Skocz do zawartości
passat2069

alternator, brak ladowania

Rekomendowane odpowiedzi

ja właśnie też myślę o tych diodach skoro nie ładuje a wymienić je będzie taniej niż inny altek kupować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, w przypadku uszkodzenia diod wzbudzenia a raczej kombinacji ilości uszkodzonych diod będą różne objawy.

 

W przypadku uszkodzenia trzech diod (przerwa) kontrolka w ogóle nie powinna się świecić lub w przypadku zwarcia trzech diod kontrolka powinna się świecić światłem ciągłym.

Ja mając alternator na wierzchu już dawno zmierzyłbym wszystko, co tylko możliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy sprawdzić czy jest przejście na diodach i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie sie zgadzam - co do moich umiejetnosci ze sa 0 !!!

Zamierzam oddać alternator do fachowca,

 

Dzisiaj mierzylem jeszcze raz napiecie na tym grubym kablu czerwonym to wyszlo 12.15V (ale to bylo napiecie z akumulatora - bo byl bardziej naladowany, przy zwiekszaniu obrotów silnika nie bylo zadnych zmian). Rowniez zmierzylem napiecie z tego cienkiego kabla i wychodzilo cos granicach 11V.

 

A mam pytanie jeszcze na koniec, bo znajomy ktory zna sie na rzeczy mowil mi zeby rozkrecic alternator, odkrecilem śruby kluczem 8, (te szpilki) ale one z góry sa na śrubokret krzyzakowy - moje pytanie jest nastepujace czy te sruby sie wykreca czy sie wybija ?

 

 

Oddam w fachowe rece jak mechanik powie co bylo przyczyna napisze na forum!!!

Dzieki za zainteresowanie!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej nie wybijaj, bo jak ci odejdzie pokrywa od szczotkotrzymacza to upi...... wyprowadzenia faz stojana do prostownika. taka dobra rada - moja porażka na tym polegała jak zaczynałem się z tym bawić jakieś dobre 9 lat temu w swoim pierwszym malaczu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jak byłby za słabo naciągnięty to by piszczał nie ?

 

Nie. U mnie nic nie piszczało.

 

Naciągnij pasek jak doradzają koledzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternator powinien dawać koło 14V jeśli nie jest nic włączone (światła, ogrzewanie). Obstawiam szczotki albo diody prostownicze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cos to ja mam za 8 dyszek do oddania alternator 100% sprawny z oryginalnym regulatorem napiecia BOSCH :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast proponuję podmienić aku i zobaczyć. Ale osobiście uważam, że problem jest z altkiem. Dla kogoś kto ma pojęcie o elektrotechnice to da sobie radę. Sprawdzenie diod to żaden problem. Być może sprawa jest prostsza i brakuje wzbudzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie zanim co kolwiek kupi to to niech najpierw dowie sie co kupic ! pierwsze co powinien sprawdzic to tak jak koledzy pisza pasek ! jak lezy w kolku czy klin nie dochodzi do srodka lub ruszyc kolkiem na wyl silniku czy sie da a pasek stoi . zacznijmy od podstaw a potem rozkladajmy auto :) no kolego zabieraj sie do roboty i daj znac co sie okazalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak koledzy mu doradzali tylko że on tylko swoje dalej i swoje to jeden mu chciał sprzedać cały pewny 100% . Tylko co by zrobił z tym...?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co pytać na forum skoro nawet nie chcesz uzyskać odpowiedzi , sprawdziłeś chociaż ten Pasek ? Nie ma różnicy czy zmieniałeś go rok temu czy miesiąc temu nawet jak byś to zrobił wczoraj może okazać się że to on , tym bardziej że twierdzisz że pod zmianą konta altelnatora przestawał stukać , to naprawdę nie jest dużo roboty a lepiej kupić Pasek który i tak będziesz musiał kupić przy zmianie alternatora niż altelnator i potem żeby ci zalegał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z ładowaniem

Alternator BOSCH 90A

 

Z dnia na dzień nie zapala się kontrolka ładowania i nie ma ładowania (po odpięciu przewodu od D+ i zwarciu do masy alternatora zapala się kontrolka w zegarach).

Po podłączeniu próbnika między plus akumulatora, a złącze D+ , włączony zapłon i brak świecenia próbnika.

Na drugim złączu alternatora tylko napięcie akumulatora.

 

Ma ktoś pomysł co padło? Czy regulator i jego szczotki odpowiadają za świecenie kontrolki ładowania, czy ta masa pojawia się tam z mostka prostowniczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

altern3.jpg

Pierwszy lepszy schemat alternatora.

Moim zdaniem masa nie ma prawa pochodzić z mostka więc regulator Ci padł albo szczotki się skończyły.

Popukaj w alternator, jak pomoże na chwile to szczotki, jak nie to regulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem z ładowaniem

Alternator BOSCH 90A

Po przegazowaniu alternator też się nie wzbudza?

 

 

Moim zdaniem masa nie ma prawa pochodzić z mostka więc regulator Ci padł albo szczotki się skończyły.

Niekoniecznie. Mostek też może być winny. A konkretnie nawet jedna dioda mogła paść i taki efekt będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem regulator na nowy. Teraz dioda nadal nie pali się, ale gdy przegazuje auto powyżej 4000tyś obrotów ładowanie pojawia się i zostaje aż do ponownego uruchomienia silnika. Czyli mostek do wymiany?

 

Dodam jeszcze, że na zgaszonym silniku i podpiętym próbniku (+akumulatora do wyjście D+ alternatora) nadal próbnik nie zapala się.

Edytowane przez viper1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli mostek do wymiany?

Tylko to pozostaje. Ewentualnie przelutowanie uszkodzonej diody/diód w mostku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzę po weekendzie do środka i zobaczę co tam nie domaga. Dziś jeździłem trochę i alternator jak już wzbudzi się to doładowuje. Teraz aby znaleźć przyczynę braku masy na pinie D+ wychodzącym z alternatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a u mnie w Passacie B4 95 rok 1.9 tdi 1z jest tak ze jak przekręcę kluczyki to sie świeci kontrolka akumulatora jak odpalę też sie świeci ale jak delikatnie prze gazuje do 1000 obrotów to gaśnie tak musi być czy odrazu po odpaleniu powinna zgasnąć wymieniłem regulator napięcia i pasek ale nic to nie dało pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam a u mnie w Passacie B4 95 rok 1.9 tdi 1z jest tak ze jak przekręcę kluczyki to sie świeci kontrolka akumulatora jak odpalę też sie świeci ale jak delikatnie prze gazuje do 1000 obrotów to gaśnie tak musi być czy odrazu po odpaleniu powinna zgasnąć wymieniłem regulator napięcia i pasek ale nic to nie dało pozdrawiam

 

U Ciebie może wystarczyć regulacja naciągu paska alternatora lub jego wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności