Skocz do zawartości
Patryk_

Naprawa włącznika świateł Passat B5

Rekomendowane odpowiedzi

cześc

jestem nowy co mam zrobic gasnie u mnie całe podswietlenie w kapini deski wskazników i wszystkich przycisków a nawet klimy po chwili powraca iginie

 

Napisałem Ci wyjątkowo na PW

 

Patrz post #1 lub podmień w celu sprawdzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na innym włączniku będzie działało to kup nowy i nie baw się w doginanie blaszek.

Na alledrogo znajdziesz nowe oryginalne za ok 55zł.

U mnie najpierw siadło podświetlenie wnętrza i deski, a za niedługo wytopił sięstyk od świateł mijania. Podgiołem i ponownie przestało działać. Widocznie blaszka się zagrzała i straciła sprężystość. Nie śmigam za wiele i na razie podgiąłem jeszcze raz podgiąłem podkładając przy takim nicie drut fi ok. 1mm ale na wiosnę pewnie wymienię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak na innym włączniku będzie działało to kup nowy i nie baw się w doginanie blaszek.

Na alledrogo znajdziesz nowe oryginalne za ok 55zł.

U mnie najpierw siadło podświetlenie wnętrza i deski, a za niedługo wytopił sięstyk od świateł mijania. Podgiołem i ponownie przestało działać. Widocznie blaszka się zagrzała i straciła sprężystość. Nie śmigam za wiele i na razie podgiąłem jeszcze raz podgiąłem podkładając przy takim nicie drut fi ok. 1mm ale na wiosnę pewnie wymienię.

 

Ja tam nie narzekam,wyczyściłem pożądnie i dlatego nic się nie dzieje...Proste :hyhy

Jak za słabo przeczyścisz styki to masz takie problemy,ja mam spokój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość trusiu1988

Witam:)

Umnie padła lewa strona..mijania przód oraz tył..czy to może być od włącznika??

 

---------- Post added at 13:00 ---------- Previous post was at 12:59 ----------

 

dodam że żarówki oraz bezpieczniki są ok:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam:)

Umnie padła lewa strona..mijania przód oraz tył..czy to może być od włącznika??

 

---------- Post added at 13:00 ---------- Previous post was at 12:59 ----------

 

dodam że żarówki oraz bezpieczniki są ok:P

 

Jak najbardziej-sprawdź ten nieszczęsny włącznik.Jak masz okazję to przed jakimkolwiek czyszczeniem czy doginaniem blaszek podmień z kimś włącznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez dzisiaj mialem sytuacje ze stracilem swiatla mijania i dlugie. Powod - pod blaszka we wlaczniku natopilo plastiku,niestety musialem ja mocno odgiac aby wyczyscic a po ponownym nagieciu nie odzyskala ksztaltu i caly czas ' styka ' , co daje efekt palenia sie swiatel mijania odrazu po wlaczeniu zaplonu.Moge tak pojezdzic pare dni do wymiany wlacznika na nowy?

 

W kazdym razie bez tego manuala nic bym nie zdzialal.

 

Dzieki Patryk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez tego manuala nic bym nie zdzialal.

 

Dzieki Patryk.

Bardzo mnie cieszy że na coś się to przydało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znowu u mnie w starym przelaczniku byl problem tego typu iz po wlaczeniu swiatel krotkich zalanczaly sie halogeny:D dopiero gdy docisnolem do srodka pokretlo to gasly ale jak puscilem to dalej swiecily:(Da sie jakos ten przelacznik uratowac? Jak tak to co zrobic? Nowy juz mam ale niestety z czerwonym podswietleniem:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A znowu u mnie w starym przelaczniku byl problem tego typu iz po wlaczeniu swiatel krotkich zalanczaly sie halogeny:D dopiero gdy docisnolem do srodka pokretlo to gasly ale jak puscilem to dalej swiecily:(Da sie jakos ten przelacznik uratowac? Jak tak to co zrobic? Nowy juz mam ale niestety z czerwonym podswietleniem:(

 

Da się,jak w opisie tylko że odpowiednie blaszki przeczyść i dodnij ;)

Ale jak masz już nowy włącznik to LED'y przelutuj na inny kolor- 3mm 3V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jak masz już nowy włącznik to LED'y przelutuj na inny kolor- 3mm 3V

 

Właśnie rozebrałem ten stary przełącznik:D

I ten panel z diodami jest wyjmowany...i jak ten z zielonymi diodami wloze zamiast tego z czerwonymi bedzie to świecić na zielono nie?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie rozebrałem ten stary przełącznik:D

I ten panel z diodami jest wyjmowany...i jak ten z zielonymi diodami wloze zamiast tego z czerwonymi bedzie to świecić na zielono nie?:P

 

Przecież jest taki sam ;) No dobra,kolory LED'ów są inne.Zawsze możesz przelutować na jaki kolor chcesz-popatrz u mnie jak to wygląda,miałem już parę wersji testowych :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież jest taki sam No dobra,kolory LED'ów są inne.Zawsze możesz przelutować na jaki kolor chcesz-popatrz u mnie jak to wygląda,miałem już parę wersji testowych

 

To wytlumacz mi jak babie czy jak podmienie te panele z diodami to w nowym wlaczniku (obecnym swiecacym na czerwono) bede mial oswietlenie zielone?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wytlumacz mi jak babie czy jak podmienie te panele z diodami to w nowym wlaczniku (obecnym swiecacym na czerwono) bede mial oswietlenie zielone?:D

 

Nie,niebieskie będziesz miał :-D

 

Jasne że tak,zamień płytkę i po sprawie ;) O ile pamiętam do włącznika z opcją halogenów jes ta sama płytka,tylko dioda jest więcej jedna i ścieżka dodatkowa jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie,niebieskie będziesz miał

 

No to było tak odrazu:rotfl:

Nie no spoko więc jutro to zmienię:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem że teraz włącznik w ogóle nie jest oświetlony:D Jak zmieniłem tą płytkę by bylo zielone podswietlenie to wogole nie swiecilo

A jak zmieniłem na to jak było czyli czerwone to jak przekręcę zapłon to świeci tylko to pokrętło ta jedna kreska i obrazek...jak przelacze na postój nie swieci juz nic ani zegary ani climatronik ani zaden przelacznik:P Co się tam mogło porobić:D?

 

Dobra juz sobie poradziłem wszystko gra i buczy:D

Edytowane przez WojtasTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie a co mi podpowiecie. Otóż nabyłem Passata b5 r1999 i mam chyba problem m.in ze światłami. Po przekręcaniu kluczyka już świecą mijania i nie ma możliwości na właczenie św. pozycyjnych czy wyłączenie całkiem świateł.To samo jest jest po zapaleniu silnika przełącznik w ogóle nie reaguje na zmiane wyłączone-pozycyjne-mijania.

Natomiast reszta jest ok tzn wszystkie przecimgielne, zmiana długie krótkie wszystko ok.

Prawdopodobnie chyba jest coś nie tak podpięte i poprzedni właściciel zmienił aby nie zapomniał o mijania, ale to mnie wkurza bo jak stoję i czekam załóżmy na parkingu na żone to cały czas świecą mi światła jak to wyłączyć. Proszę o podpowiedź.:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij włącznik świateł i odepnij kostkę z przewodami, wtedy sprawdź czy światła zgasły. Jeśli tak to coś jest z nim nie tak, mogły się styki zewrzeć od przegrzania i nawet manipulacja pokrętłem nic nie daje, albo zrobione to zostało specjalnie. Jeśli nie zgasną szukaj po kablach jakiegoś automatycznego włącznika. Dodatkowo sprawdził bym piny w kostce czy czasem nie jest zamieniony któryś kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci z własnego doświadczenia. Jak już raz się styk przegrzał a właściwie blaszka z platynką to podgięcie jest tej blaszki starczy na kilkanaście załączeń świateł mijania. Nawet jak wyczyścisz miejsce styku to masz spore szanse na powrót usterki. U mnie padło podświetlenie deski. Za jakiś czas problem ze światłami. Objawiło się to przy włączeniu świateł takim jakby opóźnieniem jakby coś iskrzyło. Poprawiłem i na kilka miesięcy spokój. Na koniec żywota przełącznika styk tak się zagrzał że blaszka wtopiła się w przełącznik. Szczęście, że wiedziałem co to i dogiąłem blaszkę na stałe i nie musiałem w nocy wracać po omacku. Wina, że nie dali stycznika (u mnie go raczej nie ma). Nowy przełącznik razem z dostawą 70 zł i po kłopocie. Jest to z pozoru pierdoła ale mająca spory wpływ na bezpieczeństwo i zwłaszcza za takie grosze nie warto zawracać sobie głowy. Nikomu nie życzę zaniku świateł w nocy na zakręcie :P

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie jest taki problem- Brak przeciwmgielnych z przodu i z tyły.

Raz już wymieniłem bezpiecznik i niby OK ale po ok tygodniu, znowu to samo sprawdzam bezpiecznik Ok

Wpadłem na pomysł że wypne włącznik i spróbuje spiąć przewody ( w kostce ) na krótko ( by sprawdzić czy swiecą i potwierdzic usterke przełacznika), tyle że nie wiem które to kolory przewodów powinienem zmostkować, domyślam sie że biało-żółty i ...? własnie który.

Nie wiem czy to dobry pomysł.

Jesli któryś z ekspertów (forumowiczów ) ma jakieś sugestie bede wdzięczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Jesli któryś z ekspertów (forumowiczów ) ma jakieś sugestie bede wdzięczny za pomoc

Piny NSL i NL

Ekspertem nie jestem,ponniżej w załączniku opis pinów ;)

Piny w??cznika ?wiate?.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności