Jump to content
waldeksz26

zmiana kół z 16 na 17 cali

Recommended Posts

wtam

właśnie sprzedałem swoje oryginalne koła 16" z zamiarem kupna 17" i sie dowiedziałem, że podobno po takiej zmianie szaleją kontrolki ABS i kontroli trakji w samochodzie, komputer jest zaprogramowany na 16" i jak czujnik wykryje 17" to kontrolki sie zapalają. Zastanawiam sie, czy aby tak jest, skoro zmiana kół z 16'' na 17'' odbywa sie kosztem wysokości opony???

dzięki za pomocne odpowiedzi

że podobno po takiej zmianie szaleją kontrolki ABS i kontroli trakji w samochodzie, komputer jest zaprogramowany na 16" i jak czujnik wykryje 17" to kontrolki sie zapalają. Zastanawiam sie, czy aby tak jest, skoro zmiana kół z 16'' na 17'' odbywa sie kosztem wysokości opony???

W lato jeżdżę na 17 a w zimę 16 i po zmianie kół nic mi nie "szaleje" chyba ze to zaleczy od tego ze w aucie jest czujnik ciśnienia w oponach [którego nie mam] ?

Pozdrawiam

wtam

właśnie sprzedałem swoje oryginalne koła 16" z zamiarem kupna 17" i sie dowiedziałem, że podobno po takiej zmianie szaleją kontrolki ABS i kontroli trakji w samochodzie, komputer jest zaprogramowany na 16" i jak czujnik wykryje 17" to kontrolki sie zapalają. Zastanawiam sie, czy aby tak jest, skoro zmiana kół z 16'' na 17'' odbywa sie kosztem wysokości opony???

dzięki za pomocne odpowiedz

kto Ci takich bzdur nagadal?

komputer jest zaprogramowany na 16" i jak czujnik wykryje 17" to kontrolki sie zapalają

Nie wiedziałem, że mamy takie wspaniałe komputery :eek:. Bzdura i tyle.

Możesz zakładać koła w rozmiarach jakie tylko wejdą do auta i nic nie będzie głupiało. Sam na zimę mam 16" a na lato 17".

wiem, że bzdury dlatego założyłem tego posta, bo chciałem sie upewnić.

nagadał mi koleś który kupił moje 16", żę jego znajomy miał takie chocki klocki. 17"będą u mnie w piątek i jeszcze tylko kupić jakieś oponki spasione i czekac do wiosny.

Lato 17" Audi RS

Zima 16" ori VW

i nie stwierdziłem żadnej dyskoteki na kontrolkach :)

Z tego co mi wiadomo to cuda mogą się dziać jak przeholuje się z różnicą średnicy kół przedniej wzgledem tylnej osi auta.

Wtedy auta odbiera to jako poślizg.

Ale to tylko przy dziwnych kombinacjach...

Bzdura, ja mam letnie 18' a zimówki 16' i nie ma absolutnie żadnego problemu. I posiadam tzw. czujnik ciśnienia w oponach...

Witam. A jak ogólnie jeździ się na 17" po polskich drogach? Odbieram we wtorek paska i jest fabrycznie na 16", myślałem o 17" na lato.

A jak ogólnie jeździ się na 17" po polskich drogach? Odbieram we wtorek paska i jest fabrycznie na 16", myślałem o 17" na lato.

Ja mam 17 na lato i 16 na zime (standardowe zawieszenie) i nie odczułem zbytniej różnicy w komforcie na 17 jest torche bardziej twardo ale idzie przeżyć :)

Pozdrawiam

Ja osobiście pomykam na 18 i żadnych problemów nie mam, ważny jest tylko rozsądek i umiarkowanie. mam nadzieje że niebawem na 19 zamienie :)

zmien na 20cali

i od razu daj opony 255/30 R20 :D

Najpierw pogubisz plomby a potem wyrzucisz zawieszenie na śmietnik :))))

a potem wyrzucisz zawieszenie na śmietnik
zawieszenie obowiazek gwint:)

a jakie oponki polecacie na 17" ???

wczesniej na 16'' miałem Dunlop Sp Sport 01 i byłem zadowolony, teraz też zastanawiam sie na nimi albo nad CONTINENTAL ContiSportContact 3???

a jakie oponki polecacie na 17" ???

wczesniej na 16'' miałem Dunlop Sp Sport 01 i byłem zadowolony, teraz też zastanawiam sie na nimi albo nad CONTINENTAL ContiSportContact 3???

Ja mam od nowości te Dunlopy i mogę je polecić jedyna wada jest to ze szybka się zużywają ale wkoncu maja prawo [podpis] :D