Skocz do zawartości
Patryk_

Naprawa włącznika świateł Passat B5

Rekomendowane odpowiedzi

Piny NSL i NL

Ekspertem nie jestem,ponniżej w załączniku opis pinów

Wielkie dzięki sprawdze jutro i dam znać:kciuki:kciuki:kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Znalazłem winowajcę mojego problemu - mam coś takiego zamontowane przy wyłączniku świateł. Jak się tego pozbyć? Czy poradzę sobie sam? - oczywiście z Waszą pomocą czy muszę szukać jakiegoś elektryka?

DSC01158.jpg

DSC01159.jpg

Jest to chyba jakiś przekaźnik ale jak go odłączyć abym miał normalne przełączanie świateł?. Czekam na pomoc w rozwiązaniu mojego problemu:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie.

Znalazłem winowajcę mojego problemu - mam coś takiego zamontowane przy wyłączniku świateł. Jak się tego pozbyć? Czy poradzę sobie sam? - oczywiście z Waszą pomocą czy muszę szukać jakiegoś elektryka?

[ATTACH]47825[/ATTACH]

[ATTACH]47824[/ATTACH]

Jest to chyba jakiś przekaźnik ale jak go odłączyć abym miał normalne przełączanie świateł?. Czekam na pomoc w rozwiązaniu mojego problemu:dolamam

 

To jest zwykły przekaźnik.Zobacz które przewody są od oryginalnej instalacji i powpinaj je tak jak powinny być-opis wisi gdzieś na forum.poprostu masz podłączone tak jak w Skandynawii-tak mi to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Patryk_ ale chyba jednak bedę musiał skorzystać z fachowca bo się obawiam, że jak zacznę sam kombinować to w najlepszym przypadku nie bedę miał świateł w ogóle a najgorszym to sfajcze autko:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze czy można by prosić o pomoc,dokładniejszy opis jak się do tego dobrać- jednak spróbowałbym sam to zrobić:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał Patryk_ Zobacz post

Piny NSL i NL

Ekspertem nie jestem,ponniżej w załączniku opis pinów

Wielkie dzięki sprawdze jutro i dam znać

Nie działają niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Click image for larger version Name: włącznik3.jpg Views: 413 Size: 7.9 KB ID: 23282 Click image for larger version Name: włącznik4.jpg Views: 407 Size: 6.9 KB ID: 23283

mam pytanko

Czy te blaszki w przełaczniku powinny na stałe mieć styk z tymi pod spodem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są ruchome,stykają przy przekręceniu włącznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób ci szalał? Mam podobnie i nie wiem jak się do tego zabrać. Myślałem że to przerywacz ale też nie wiem gdzie się znajduje. Jest jakaś instrukcja jak wyjąć manetkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jaki sposób ci szalał? Mam podobnie i nie wiem jak się do tego zabrać. Myślałem że to przerywacz ale też nie wiem gdzie się znajduje. Jest jakaś instrukcja jak wyjąć manetkę?
co do przełącznika świateł http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=178853&postcount=5

a żeby manetki zdjąć musisz kiere zdjąć i osłony plastikowe wokół kiery przedtem odepnij aku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej nie stawiać na przerywacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli raczej nie stawiać na przerywacz?
a jakie masz objawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączam kierunek, jest czasami ok, ale czasami słychać nierówną pracę przerywacza i kierunek gaśnie. Wyłączam go i ponownie włączam i jest podobnie a czasami chodzi bez problemu. Zarówno prawa jak i lewa strona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przynajmniej już wiem dlaczego nie mam podświetlania nawiewów, dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to ma związek z moim pytaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Włączam kierunek, jest czasami ok, ale czasami słychać nierówną pracę przerywacza i kierunek gaśnie. Wyłączam go i ponownie włączam i jest podobnie a czasami chodzi bez problemu. Zarówno prawa jak i lewa strona.
a to masz problem z włącznikiem awaryjnych tam jest przekaźnik migacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakoś razem zespolony czy to jest osobna kostka? Da się go bez jakiś większych problemów zdemontować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki to ma związek z moim pytaniem?

 

A jaki w ogóle związek ma Twoje pytanie z tym wątkiem?Podpowiem Ci-żaden.

 

 

 

Jest jakoś razem zespolony czy to jest osobna kostka? Da się go bez jakiś większych problemów zdemontować?

 

Wyciągasz cały włącznik awaryjek.Da się go rozebrać i poczyścić-uważaj bo podczas demontażu rozsypuje sie na drobne.

P.S. Masz opisane na forum w ODPOWIEDNIM wątku :hyhy

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności