Skocz do zawartości
Bond29

Wyciek oleju z pod filtra

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z mojim passatem ponieważ od temperatur minusowych wywala mi olej z pod filtra i po zapaleniu silnika leje się z niego jak z "fontanny" i niewiem czy może się zatkał filtr lub może lub coś się z nim stało.Dodam że dzień wcześniej jeździłem autkiem i nic nie działo wody też nie było w oleju .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może puściła ci uszczelka na filtrze. Podejrzewam że chłodniczki oleju nie masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też stawiam na uszczelkę od filtra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość madman_181

wlasnie chcialem zalozyc taki sam temat juz 3 razy walczyli w warsztacie z tym i nie doszli jade w pon do znajomego i podejzewa ze trzeba bedzie wymienic oringi ale sie okaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam że chłodniczki oleju nie masz?

Chłodniczke akurat mam tylko prblem jest taki że po rozebraniu wszystko było na swojim miejscu i tak jak być powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W silniku 1,6 AHL jest chłodniczka pod filtrem. Miałem spod niej wyciek bo jeden spryciarz "odkręcał" filtr w złą stronę i naruszył chłodniczkę ( filtr na chłodniczce). Uszczelka ori pod chłodniczkę 14 zł, podobno nie ma zamienników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mialem ten sam problem.okazalo sie ze puscila uszczelka ori pod chlodniczka.koszt 10 zl i problem zniknal.takze stawial bym na ta uszczelke ori.a co do zamienikow to sa bo sam mam zamienik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze że temat jest już znany własnie gdy rozebrałem tą chłodniczke okazało się że poszła ta uszczelka. Koszt jej 15zł mogę komuś odprzedać jedną bo kupiłem 2 ale okaże się wszystko po skręceniu auta . A narazie nieruszam się z domu bo zimno na robote przed blokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie posiadam passata 1.9 tdi 119km AFN, wymieniałem olej i dokręciłem mocno filtr oleju, po tygodniu zauważyłem ze kapie mi delikatnie olej spod autka. Okazało sie ze filtr sie poluzował, znowu dokręciłem i problem sie znów pojawił po tygodniu. Pojechałem do mechanika on znów dokręcił filtr, ale znów widze ze jest mały wyciek. Na bagnecie nie zauważyłem sporego ubytku oleju. Mechanik polecił mi umycie silnika od spodu i podjechanie do niego by sprawdzić gdzie sie poci silnik. Jak narazie to wszystko jest umazane olejem. Zastanawia mnie fakt ze filtr sie sam odkręca i popuszcza olej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witajcie posiadam passata 1.9 tdi 119km AFN, wymieniałem olej i dokręciłem mocno filtr oleju, po tygodniu zauważyłem ze kapie mi delikatnie olej spod autka. Okazało sie ze filtr sie poluzował, znowu dokręciłem i problem sie znów pojawił po tygodniu. Pojechałem do mechanika on znów dokręcił filtr, ale znów widze ze jest mały wyciek. Na bagnecie nie zauważyłem sporego ubytku oleju. Mechanik polecił mi umycie silnika od spodu i podjechanie do niego by sprawdzić gdzie sie poci silnik. Jak narazie to wszystko jest umazane olejem. Zastanawia mnie fakt ze filtr sie sam odkręca i popuszcza olej???
wybacz moje zapytanie ale czy podczas wymiany posmarowałeś uszczelkę nowym olejem i czy wyczyściłeś na sucho miejsce gdzie przychodzi filtr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszczelke posmarowałem olejem, lecz nie przetarłem miejsca gdzie przychodzi filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie walczyłem z tym tematem od 2 dni to myślałem ,że uszczelka kupiłem .Stara była dobra założyłem dalej ciekło myślałem, ze ją zle założyłem odkręćiłem wszystko było ok i dalej kapało myślałem, że cały śilnik za sylikonuje i będe szczęsliwy (DO..UJA) ale tkneło mnie zobaczyć wyżęj i o dziwo patrze na czujnik ćiśnienia oleju nad chłodniczką a tam kap kap kap zadzwoniłem do kolegi kupiłem czujnik mówił, że te czujniki tak mają.Nie psują sie, ale ciekną (febi koszt 12zeta) i po problemie przypominam że to 1.8t aeb pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności