Skocz do zawartości
passat2069

alternator, brak ladowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem:

 

Nie ładuje akumulatora

Napiecie przy uruchomionym silniku wynosi ok. 9V

Przy uruchomionym silniku swiatla ledwo swieca, jak zgasze silnik i chce ponownie uruchomic nie daje rady juz.

Kontrolka od ladowania zapala mi sie przy starcie silnika (gasnie jak sie wcisnie pedal gazu i wejdzie na obroty).

Dodam ze mam stary akumulator (ale widac ze nie laduje alternator po swiatlach, które ledwo co sie swieca)

 

Dzisiaj wymienilem szocztki alternatora -> NIE POMOGLO :(

Czyscilem wszystkie styki przy alternatorze, akumulatorze ?

 

Prosze o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passat2069 nie wiem czy nie masz zjechanego komutatora w alternatorze ale to tylko moja sugestia jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mostek prostowniczy do wymiany regulator napięcia do sprawdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogły poprostu diody paść juz poprostu najlepiej kupić alternator uzywany okolo 120zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

regulator napiecia nie jest razem ze szczotkami - dzisiaj wymienilem na nowy.

Co dziwne ze lampka na desce rozdzielczej swieci i gasnie kiedy powinna!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mostku masz dwa rodzaje diody masowe i prądowe i w zależnosci które się uszkodziły kontrolka moze migać lub świecić normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest naciągnięty pasek? ;) (jeśli możesz, to podciągnij go.....)

Bo akumulator jest już rozładowany... i póki co radzę nie zajmować się diodami prostowniczymi, bo ..... ja już wiem, dlaczego.

Edytowane przez JAFO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek jest OK, dzisiaj przy zmianie szczotek wyciagalem caly alter. i pozniej naciagalem (staralem sie wg zasady 5mm na srodku paska) nie skacze rowno chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę ze pora rozejrzeć się za dobrą używka tak jak pisał kolega wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak nie było ładowania okazało się że passek był zużyty , tzn alternator ładował tylko w przedziale do 1200 obrotów , a dioda gasła po odpaleniu i nie pokazywała ze na wyższych już ładowania nie ma ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podpowiem Tobie, że 2 tygodnie temu borykałem się z identycznym problemem w Corsie. Postawiłem na pasek, mimo, iż wydawał się być naciągniętym prawie poprawnie.... Sam też miałem kiedyś identyczny objaw i wyszło na luźny pasek, ale wtedy młody i niedoświadczony jeszcze byłem... :)

Poza tym objawy, które przytaczasz wyraźnie wskazują na zbyt luźny pasek.

Dla próby możesz podciągnąć go jeszcze bardziej (na kilka minut w celu upewnienia się).

Jeśli pasek jest już leciwy lub marnej jakości to koło może się ślizgać mimo prawie poprawnego naciągu.

Edytowane przez JAFO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak byłby za słabo naciągnięty to by piszczał nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie było to łatwe do sprawdzenia ,, kółko ,, od altelnatora na którym jest pasek powinno się nie kręcić albo kręcić tylko i wyłącznie razem z paskiem ( u mnie kręciło się a passek nawet nie drgną )

p.s u mnie nie piszczał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze piszczy. Moje przypadki nie piszczały.......

Mam nadzieję, że silnik w Twoim wózku nie wyrzuca oleju w rejon pasków, bo wtedy.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie moje spostrzezenie:

Mialem takie sytuacje najczesciej jak byl zimny silnik, ze gdy uruchomilem to tak cos stukalo jakby zawory, ale pewnego razu zaczalem weszyc i wyszlo ze to w alternatorze cos jakby stuka (dzwiek jak stukanie zaworow) unioslem go delikatnie do gory i przestawalo - tylko czy to moze miec zwiazek z ladowaniem? ? ?

 

Mam pytanie - jak mozna zmierzyc napiecie wychodzace z alternatora?

 

Pasek mam wymieniany w lipcu wiec - mysle ze to nie ta przyczyna!

 

A jeszcze jeden problem jest taki, ze nie potrafie ZIDENTYFIKOWAC - mojego alternatora, poniewaz tabliczka znamionowa wyblakla. Czy jest jakas mozliwosc zidentyfikowania alternatora bez tego, po typie silnika ( ????? )

Szukalem w ETCE ale jakos nie znalazlem zeby byly napisana chociazby ilosc Amperów

Moj typ silnika to "PB" pojemnosc 1.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego więc w 99% powiedział bym że to pasek gdyż po podniesieniu altelatora zmienił się naciąg dla tego przstało stukać , podkręc go troszkę i zobaczysz że będzie super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bosh albo Valeo 90A

 

 

A myślałem, że potrafisz zmierzyć napięcie......

COM miernika do obudowy alternatora a + miernika do śruby alternatora, pod którą przykręcony jest najgrubszy przewód.

No i rusz się chłopie do autka i naciągnij ten pasek, bo jak na razie to tylko teoretyzujemy tutaj.......

 

Ja do Ciebie nie podjadę, bo już jest za późno.... :]

Edytowane przez JAFO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem pomiary. Napiecie wychodzace z alter. 9.5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi tyle bo akumulator jest totalnie wyładowany a dopóki pasek będzie luźny to napięcie nie podniesie się, bo cały czas pasek ślizga się na kole. Teoretycznie oczywiście, bo jak na razie jak ognia unikasz jego naciągnięcia.

Do tej pory powinieneś mieć naładowany akumulator i podciągnięty pasek na max. w celu sprawdzenia.

A to, że pół roku temu był wymieniany pasek absolutnie o niczym nie świadczy.

 

Pytanie, czy to zrobiłeś, bo od tego zależy dalsze postępowanie.

 

 

 

 

.

Edytowane przez JAFO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może koledze padły diody wzbudzania ?? Wtedy regulator nie będzie właściwie sterował pracą magneśnicy , wymieniałem w audi 80 B3 jednak aby zdiagnozować usterkę trzeba znać podstawy elektrotechniki albo pochodnych , zadając pytanie jak zmierzyć napięcie na altku, chyba samo mówi za siebie . podjedź do elektryka . jeszcze co możesz zrobić to sprawdź klinowanie paska w kole pasowym alternatora czy jego wewnętrzna część nie chodzi po dnie klina, wtedy żebyś pasek łomem naciągał to nic nie da , jednak jak jest 9V to raczej problem elektryczny niż mechaniczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności