Skocz do zawartości
eryk

sportowy intercooler do 1.8t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do wymiany seryjnego IC na sportowy o wymiarach rdzenia 550/230/65 i mam dość zapewne banalne pytanie:

w seryjnym IC jest jakaś sonda chyba do pomiaru temperatury powietrza w dolocie. W sportowym IC rownież taka jest ? czy trzeba to rozwiązać w inny sposób ?

Edytowane przez eryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tematy odnośnie sportowego IC przeczytałem i rozwiały wiele wątpliwości odnośnie wyboru wielkości IC i poprowadzenia rur, natomiast nic nie znalazłem odnośnie tego czujnika temp. no chyba ze coś pominołem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z czujnikiem - MAP SENSOR - to bywa różnie (mowa o TDI) w jednych był montowany w IC w innych w rurze dochodzącej do kolektora dolotowego!

 

w FMICu na 99,9% nie będziesz miał miejsca na MapSenosr

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz go wmontować gdzieś przed przepustnicą na tej samej zasadzie jak to jest oryginalnie, czyli na "trasie" powietrza pompowanego do kolektora ssącego, pomiędzy intercooler a przepustnicę. Inaczej auto nie bedzie jechać jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie do Artura bo widziałem u Ciebie na zdjęciu ze z rury która idzie do przepustnicy zrobiony jest trójnik z dospawananym kawałkiem o małej srednicy. Powiedz mi jak zamocowałeś tam czujnik ? na tej samej zasadzie jak jest zawór DV czy jakis inny patenet ? z góry dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do rury ciagnacej powietrze przyspawana jest rurka dlugosci okolo 25mm srednicy wewnetrzej takiej jak zewnetrzna tego map sensora. Zrobione jest wyzlobienie wewnatrz na oring, ktory siedzi na map sensorze i tyle. Map sensor wszedl ciasno w rurke z lekka iloscia silikonu i trzyma sie do dzis bez zadnych przedmuchow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności