic nie kapie, nic się nie leje.

Pomacałem króćce chłodnicy - suche inne przewody od wody suche, zwaliłem zderzak, na zderzaku mokro, pod chłodnicą mokro ale nic wiele nie zobaczyłem bo na większe rozkręcanie nie miałem czasu.

No i teraz samochód jest w użyciu cały czas ale nic nie cieknie, nic w zbiorniczku stan płynu nie opada.

Ale skoro raz coś takiego się stało to i stać się może drugi raz więc dlatego zastanawiam się nad wymianą chłodnicy (widać było że spodem trochę pordzewiała).

Moje samochód taki jak w opisie B5, kombi, 2002, 1.9tdi, 101KM, AVB.

 

1. ETKA podaje dwa rodzaje chłodnic 8D0121251AT oraz 8D0121251P który wybrać, ktoś wymieniał w takim samochodzie?

 

2. Ktoś może wie jaki jest numer tych o-ringów zaznaczonych cyfrą 5 na zdjęciu poniżej, w ETCE nie widzę.

a57120dc76eb7a32m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę nie trafiłeś z pytanie w ten temat bo pytanie o chłodnice w AVB jest w tym http://forum.vw-passat.pl/threads/6848-Chlodnica-roznice-awaria-usunieta ale tak jak tam pisałem to najlepiej jest sprawdzić na samej chłodnicy numer i oznaczenie bo ja się rocznikowo spodziewałem innej a była inna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym jakoś nie wyskoczył mi ten temat.

 

Dzięki za podpowiedź - trzeba będzie na chłodnicę pozaglądać.

 

A co do tych o-ringów z fotki ktoś może wie jakie to numery lub rozmiary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś może mi znaleźć w ETC-e numer uchwytu , który jest na fotce (uchwyt, który podtrzymuje rurkę, która jest przed chłodnicą klimatyzacji), pozdrawiam.uchwyt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za umieszczenie tej foto-prezentacji w najbliższym czasie też będe z ojcem wymieniał ,mam nadzieje ,ze w tdi jest tak samo. Wielki plus za ten temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Ostatnio wymienilem chlodnice i postanowilem zrobic manuala krok po kroku poniewaz nie znalazlem nic takiego na forum.A napewno sie przyda.

 

Kolego serdeczna prośba o aktualizację zdjęć ponieważ wszystkie wygasły ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności