Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Poszukuje czegos jak działa podgrzewacz paliwa w silniku tdi pd avf. Napeno taki posiadam tylko zasatanawia mnie kiedy się powinien włączyć i kiedy przestac działac. Zastanawia mnie też co nim steruje. Wiem że jest też w tym silniku dodatkowa chlodnica do chłodzenia paliwa - przepływa przez nią paliwo czy plyn chłodniczy, i też co włancza to chłodzenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem że jest też w tym silniku dodatkowa chlodnica do chłodzenia paliwa - przepływa przez nią paliwo czy plyn chłodniczy, i też co włancza to chłodzenie??

Przepływa przez nią płyn chłodniczy, a steruje tym zawór podciśnieniowy (nr 20 w spisie z pdf). Co steruje tym zaworem to nie wiem, nigdy nie dochodziłem do tego.

chlodzenie paliwa.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg schematu 7 to jest dodaktowa pompa elektryczna a 20 to jest jakiś zawór który chyba steruje podgrzewaniem - możesz mi sprawdzić gdzie u ciebie idzie węzyk z podcisnienia właśnie z tego zaworu. Ewentualnie sprawdz na zimnym i na ciepłym silniku czy zawór jest włączony czy wyłączony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ewentualnie sprawdz na zimnym i na ciepłym silniku czy zawór jest włączony czy wyłączony!

Zobaczę ale dopiero jutro bo dzisiaj to już trochę ciemno, a po drugi dopiero co wróciłem do domu i silnik jest gorący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sprawdzilem dziś gdzie u mnie idzie ten wężyk z tego zaworu i okazało się że idzie on przez kilka trójników i jest wpięty prosto do pompy vakum (duo - czy jak ona sie tam nazywa), a co za tym idzie tam jest cały czas podciśnienie które włancza ten zawór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję schemat ewentualnie zdjęcie podłączenia chłodniczki paliwa.

Niedawno mechanik wymieniał mi swiece zarowe i wiltr paliwa.

Odkreciłem dziisj zbiornicvzek wyrównawczy i zdaje mi sie ze mam zmieszany olej napędowy z płynem.

Mozliwe ze cos zle połaczył.

Sprawa dość pilna

Silnik jak w opisie 1.9 TDI 115 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozliwe ze cos zle połaczył.

Właśnie byłem sprawdzić jak wyglądają te węże i pomyłka raczej nie wchodzi w grę. Węże są tak poukładane że nie bardzo chcą pasować inaczej. I kilka fotek tego podgrzewacza.

279e66b7758b19d8m.jpg7924e8c9d87dd5ebm.jpg71f0bb7ed1ee74e8m.jpgb6bcb04789a56a39m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Gural, patrzyłeś na te moje podcisnienie z tego zaworu nr 20??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
patrzyłeś na te moje podcisnienie z tego zaworu nr 20??

Patrzyłem, chociaż nie rozgrzebałem tych wszystkich rur i rurek, i nie wiem gdzie dokładnie idzie podciśnienie z tego zaworu, ale czy zimny, czy gorący sinik, ten zawór jest cały czas otwarty (tak mi się bynajmniej wydaje) bo ta biała dźwigienka jest zassana do zaworu, a jak silnik jest zgaszony to ta dźwignia jest opuszczona na dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mósze kupić ten zawór nr 20 ale nigdzie go ne moge wyszukać

Edytowane przez fulki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam w swoim "pasku" silnik avf 130 KM i wyposażony on jest w podgrzewacz paliwa który znajduje się nad filtrem paliwa i podłączone są do niego przewody z cieczą chłodzącą. Zamierzam wymienić podgrzewacz i w związku z tym mam pytanie czy po odłączeniu przewodów z płynem chłodniczym będzie mi wyciekał płyn? Czy muszę spuścić płyn z całego układu chłodzenia?

podgrzewacz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpiety jest pod trojnik i do n18. Ja na dzien dzisiejszy mam go odlaczonego bo powodowal u mnie zanik mocy i niedoladowa ie. Mimo ze wg mnie dziala on prawidlowo nue wiem xo robic. Bo jak wlacze auto to zasysa mi dzwigienke do gory. Wiec u mnie albo sam zaworek n18 jest skopany albo vacum nie ma sily zasysac calego podcisnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpiety jest pod trojnik i do n18. Ja na dzien dzisiejszy mam go odlaczonego bo powodowal u mnie zanik mocy i niedoladowa ie. Mimo ze wg mnie dziala on prawidlowo nue wiem xo robic. Bo jak wlacze auto to zasysa mi dzwigienke do gory. Wiec u mnie albo sam zaworek n18 jest skopany albo vacum nie ma sily zasysac calego podcisnienia.

u mnie podpięty jest pod czwórnik a nie trójnik i bezpośrednio do pompy vacum czy tak ma być przecież w ten sposób nic nie steruje tym zaworkiem po prostu zamyka się odrazu po odpaleniu i cały czas jest zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto wie co steruje tym zaworem ??? :ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę późno ale zapytam, czy ktoś rozszyfrował jak powinno być podpięte podciśnienie do tego zaworku? U mnie też jest wpięty bezpośrednio w czwórnik a czwórnik w vacum wydaje mi się że powinien być wpięty w jakiś elektrozawór, przecież jest cały czas zassany jak zgaszę też bo rurki mam szczelne i podciśnienie pozostaje długi czas po zgaszeniu auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam bedzie ktos tak dobry i wrzuci mi rysunek z etki jak wyglada podgrzewacz paliwa + filtr paliwa taki jak jest w ajm .. tzn z czegosie sklada sruba oringi pdkladki ..bo etka online mi nie chodzi :/: z gory dziekuje :roll

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt.2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam bedzie ktos tak dobry i wrzuci mi rysunek z etki jak wyglada podgrzewacz paliwa + filtr paliwa taki jak jest w ajm .. tzn z czegosie sklada sruba oringi pdkladki ..bo etka online mi nie chodzi :/: z gory dziekuje :roll

 

nie zanalzlem odpowiedzi tu na moje pytanie chodzilo mi o filtr paliwa i wszystko nad nim .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dafota.2.gdb1441217312f.JPG.Przechwytywanie.JPG

Wielkie dzięki kolego ! O to mi chodziło :) zastanawiałem się czy między 13 i 14 elementem jest jakiś oring .. da się to jakoś źle poskręcać? Tzn czy pasuje tylko te elementy w jednym położeniu względem siebie . Chodzi mi o to czy jeśli przesunę elementy 13-14 lewo bądź prawo coś zmieni ? Spotkał się ktoś ze to chłodnicza była walnieta i przepuszczal i zapowietrzala układ albo coś w tym stylu ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dodam że nie widzie oleju w płynie, a płyn znaczącą nie ubywa na 90% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to 2 uszczelki sa na filtrze paliwa... a międzi 13 i 14 nie. Wymieniałem już pare razy ten filter i jakoś nie ma za bardzo możliwosci żeby to źle poskładać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności