Skocz do zawartości
mgeny

Hałas ponad 80km/h na IV, V i VI biegu na zimnym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam passata b5 fl 1.9 tydzien temu wymieniałem rozrząd oraz napinacz paska klinowego i napinacz klimy i nastały mrozy. Jakos przy jezdzie gdy samochód jest zimy przy jezdzie na 4 ,5, i 6 biegu słychac hałas dzwięk tak jak by skrzynia głosno chodziła badz nowy rozrząd w miare gdy samochód sie rozgrzeje po jakis 40 km przejechaniu hałas ten cichnie ale nie do konca. Teraz mam pytanie miał moze ktos cos takiego bo niewiem czy wymieniac olej w skrzyni(moze te mrozy jaos przeszkodziły temu olejowi co jest teraz w skrzyni) albo odwiedze mechanika który robił mi rozrząd bo jak jade ponad 120 km/h to ten hałas jest naprawde głosny???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec sprzegło było wymieniane jakie 2 miesiace temu. Co do hałasu niecichcie on przy wcisnieciu sprzegła (jest taki sam) co do samego dzwieku to podobny jest on do tarcia zebatek. Co do dzwieku nasila sie on od 80 km i im szybciej tym głosniez z czego na 5 biegu najgłosniej 4 i 6 tak jak by cichnie. Niewiem czy poprostu wymienic olej w skrzyni bo mam juz 220 tys i pewnie niebył wymieniany a skrzynia jest manualna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej, to będzie się dało coś konkretnego napisać...

 

Czy hałas ustępuje jak jedziesz na luzie, czy jest niezależny od obrotów silnika, czy się nasila po wciśnięciu sprzęgła, itd... bo sam opis jest cholernie lakoniczny.

 

...jedno, czego możesz być pewien, to to, że skrzynia nie hałasuje w nieskoczoność. Jakiekolwiek problemy ze sprzęgłem czy mechanizmami przeniesienia napędu wyjdą na jaw w ciągu kilku następnych kilometrów (tzn. nie wyjeżdżaj w dłuższe trasy...). Nie wiemy co masz na myśli pisząc 'hałas' - to bardzo subiektywny opis. A nusz sprawa dotyczy nie skrzyni, tylko np. huczącego łożyska?

 

---------- Post added at 13:27 ---------- Previous post was at 13:25 ----------

 

wydzieliłem temat, bo autor gotowy zadać to samo pytanie po raz czwarty w temacie dla nowych użytkowników ;)

 

btw. mielke - bardzo przepraszam za omyłkowe usunięcie Twoich pytań odnośnie odpalania i typu skrzyni :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec pomoze mi ktos tutaj bo niewiem co zrobic opisałem dokładniej problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądzę, że jak dasz ludziom jeszcze trochę czasu na odpowiedź, to jakieś pomysły padną ;) jeśli słyszysz "ocierające zębatki", to lada moment się coś wysypie i już nie będzie wątpliwości, tylko trzeba będzie skrzynie zdjąć i sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy moze wiesz bo chce ja zdjąc i wymienic w niej olej ile to moze kosztowac i ciekawe czy sama wymiana moze cos pomóc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a biegi dobrze wchodzą? bez zgrzytów oporów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biegi wchodzą idealnie niemam problemów z tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

automat czy manual ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej w manualnej skrzyni biegów (jaki, co ile wymieniać) - Passat ...

Olej w skrzyni manualnej - wymieniać? Jeśli tak, to na jaki?

Jakie objawy przy małej ilości oleju w skrzyni biegów?

 

wydzieliłem wątek żeby się szersze grono wypowiedziało. Ale skoro już wiesz co dolega Twojemu autu, to poczytaj powyższe tematy a ten temat możemy śmiało zamykać :\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli mozesz poczekaj chwilke moze ktos sie wypowie tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje ze u ciebie mogą być 2 rzeczy albo mało oleju albo po prostu biego te 4,5 i 6 mają lekko ukruszone zęby w kołach i dlatego taki hałas jedyne wyjście ściągnąć skrzynię i ją rozebrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no koledzy juz wiadomo co było. Wymiana oleju niestety niepomogła wiec jedyne wyjscie było nabyc nowa skrzynię o oznaczeniach frk. Długo niemusiałem szukac na allegro troche tego było i nawet jedna noweczka w lublinie. W dniu wczorajszym zrobiłem wiec rodzinny wypad do lublina i udało sie nabyc nowa skrzynię. NÓWECZKA:) pewnie dziś badz jutro znajdzie sie juz w moim autku. Dzieki wielkie za wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc u kolegi "mgeny" zmiana skrzyni pomogła... ale co było przyczyną dalej nie wiadomo. Ja chce tego uniknąć więc pytam:

Szanowni koledzy!!!

Chciałbym podpiąć się pod ten temat gdyż uważam, że mój problem jest podobny, a może nawet taki sam. Problem ten objawia się uciążliwym odgłosem szlifierki bądź wiertła dentysty jak kto woli przedostającym się do kabiny z okolic lewarka zmiany biegów. Najgłośniej wyje na 5tym biegu, ale słyszalne jest to również na 4tym i 6tym choć trochę z mniejszym natężeniem i jakby inną częstotliwością na jakiej wyje owo niedomagające "coś". Powiem, że wcześniej było cicho w aucie, a teraz mam wrażenie, że równolegle ze mną leci odrzutowiec. Dźwięk tak jak widać na załączonym filmiku zaczyna się od mniej więcej 80km/h. Więcej jak 140 nie jechałem bo mi jeszcze coś odfrunie...

Link do Youtube z irytującym hałasem:

Pomóżcie abym nie musiał popaść w kredyty po wizycie u mechanika bo oni to najchetniej wymieniliby wszystko. Wymiana skrzyni mi się nie widzi...

Edytowane przez z1mone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ja tak samo chciałbym o coś zapytać. Otóż jak jadę swoim paskiem to jak ciągnie na biegach to nic ale jak wlączę na luz albo ściągnę nogę z gazu na biegu to tak hałasuje jak by coś buczalo. Chcę wymienić olej w skrzyni ale nie wiem czy czasem nie muszę szukać innej albo nowej. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwu masa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mówisz, że to dwu masa ? Mi się wydaje że raczej nie, bardziej stawiałbym na jakieś łożysko.

 

---------- Post added at 20:53 ---------- Previous post was at 20:46 ----------

 

Ciekawe mielke z całym szacunkiem ale obyś nie mial racji bo to nie mały koszt taka dwu masa, ja stawiam na jakieś łożysko ale nie jestem pewny. Jak ktoś ma jakieś inne pomysly albo potwierdzające podpowiedż mielke to zapraszam do podpowiedzi :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności