Skocz do zawartości
laki

Prawidłowa wymiana filtra oleju w TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałem się w serwisie z dwoma sposobami wymiany filtra oleju w mojej B6.

W jednym serwisie wkład najpierw został zatrzaśnięty w pokrywie obudowy filtra, a następnie wkręcony.

W drugim serwisie przy kolejnej wymianie, wkład został włożony do obudowy filtra, a następnie dokręcony pokrywą.

Czy oba sposoby montażu są poprawne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie 1 sposób jest lepszy ale 2 tez można stosować jak ktoś nie ma czasu na wymianę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie pierwszy sposób jest prawidłowy, sam też tak robię, że filtr się wciska na zatrzask w nakrętke a potem dopiero przykręcam. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam.

Bede sam wymienial olej oraz filtr oleju i w zwiazku z tym mam do was pytanie .

 

Juz wiem ze 1 metoda jest lepsza .

Czy to o tych zatrzaskach piszecie ktore wchodza w gorna pokrywe filtra ?

 

maciejek.JPG

 

Jeszcze zapytam na koncu bolca jest maly oring , co on uszczelnia/oddziela ?

Olej od plynu chlodnicy w tej chlodniczce pod filtrem ? Jaka jest jego rola ? Czy trzeba o czyms pamietac wkladajac nowy filtr ,pod katem tego malego i wiekszego oringu ?

 

STA67211.JPG

STA65607.jpg

 

Jesli na pokrywie napisane ,dokrecac z sila 25NM to jak to wychodzi dokrecajac bez klucza dynamometrycznego ? Ostro mocno czy bez przeciagania , a do zatrzymania ?

 

Jesli ktos by mial i mogl wyslac jakis przekroj/obieg plynow takiej chlodniczki wraz z pojemnikiem na filtr oleju to bym prosil o przeslanie ?

 

Pzd. Dzieki za odpowiedzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mechanik ostatnio wymienial olej i filtry, przyglądałem się i filtr oleju dokręcał kluczem aż do zatrzymania i z czuciem delikatnie dociągnął.

To niejest śruba w kole żeby przeciągać.

Filtr oleju oczywiście metodą 1.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to o tych zatrzaskach piszecie ktore wchodza w gorna pokrywe filtra ?

Tak, to chodzi o te zatrzaski, odkręcasz górną pokrywę obudowy filtra (tą czarną) i wkład filtra wychodzi razem z tą pokrywą (czarna), bo jest w nią wciśnięty za pomocą tych zatrzasków, następnie energicznym ruchem wyciąga się stary wkład i wciska się nowy w to samo miejsce. Nie zapomni o zmianie uszczelek na tej czarnej górnej nakrętce /obudowie/ i na tym małym oringu, (do czego jest ten oring nie mam pojęcia), ale coś tam uszczelnia i nie mamy wpływu na jego dociśnięcia robi to za nas sprężyna, która jest zamocowana tam gdzie wciskamy wkład filtra na zatrzaski (jak będziesz wymieniał sam ogarniesz temat). Co do dokręcenia jak masz klucz dynamometryczny to wszystko jasne, jak nie posiadasz nie ma problemu dokręcasz z wyczuciem...Ująłbym to tak: bez przeciągania, aż poczuję się opór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzieki za odpowiedzi.

 

Jak stary wklad trzyma sie zatrzaskami pokrywy , to jak to razem wykrece i wyjme to minie jakis czas zanim (metoda 1 ) zatrzasne nowy wklad w pokrywie i ponownie wkrece .

Czy wtedy (jesli maly oring oddziela olej od plynu chlodnicy , tego dokladnie nie wiem czy tak jest ) nie wplynie resztka oleju z pojemnika nisko przez ten otwor gdzie wchodzi ten bolec z malym oringiem do plynu chlodnicy ? A moze ten otwor jast slepy na dole i nie ma przejscia do plynu chlodnicy .

Bo tymi otworami (foto)olej lata po calej obudowie filtra ?

 

STA67209.JPG

 

Jednym zdaniem czy trzeba stary wklad , na nowy wymienic szybko czy nie istotny jest czas kiedy nie bedzie w obudowie wkladu ? Tylko z zatrzasnieciem nowego chwile sie zejdzie .

 

Uszczelki/oryngi sa nowe w komplecie z filtrem , wiec napewno beda wsadzone nowe.

A ta duza zaklada sie na pokrywe przed gwint (wkrecajac ) czy za ?

 

Ponawiam bo moze to by wiele wyjasnilo .Jesli ktos by mial i mogl wyslac jakis przekroj/obieg plynow takiej chlodniczki wraz z pojemnikiem na filtr oleju to bym prosil o przeslanie ?

 

Pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ta duza zaklada sie na pokrywe przed gwint (wkrecajac ) czy za ?

Uszczelka ma być za gwintem (czyli jak wkręcamy pokrywkę z powrotem uszczelka jest już na swoim miejscu i się nie rusza!)

Jednym zdaniem czy trzeba stary wklad , na nowy wymienic szybko czy nie istotny jest czas kiedy nie bedzie w obudowie wkladu ?
A moze ten otwor jast slepy na dole i nie ma przejscia do plynu chlodnicy

Nie, jest to bez różnicy ja zmieniałem osobiście wszystkie filtry i olej i bez paniki zmieniałem filtr oleju... I dodatkowo wyjąłem jeszcze strzykawką z 200ml starego oleju z tej chłodniczki (czyli jest to jakoś oddzielone, zabezpieczone).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 200ml zużytego oleju to prawie szklanka.

Nie dziwne, że po wlaniu świeżego oleju do silnika po chwili pracy nowy olej robi się czarny.

Czy do odsączenia oleju z chłodniczki wystarczy strzykawka z wężykiem?

Pewnie serwisy nie odsysają tego oleju pod filtrem i trzeba zadbać o to samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok , czyli wtrakcie wymiany jakis czas nie miales filtra w obudowie i nic sie nie stalo (bez pospiechu) , nic tam sie nie pomieszalo w plynach . Odessanie resztki oleju strzykawka , dobry pomysl tak zrobie .Robie to pierwszy raz sam w tym aucie i chce wszystko wiedziec .We wczesniejszych robilem ,ale filtry oleju byly metalowe z wnetrzem filtrujacym.

 

A jaki masz silnik ja BMP ?

Sprężyny sie nie wymienia ?

Jakichs rysunkow przekroju nie masz ?

Pozdrawiam.

 

---------- Post added at 21:07 ---------- Previous post was at 20:58 ----------

 

Te 200ml zużytego oleju to prawie szklanka.

Nie dziwne, że po wlaniu świeżego oleju do silnika po chwili pracy nowy olej robi się czarny.

Czy do odsączenia oleju z chłodniczki wystarczy strzykawka z wężykiem?

Pewnie serwisy nie odsysają tego oleju pod filtrem i trzeba zadbać o to samemu.

 

Mozesz miec racje z tym czarnym kolorem oleju. Na strzykawke mozna nasadzic jakis czysty przewod , moze odessie wiecej z glebi . Trzeba to sprawdzic . Serwisy napewno nie czekaja , nawet az resztka zleci z miski . Nech sobie pokapie i zleci wiekszosc .Serwisy zakrecaja srube jak przestaje leciec strumien i nie bawia sie w odsysanie . Pozatym leja nowy olej w ilosci jak do nowego pustego silnika . Bez pojecia ze tam jakies 0.5L starego zostaje , bo zostaje .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy do odsączenia oleju z chłodniczki wystarczy strzykawka z wężykiem?

Tak, ja mam uniwersalną strzykawkę i wężyk ok. 35cm. tylko trzeba w tej chłodniczce trafić w taką dziurkę której początkowo nie widać i wężyk wchodzi głębiej jakieś 10cm.

Pewnie serwisy nie odsysają tego oleju pod filtrem i trzeba zadbać o to samemu.

:lol3

Ok , czyli wtrakcie wymiany jakis czas nie miales filtra w obudowie i nic sie nie stalo (bez pospiechu) , nic tam sie nie pomieszalo w plynach .

Nic się nie dzieje. Rób powoli i dokładnie bez pośpiechu...

A jaki masz silnik ja BMP ?

Tak, BMP :kciuki

Sprężyny sie nie wymienia ?

Nie.

 

---------- Post added at 21:19 ---------- Previous post was at 21:16 ----------

 

Serwisy napewno nie czekaja , nawet az resztka zleci z miski . Nech sobie pokapie i zleci wiekszosc .Serwisy zakrecaja srube jak przestaje leciec strumien i nie bawia sie w odsysanie . Pozatym leja nowy olej w ilosci jak do nowego pustego silnika . Bez pojecia ze tam jakies 0.5L starego zostaje , bo zostaje .

 

ooo, dokładnie to...:doh

 

---------- Post added at 21:31 ---------- Previous post was at 21:19 ----------

 

A i jeszcze jedna porada; przy wymianie filtra oleju/paliwa uszczelkę przed ponownym dokręceniem wieczka/przykrywki przesmaruj lekko olejem/paliwem, żeby nie dokręcać jej na sucho...

Pozdrawiam.

Michał2008.

 

---------- Post added at 21:40 ---------- Previous post was at 21:31 ----------

 

UKŁAD SMAROWANIA:

84037159.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A i jeszcze jedna porada; przy wymianie filtra oleju/paliwa uszczelkę przed ponownym dokręceniem wieczka/przykrywki przesmaruj lekko olejem/paliwem, żeby nie dokręcać jej na sucho...

Pozdrawiam.

Michał2008.

 

A juz mialem oto zapytac. Bo jak we wczesniejszych autach wymienialem filtr oleju taka poszka metalowa nakrecana na rurke gwintowana z gumowym pierscieniem na brzegach ,to zawsze lekko smarowalem ten pierscien olejem nowym tam gdzie stykal sie z blokiem .

 

Posmaruje lekko nowym olejem obydwa oryngi (maly i duzy).Moze jakies fotki zrobie i zamieszcze tu.

 

Dzieki ci Michal za te konkret rady i rysunek .

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam do was pytanie czy wy nie popadacie w paranoje / co to zmienia czy wymieniasz tak czy tak ? wazne ze wymieniasz w terminie a nie odkladasz wymiany oleju z filtrem na ostatnia chwile . czy tam zostanie setka czy dwie to malo zmienia moze bylo by lepiej wyplukac silnik gorsza sprawa dla silnika jest odlozenie wymiany o 500 km czy 1 tys niz sposob wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
koledzy mam do was pytanie czy wy nie popadacie w paranoje / co to zmienia czy wymieniasz tak czy tak ? wazne ze wymieniasz w terminie a nie odkladasz wymiany oleju z filtrem na ostatnia chwile . czy tam zostanie setka czy dwie to malo zmienia moze bylo by lepiej wyplukac silnik gorsza sprawa dla silnika jest odlozenie wymiany o 500 km czy 1 tys niz sposob wymiany

 

Wiadomo ze wszystko nie wyleci .Ale jak mozna cos lepiej zrobic ,to ten co chce niech robi . Licza sie checi , zdobyta wiedza i umiejetnosci . Wszyscy maja wolny wybor , jesli ktos uznaje ze 1 metoda jest najlepsz to niech tak robi . Jesli 1 metoda filtr jest lepiej/prawidlowo umiejscowiony to mi to pasi. Jak sa tam jakies zatrzaski to nie od tak sobie i chyba lepiej widziec ze jedna czesc z druga jest polaczona prawidlowo , niz 2 metoda zastanawiac sie jak ona tam sie polaczyla nie widzac tego.

Poczucie poprawnosci i precyzji wykonania oraz pewnosc wzrokowa jest bardzo zadowalajaca. Terminy sa istotne , napewno przestrzegane przez forumowiczow z przesada. Jesli ktos odsysa 200ml starego oleju z obudowy filtra to wybacz ale taka osoba o terminach napewno nie zapomina. A te setki to poczucie ze lepiej obchodzimy sie z wlasnym autem niz jakis tam mechanik w ASO. Oczywista perfekcja i dbalosc o szczeguly .

Nie chodzi tu o sposob tylko o poprawne i pewne (bez znakow zapytania ) umiejscowienie filtra w obudowie.

 

Wszyscy sa wolni , robisz jak chcesz i pozwalaj innym na dokonywanie wlasnych wyborow.

 

Pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo ze wszystko nie wyleci .Ale jak mozna cos lepiej zrobic ,to ten co chce niech robi . Licza sie checi , zdobyta wiedza i umiejetnosci . Wszyscy maja wolny wybor , jesli ktos uznaje ze 1 metoda jest najlepsz to niech tak robi . Jesli 1 metoda filtr jest lepiej/prawidlowo umiejscowiony to mi to pasi. Jak sa tam jakies zatrzaski to nie od tak sobie i chyba lepiej widziec ze jedna czesc z druga jest polaczona prawidlowo , niz 2 metoda zastanawiac sie jak ona tam sie polaczyla nie widzac tego.

Poczucie poprawnosci i precyzji wykonania oraz pewnosc wzrokowa jest bardzo zadowalajaca. Terminy sa istotne , napewno przestrzegane przez forumowiczow z przesada. Jesli ktos odsysa 200ml starego oleju z obudowy filtra to wybacz ale taka osoba o terminach napewno nie zapomina. A te setki to poczucie ze lepiej obchodzimy sie z wlasnym autem niz jakis tam mechanik w ASO. Oczywista perfekcja i dbalosc o szczeguly .

Nie chodzi tu o sposob tylko o poprawne i pewne (bez znakow zapytania ) umiejscowienie filtra w obudowie.

 

Wszyscy sa wolni , robisz jak chcesz i pozwalaj innym na dokonywanie wlasnych wyborow.

 

Pzd.

alez ja ci nie zabraniam wybierac! wjazdzajac na podnosnik w warsztacie jest on wypoziomowany tak by auto nie pojechalo do tylu sruba spustwa zawsze skierowana jest do tylu wiec ile oleju jest w misce olejowej ? i pytanie skad ci sie wzielo w obudowie filtra 200ml starego oleju ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
alez ja ci nie zabraniam wybierac! wjazdzajac na podnosnik w warsztacie jest on wypoziomowany tak by auto nie pojechalo do tylu sruba spustwa zawsze skierowana jest do tylu wiec ile oleju jest w misce olejowej ? i pytanie skad ci sie wzielo w obudowie filtra 200ml starego oleju ?

 

Ja mam kanal , nie podnosnik .Miski od srodka nie ogladalem , moze w tym aucie nie ma ona zakamarkow ,ale sa auta gdzie wylot oleju nie calkiem pokrywa sie z dnem miski. A oleju w misce w poziomie ile jest , tyle ile sie tam utrzyma . Mi sie jeszcze nie wzielo 200ml starego oleju , bo dopiero pierwszy raz bede to sam w takim aucie robil wiec zobacze to ci napisze po wymianie . A skad tam sie wziol , plywal i nie splynol pewnie .

Mi nie zabraniasz ,ale nie zapominaj o innych .Pasjonaci sa wsrod nas ,ale wymieniacze tez . Nawet ten co malo sie zna,wie i umie przy swoim pasku zrobic , bedac tu (forum)w podswiadomosci chce zadbac lepiej o swoje auto (zrozumiec jego potrzeby,poznat technologie). Nie tylko rozwiazac problem po awarji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darku ale ja ci wcale nie zabraniam tylko probuje wytlumaczyc ze troska o taki szczegol przy wymianie filtra oleju mija sie z celem skoro w tym i tym miejscu jest starego oleju o wiele wiecej moim skromnym zdaniem lepiej wymieniac olej czesciej :) z drogiej strony bylo by milo kupic od kogos takiego auto jak ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
darku ale ja ci wcale nie zabraniam tylko probuje wytlumaczyc ze troska o taki szczegol przy wymianie filtra oleju mija sie z celem skoro w tym i tym miejscu jest starego oleju o wiele wiecej moim skromnym zdaniem lepiej wymieniac olej czesciej z drogiej strony bylo by milo kupic od kogos takiego auto jak ty

 

No tak ale ja jestem szczegulantem i nawet przy wymianie plynu w chlodnicy (inne auto) jak byl wylot na 3/4 wysokosci chlodnicy od gory to wsadzalem rurke by z dna wyleciala resztka . Robiac cos przy samochodzie nie zerkam na zegarek tylko mysle i patrze na to co robie by bylo ekstra zrobione. Wiec raczej nie wytlumaczysz mi tego.Poprostu ja juz taki jestem , czasem moje szczegulowe pytania sa denerwujace , wiem o tym. Jesli oleju o pewnym pochodzeniu i przystepnej cenie szukalem ok 3 miesiecy , zadajac pytania to sam widzisz ze nie zmienisz nic na swoje w moim postepowaniu .Wiem ze oleju starego zostaje okolo 0.5L ale jak moge jego ilosc pomniejszyc to tak zrobie , bo dlamnie tak bedzie lepiej .Jakis tam mechanik auto traktuje przedmiotowo/czasowo ja dla swojego mam czas i checi robic cos lepiej jak tylko potrafie.

 

Nie pomysl ze chce sie chwalic .

No wlasnie przed tym autem mialem Calibre z 91 8V sprzedawalem ja 6mc i przez telefon tylko slyszalem ze ten rok za tyle .Zanim sprzedawalem to ktos ja ogladal (zdziwiony byl jaki to czysty silnik i ladny srodek) bo bylem u niego po przekaznik ABS i wtedy sie stalo . Puki ta osoba nie widziala srodka i silnika to nic sie nie dzialo , a jak zobaczyla (stan utrzymania )to dziwnym zbiegiem okolicznosci po miesiacu ktos ja chcial mi podprowadzic (popsuty zamek oparl sie zlodziejowi). Miedzy innymi byl to powod sprzedania . Dodam ze w tej okolicy auto zostawialem od dawna ok 5 lat i nikt nie chcial jej ukrasc , bo dopiero komus po bliskim ogladaniu zaswitalo w glowie. Jak mowilem ze auto utrzymane , bez wiejskiego tuningu i trzeba zobaczyc to chetnych do kupna nie bylo. Az pojawil sie chetny i przyjechal , nie marudzil a przed przyjazdem ogladal tylko zdiecia . Jak zobaczyl i posluchal silnika i opowiesci mojej (a wiele moglem powiedziec ) to juz nie zadawal pytan tylko dogadywal sie co do ceny .Nawet nie sprawdzal wszystkiego czy dziala, bo wyglad byl na tyle zadowalajacy .Opuscilem tyle co na paliwo do domu i jeszcze przystal na zwrot reszty mojego OC i auto sprzedane. Stalo sie to tak szybko od jednej wizyty kupujacego w domu , az dziwnie sie czulem bez tego auta ,jakbym cos cennego stracil . Choc to auto mialem 6 lat i sporo stracilo na wartosci ,to do konca nie potrafilem je olac i nie dbac tak jak zwykle . A i tak sprzedalem je w dobrej cenie jak na ten rok, w porownaniu cen takich aut z tego samego roku.

 

Pozdrawiam cie ale raczej sie i nic mnie nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szary pewnie o tym już wiesz, ale pamiętaj aby dobry olej dobrać, do DPF-a 507.00...:kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak ale ja jestem szczegulantem i nawet przy wymianie plynu w chlodnicy (inne auto) jak byl wylot na 3/4 wysokosci chlodnicy od gory to wsadzalem rurke by z dna wyleciala resztka . Robiac cos przy samochodzie nie zerkam na zegarek tylko mysle i patrze na to co robie by bylo ekstra zrobione. Wiec raczej nie wytlumaczysz mi tego.Poprostu ja juz taki jestem , czasem moje szczegulowe pytania sa denerwujace , wiem o tym. Jesli oleju o pewnym pochodzeniu i przystepnej cenie szukalem ok 3 miesiecy , zadajac pytania to sam widzisz ze nie zmienisz nic na swoje w moim postepowaniu .Wiem ze oleju starego zostaje okolo 0.5L ale jak moge jego ilosc pomniejszyc to tak zrobie , bo dlamnie tak bedzie lepiej .Jakis tam mechanik auto traktuje przedmiotowo/czasowo ja dla swojego mam czas i checi robic cos lepiej jak tylko potrafie.

 

Nie pomysl ze chce sie chwalic .

No wlasnie przed tym autem mialem Calibre z 91 8V sprzedawalem ja 6mc i przez telefon tylko slyszalem ze ten rok za tyle .Zanim sprzedawalem to ktos ja ogladal (zdziwiony byl jaki to czysty silnik i ladny srodek) bo bylem u niego po przekaznik ABS i wtedy sie stalo . Puki ta osoba nie widziala srodka i silnika to nic sie nie dzialo , a jak zobaczyla (stan utrzymania )to dziwnym zbiegiem okolicznosci po miesiacu ktos ja chcial mi podprowadzic (popsuty zamek oparl sie zlodziejowi). Miedzy innymi byl to powod sprzedania . Dodam ze w tej okolicy auto zostawialem od dawna ok 5 lat i nikt nie chcial jej ukrasc , bo dopiero komus po bliskim ogladaniu zaswitalo w glowie. Jak mowilem ze auto utrzymane , bez wiejskiego tuningu i trzeba zobaczyc to chetnych do kupna nie bylo. Az pojawil sie chetny i przyjechal , nie marudzil a przed przyjazdem ogladal tylko zdiecia . Jak zobaczyl i posluchal silnika i opowiesci mojej (a wiele moglem powiedziec ) to juz nie zadawal pytan tylko dogadywal sie co do ceny .Nawet nie sprawdzal wszystkiego czy dziala, bo wyglad byl na tyle zadowalajacy .Opuscilem tyle co na paliwo do domu i jeszcze przystal na zwrot reszty mojego OC i auto sprzedane. Stalo sie to tak szybko od jednej wizyty kupujacego w domu , az dziwnie sie czulem bez tego auta ,jakbym cos cennego stracil . Choc to auto mialem 6 lat i sporo stracilo na wartosci ,to do konca nie potrafilem je olac i nie dbac tak jak zwykle . A i tak sprzedalem je w dobrej cenie jak na ten rok, w porownaniu cen takich aut z tego samego roku.

 

Pozdrawiam cie ale raczej sie i nic mnie nie zmieni.

mam to samo lubie podlubac w swoim aucie i staram sie by wszystko gralo na 99 procent ale w pracy niestety gdy za dlugo robisz przeglad krzywo patrza mam normy czasowe na okreslone naprawy i lipa jak sie nie mieszcze :( gdzy jakies powazniejsze naprawy to juz luzik czas nie gra roli pozdrawiam kolego i zycze wytrwalosci w dzialaniu

 

---------- Post added at 21:17 ---------- Previous post was at 21:05 ----------

 

do twojego silnika zalej olej ze specyfikacja 504.00-507.00 jest to olej z niska zawartoscia siarki do silnikow wyposazonych w filtr czastek stalych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności