Skocz do zawartości
Romi

Pogaduchy Małopolskie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki mkpol , mam nadzieję że pomoże 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, ChymeK napisał:

dostałem strzała ostatnio i zakwalifikowali mi szkodę jako całkowita :(

Uuu :( no to nie dobrze...

18 godzin temu, ChymeK napisał:

nie znasz kogoś kto doradzi w dobrym odwołaniu ?? 

Niestety nie kojarzę nikogo takiego na tą chwilę, ale popytam gdzie trzeba :)

18 godzin temu, ChymeK napisał:

I co tam słychać ??

Powolutku do przodu jakoś pcha się ten wózek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie ile może kosztować naprawa ?? ASO lub warsztat ? Coś mi się nie chce wierzyć że koszt naprawy to 16 tyś i całkowita.  

Proszę o pomoc . Macie jakieś warsztat w KRK? Blacharz lakiernik 

 

20200229_160844.jpg

20200229_160851.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyja wina?

Przy wycenie ASO to jak najbardziej możliwe, że wyszło tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moja . 

Wycena przez ubezpieczyciela bez jakiegokolwiek sprawdzania w serwisie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie twoja to znaczy, że naprawa z OC sprawcy. Więc z mocy przepisów naprawa na nowych oryginalnych częściach do 100% wartości auta. Odstawiaj do ASO na naprawę bezgotówkową i bierz auto zastępcze. I nic cię nie obchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, daję kontakt do mojego blacharza:

Sławek Miąsko tel. 501-651-983

Marszowice koło Gdowa

obok niego jest lakiernik Krzysiek

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie zaglądałem tu, bo to klub regionalny. Za namową mkpol kolega ChymeK zwrócił się do mnie poradę. Odpowiedziałem zgodnie ze swoją wiedzą (być może zechce się tym pochwalić). 

W dniu 13.03.2020 o 14:06, mkpol napisał:

Odstawiaj do ASO na naprawę bezgotówkową i bierz auto zastępcze. I nic cię nie obchodzi

Nie. Panie kolego, to się nie uda. Ubezpieczyciel orzekł szkodę całkowitą, zatem nie wyrazi zgody na naprawę. Przeglądałem kosztorys ubezpieczyciela i stwierdziłem, że i tak jest zaniżony (niska stawka rbg, zamienniki zastosowany współczynnik odchylenia, ceny części z narzuconym rabatem. Pomimo tego koszt naprawy znacząco przekraczał wartość pojazdu przed szkodą. W takim przypadku jedynym sensownym rozwiązaniem jest odwołanie od wyceny wartości wraku (wystąpienie do ubezpieczyciela z wnioskiem o zagospodarowanie wraku), gdyż jest przeszacowana i nie można go zbyć za takie pieniądze. Już koledze zasugerowałem jak to zrobić. Kolejną możliwością jest udokumentowanie nakładów poniesionych na doposażenie pojazdu, tuning, lub wymianę całych podzespołów - to pozwoli podwyższyć wartość bazową auta (prze zaistnieniem szkody). Przy szkodzie całkowitej ubezpieczyciel wypłaca bowiem odszkodowanie stanowiące różnicę pomiędzy wartością auta przed i po szkodzie. Zatem nam zależy aby ta różnica była jak największa.

Sądząc po fotkach, naprawa tego auta nie ma większego sensu. Jest prawdopodobieństwo, graniczące z pewnością, że uszkodzeniu uległa geometria pojazdu, a tylna belka wymaga wymiany. Z pewnością do naprawy będą punkty mocowania beli i podłoga bagażnika, Zatem koszt naprawy, nawet z użyciem części ze szrotu byłby bliski wartości auta przed szkodą.  

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, hak64 napisał:

Witam. Nie zaglądałem tu, bo to klub regionalny. Za namową mkpol kolega ChymeK zwrócił się do mnie poradę. Odpowiedziałem zgodnie ze swoją wiedzą (być może zechce się tym pochwalić). 

Dziękuję Bardzo za pomoc , jestem na etapie szukania zakładu który zrobi geometrie w celu sprawdzenia belki o czym mówił hak64 . 

Gdyby ktoś miał problem taki jak ja to szczerze polecam .... dam znac co z tego wszystkiego wyszło.  Puki co liczę na dalszą pomoc.

Pozostaje mi kwestia podniesienia wartości pojazdu bo trochę w niego włożyłem A ubezpieczyciel olał sprawe i nawet nie policzył elementów których nie było wcześniej o których wspominałem rzeczoznawcy PZU.  

Także dziękuję bardzo @hak64 za pomoc i otworzenie oczu na zaistniałą sytuację że wcale nie jest tak tragicznie jak myślałem.  Ale i tak szkoda paska bo trochę się nasiedziałem pod nim i w nim... 

Śmieszne jest to że we wrześniu robiłem caly zawias z przodu A takie niby zdarzenie i auto na złom :(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Wszystkim ! 

Jestem nowy , dokładnie dzisiaj założyłem swoje konto. Jest to moje pierwsze forum na jakim będę się udzielał, chodź niejednokrotnie korzystałem z wielu informacji tutaj :) które okazały się bardzo pomocne. 

Swojego Passata mam już ponad 2 lata , przeszedł przez ten czas szereg modyfikacji , otworzę temat i postaram się nadrobić zaległości oraz dodawać na bieżąco co się dzieje w aucie. Myślę , że będzie warto. Jest to mój tkzw. Dailycar - wóz do codziennej jazdy. Mimo to nie jest przeciętny pasterz :D Oprócz niego będę rozpoczynał prace nad innym pojazdem jakim jest Volkswagen Transporter T3 z 82 roku... Więc VW mocna się u mnie zakorzeniło. 

Cieszę się , że mogę być z Wami w tej społeczności. 

Pozdrawiam Wszystkich i Życzę dużo zdrowia :)

 

Edytowane przez RafalStochalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2020 o 22:19, RafalStochalski napisał:

Hej Wszystkim !

Witamy nowego użytkownika :hurra:

W dniu 4.04.2020 o 22:19, RafalStochalski napisał:

Cieszę się , że mogę być z Wami w tej społeczności. 

Pozdrawiam Wszystkich i Życzę dużo zdrowia

Cała przyjemność po naszej stronie :)

W takim razie czekamy na relacje z przebiegu modyfikacji :marecek

pozdraVWiam :passatfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carter, mysle ze w zwiazku z obecna sytuacja sanitarno epidemiologiczna, wszelakie posty powinny byc pisane co druga linie badz tez skrapiane spirytusem ???

bry bry!! :D 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wilson, a pisząc to miałeś na rękach rękawiczki jednorazowe ??

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Powie mi ktoś gdzie znajdują się czujniki od poduszek bocznych (Passat b6 ) ?? Chodzi o kurtyny itd. 

 

Dzięki i pozdrawiam :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dostałem z boku jak widać ( #16506 )  i ani kurtyna ani nic nie wystrzeliło. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.05.2020 o 19:28, kolec napisał:

Wilson, a pisząc to miałeś na rękach rękawiczki jednorazowe ??

nie, nie-maczałem palce w spirycie :D BHP zachowane :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.06.2020 o 14:32, wilson napisał:

maczałem palce w spirycie

Tylko palce ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2020 o 13:10, ChymeK napisał:

Jak myślicie ile może kosztować naprawa ?? ASO lub warsztat ? Coś mi się nie chce wierzyć że koszt naprawy to 16 tyś i całkowita.  

Proszę o pomoc . Macie jakieś warsztat w KRK? Blacharz lakiernik 

 

20200229_160844.jpg

20200229_160851.jpg

Koszt naprawy tutaj to max 3000zł.Do ASO nie odstawiaj bo nic nie zarobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, szczupak28 napisał:

Koszt naprawy tutaj to max 3000zł.

Taaa, nawet mniej. Trzeba tylko skorzystać z usług wioskowego kowala (prostowanie tylnej belki, wyklepanie błotnika), drzwi wyrównać wypełniając wgniecenia gładzią gipsową, połamane nadkole naprawić z użyciem papy i lepiku, po czym lakier nałożyć wałkiem, a do mocowania zderzaka użyć trytytek...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, szczupak28 napisał:

Koszt naprawy tutaj to max 3000zł.

:wmorde

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności