Skocz do zawartości
laki

Prawidłowa wymiana filtra oleju w TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
mam to samo lubie podlubac w swoim aucie i staram sie by wszystko gralo na 99 procent ale w pracy niestety gdy za dlugo robisz przeglad krzywo patrza mam normy czasowe na okreslone naprawy i lipa jak sie nie mieszcze gdzy jakies powazniejsze naprawy to juz luzik czas nie gra roli pozdrawiam kolego i zycze wytrwalosci w dzialaniu

 

---------- Post added at 21:17 ---------- Previous post was at 21:05 ----------

 

do twojego silnika zalej olej ze specyfikacja 504.00-507.00 jest to olej z niska zawartoscia siarki do silnikow wyposazonych w filtr czastek stalych

 

Rozumiem ze w pracy masz normy czasowe .Mysle ze za ceny w ASO powinno sie otrzymywac serwis perfekt , wiedza tam jest ale dbalosc o szczeguly i czystosc wykonania nie zawsze .Co do norm czasowych to myslalem ze nie patrza na to tylko licza ile mechanik naprawial razy sztywna cena godziny i tyle . Bez przejmowania sie o czas (oczywiscie bez przesady) bo im jego wiecej tym wiecej kasy klient placi .Oby tylko one blokowaly innych mechanikow w dbalosci o szczeguly a nie zwykle niedbalstwo i robienie na odwal sie. Zaznaczam ze nie mam nic do tego jak ty wykonujesz swoja prace , bo tego nie wiem. Masz pewnie wieksza wiedze i umiejetnosci pracujac na codzien przy samochodach , tego moge ci zazdroscic. Moze nawet kiedys cos mi podpowiesz .

 

Jesli chodzi o olej to znalazlem oryginalny VW z DE -G 052 195 M4 5w30 longlife

III normy 504-507 w bankach 5L ,w dobrej cenie ,pewnym pochodzeniu i opakowaniu .

Bede wymienial co 15tys.km.

 

Ja tez cie pozdrawiam .

 

---------- Post added at 23:10 ---------- Previous post was at 23:05 ----------

 

szary pewnie o tym już wiesz, ale pamiętaj aby dobry olej dobrać, do DPF-a 507.00...

 

Dzieki.

Tak wiem i mam takiego pewniaka ,opis tego oleju jest w tym poscie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie chodzi o to ile klient wie ja przykladowo robie auto godzine a klient kasowany jest za 2 czyli w 2 godziny zrobie dwa auta a oni skasuja za 4 godziny nadmieniam ze nie wiem czy tak sie dzieje bo dostepu do takich informacji nie mam i dodam ze nie pracuje w polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
to nie chodzi o to ile klient wie ja przykladowo robie auto godzine a klient kasowany jest za 2 czyli w 2 godziny zrobie dwa auta a oni skasuja za 4 godziny nadmieniam ze nie wiem czy tak sie dzieje bo dostepu do takich informacji nie mam i dodam ze nie pracuje w polsce

 

To o tym nie slyszalem ,ja mam takie jedno ASO gdzie wchodze i widze z bliska co robia i jak.Mechanicy tam sie jakos loguja jak zaczynaja i jak koncza prace z autem i chyba na podstawie tego licza czas.

 

A olej ten co pisalem ci znany ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej znam sorki ze tak puzno pisze lejemy wlasnie do DPF shella o tych samych parametrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Olej znam sorki ze tak puzno pisze lejemy wlasnie do DPF shella o tych samych parametrach

 

Ten olej co pisalem to wiesz w butli VW , dlatego jakiej marki nie wiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A oto opis po wymianie .

 

1. to pod tym plaszczem jest sprezyna , nie widac jej ale jak sie nacisnie zdecydowanie to czuc ze chodzi.

2. a ten mniejszy /wystajacy srodkowy plaszcz wchodzi w srodek filtra od gory i dociska go szczelnie do dolu tak by olej nie lecial gora tylko przez boczne scianki filtrujace .

STA67279.JPG

A tutaj miesci sie gorny oring .Oczywiscie filtr wymienialem 2 sposobem .

STA67280.JPG

Taki sprzet mialem do odsysania resztki oleju z metaloej obudowy i do odkrecenia plastikowej klucz 32.

STA67281.JPG

O dziwo udalo mi sie odessac 270ml , ale kolor oleju po wymianie/odpaleniu i tak zrobil szie ciemny . Choc spust byl otwarty tyle czasu co wymienialem filtr.

1. tedy pewnie olej idzie do silnika jak przeplynie przez boczne scianki filtra z gory na dol. Tu oleju do wyssania bylo malo.

2.To otwor w ktory wchodzi plastikowy bolec filtra z malym oringiem. Nie jestem pewien ale slepy to on chyba nie jest , a ten bolec z oryngiem maja za zadanie wejsc w srodek tego otworu i oprzec sie na dolnej krawedzi a z bokow w szerszej tulejce oring zlapie szczelnosci , bo tamtedy olej by wracal pewnie do chlodniczki w dol zamiast do silnika w otwor 1.. Tu tez oleju do odessania bylo malo.

3.Tutaj najpierw pompa tloczy olej do chlodniczki i tedy wpada do metalowej obudowy filtra . Olej przechodzi przez chlodniczke i wplywa od dolu do gory do filtra . No i tu wlasnie tego oleju bylo duzo. Rurka weszla na glebokosc 31cm liczac od gornej krawedzi obudowy , troche po skosie w strone chlodnicy wody . Rurka do odessania powinna byc tak srednio sztywna by tam weszla . Miekka bedzie sie giela a twarda nie wygnie i nie wejdzie . Rurka jak mi sie wydaje weszla na dno chlodniczki oleju bo jak popatrzycie na rysunek Michala kilka postow wczesniej , to zobaczycie ze olej w chlodniczce jest w kanale w ksztalcie litery U . I dlatego tam pozostaje .

STA67298.JPG

Metalowy gwint jest ostry , pchajac rurke pokaleczylem reke . No i jest tam malo miejsca jedynie niewielka dlon lub dlugie sprytne palce wchodza do dna .

STA67294.JPG

Srube spustu oleju wymienilem bo stara juz miala "odciski" i byla sfatygowana .

STA67304.JPG

STA67305.JPG

1.Oznaczylem na obydwu obudowach tak by wiedziec dokad byly skrecone wzgledem siebie.

2.Oraz zaznaczylem gdzie byl znacznik z 1 punktu na plastikowej kiedy byla calkiem odkrecona (gwint nie trzymal/mozna bylo wyjac ja ) . Dzieki temu wiedzialem od ktorego miejsca zaczac wkrecanie , jednoczesnie liczac obroty zgrywania sie znacznikow z 1 punktu (4 pelne obroty i jakas 1/4). Dokrecilem obudowe plastikowa tam gdzie byl znacznik a nawet jakies 0.5cm dalej . Oczywiscie obydwa nowe oryngi posmarowalem lekko nowym olejem.

STA67301.JPG

1.Tymi kanalami olej po przeplynieciu przez material filtrujacy plynie do gory.

2.Po czym wpada w dol po tylejce plastikowej , by trafic do otworu ktorym wplynie przefiltrowany do silnika .

STA67214.JPG

1.Tedy wyplywa z filtra do dolu kierujac sie do silnika .

2.To krawedz przylegania filtra do dolnej tuleii w metalowej obudowie , podobna jest na gorze filtra . A owa sprezyna z plaszczem w plastikowej ma za zadanie obie krawedzie docisnac tak by olej nie lecial na ich laczeniu z obudowami tylko przez material filtrujacy i w dol po tulejce wewnatrz filtra .

STA67212.JPG

Wymiana nie byla trudna , w opisie moge sie mylic . Opisalem to co widzialem i tak jak to rozumiem (dzialanie ).

 

Zdjecia sa po kompresji wiec nie wiem jak z ich jakoscia bedzie .

 

Dzieki za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dodam to .

p1040332a[1].jpg

Po odessaniu resztki starego oleju (wyszlo 270ml)z otworu dolnego w metalowej obudowie filtra oleju. Robiac poziom oleju na polowie pola A bagnetu , nowego oleju weszlo 4 litry . Spodziewalem sie ze wejdzie 3.5 litra , ale by osiagnac zaplanowany poziom trzeba bylo nieco dolac i z 5 litrowej banki zostal 1 litr .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym dopytać o prawidłowy poziom oleju.

Na bagnecie od dołu znajdują się: platikowy grot potem punkt C (z rysunku powyżej), następnie B i A a potem plastikkowa kulka i ok 5 cm wyżej kolejna plastikowa kulka. U mnie na bagnecie poziom oleju zawsze był pomiędzy tymi plastikowymi kulkami tak w połowie.

To dobrze czy źle???

Z drugiej strony po co by była na bagnecie ta druga plastikowa kulka?

Na logikę wszystko by się zgadzało ale jak to w końcu powinno być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max masz pod kulka poczatek A a poziom powinien utrzymywac sie do dolnej granicy B

 

---------- Post added at 20:26 ---------- Previous post was at 20:25 ----------

 

dolne B min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jak to w końcu powinno być?

Poziom A wszystko OK (najlepiej utrzymywać w połowie poziomu A)

Poziom B dolać ok. 0,5l

Poziom C dolać ok. 1,0l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak jest w instrukcji.

STA67333.JPG

Dodatkowe wskazowki.

STA67340.JPG

Tu miedzy tymi kulkami nie powinnien znajdowac sie poziom oleju . Ta trzecia kulka liczac od dolu to pewnie jakas prowadzaca i utrzymujaca bagnet na miejscu . Moze blokujaca droge olejowi do gory w tej metalowej rurce ,bo pewnie ta trzecia kulka nie wychodzi wcale z rurki .Jesli masz tu gdzies stan oleju to zle , upusc spustem pewnie z 1L.

STA67330.JPG

1. to strefa MAX stanu oleju .

2. tu najlepiej jest jak bedzie sie znajdowal poziom oleju.

3. to strefa MIN stanu oleju ,lepiej zeby tu nie byl .I pomiedzy MAX a MIN na tym drucie tez lepiej nie .

STA67332.JPG

 

Poczytaj jeszcze watek , samodzielna wymiana oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość belavy

Witam wszystkich

Mam pomysł, a raczej pytanie, czy wymieniając olej i filtr (wkład) nie byłoby dobrym sposobem na wyczyszczenie chłodniczki oleju z pozostałości oleju poprzez próbę uruchomienia silnika 1-2 sekundy, albo nawet tylko przekręcając rozrusznikiem.

Silnik powinien wypchać stary olej. ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mam pomysł, a raczej pytanie, czy wymieniając olej i filtr (wkład) nie byłoby dobrym sposobem na wyczyszczenie chłodniczki oleju z pozostałości oleju poprzez próbę uruchomienia silnika 1-2 sekundy, albo nawet tylko przekręcając rozrusznikiem.

Silnik powinien wypchać stary olej. ???????

 

 

Nie sadze ,ryzyko bez oleju tak . Pozatym jak oleju nie bedzie to co wypchnie ten pozostaly ,powietrze pod cisnieniem jakies (brak oleju ,brak obiegu) . No i obieg oleju ,olej idzie dolem chlodniczki do gory do wkladu filtra i dalej .Wiec raczej odpada ,jesli sie myle to mnie poprawcie .

 

obieg oleju.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szarydobrze prawisz. Co ma wypchać stary olej jak on jest zlany. Nie ma sensu mordowac silnika. U siebie w seacie kiedyś chłodniczkę oleju od spodu rozkręcałem (jest korek spustowy) i tam czyścilem. Ale przeważnie 50ml wylatywało oleju to dałem sobie spokoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ale przeważnie 50ml wylatywało oleju to dałem sobie spokoj

 

Ja odsysalem rurka i strzykawka jeden raz i wyszlo tego wiecej ,jakies 270ml ,jak sie nie myle . Pisalem o tym tu ,ale dalej chyba nie bede tak robil .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wyssanie oleju z góry to też tak robię, a potem świerzego deczko wlawam. Ja odkręcałem od spodu z kanału podstawę chłodnicy, ale mija się to z celem:(

A jutro bodajże mam latać w Twoich szary okolicach, bo kuzyniak jakąś Xsare wypatrzyl do kupna:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja odkręcałem od spodu z kanału podstawę chłodnicy, ale mija się to z celem

 

Tez mi sie tak wydaje ,jak tam sa uszczelki jakies i sa ok to lepiej nie ruszac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porada godna Polecenie! Ja dzięki niej dałem radę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakim kluczem odkręcić ten dekiel. I gdzie go mogę kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wylacznie zatrzaskiwanie na pokrywce gornej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności