Skocz do zawartości
adam75pl

ANDROID - telefony i aplikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Android jest zbudowany na bazie Linuxa. Aby uzyskać dostęp do funkcji administratora i mieć możliwość zmiany oprogramowania fabrycznego należy taki telefon zrootować :)

Polecam dla ludzi którzy wiedzą co robią gdyż w przypadku błędu telefon zamieni nam się w coś w rodzaju małej cegły :) Zwykły użytkownik jednak nie potrzebuje tego robić...

 

Goggles - pożyteczna aplikacja jpodczas zagranicznych (i nie tylko) podróży. Widzisz efektowny budynek, nie wiesz co to? Włącz aplikację, uruchomi się kamera,robisz zdjęcie budynku, zostaje ono analizowane, Google robi swoje i wyświetla info o tym co widzisz :)

 

No to 08 - pożyteczne w UK. Po wykręceniu numer zaczynającego się na 08 aplikacja ta przeszukuje internet i podaje numer lokalny do danej instytucji. Pozwoli zaoszczędzić ciężko zapracowane funciki ;)

 

VideoBox - ściąga filmy z YouTube do telefonu

 

Mobile Buzz - aplikacja dostarczająca najświeższe info dla miłośników Androida, BlackBerry, iPhone lub ogólnie Mobile News. Aplikacja z widgetem.

 

AG Gazety - aplikacja służaca przeglądowi gazet polskich. Ciekawa, jednak brakuje widgeta.

 

GoogleTalk - coś jak Skype, tylko od Google. Bez możliwości posiadania numeru telefonu i dzwonienia na konwencjonalne numery telefonów.

 

Navigation - coś na co długo czekałem :) Nadal w wersji eksperymentalnej (Beta) i nadal brak obsługi Wschodniej Europy (i Słowacji ;) ). Duuużo jej brak do funkcjonalności TomTom'a jednak... Szukasz, powiedzmy lokalnego oddziału firmy DHL. Możesz uruchomić aplikację i wpisać w wyszukiwaniu DHL London. Zostaną wyświetlone adresy wszystkich odziałów DHL w Londynie, kliknij na żądanym adresie i gotowe. Jet też drugi sposób: uruchom aplikację Maps, wpisz DHL i na mapie zostaną wyświetlone markery zaznaczające pozycje poszczególnych oddziałów firmy. Klikasz na wybranym i masz parę opcji do wyboru: zadzwonić tam, zobaczyć info lub nawigować. Wybór należy do Ciebie :) Po dojechaniu do celu a telefonie automatycznie wyświetla się obraz celu pochodzący z Google Street View... Przynajmniej w UK...

 

EasySleep Sound Machine - jeśli masz problemy z zaśnięciem, uruchamiasz tą aplikację, wybierasz jaki dźwięk ma emitować (fale oceanu, dżungla, ruch uliczny itp), jak długo ma to być emitowane i :spie

Edytowane przez adam75pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DroidCam - Zamienia telefon w webcam. Potrzebna instalacja drivera dla Windowsa, działa poprzez WiFi. Podłączyłem u siebie i Skype wykrył kamerkę bez problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście adyno ;)

hamownia i to bardzo dokładna

podobne do pocketdyno na iphona ;)

 

robi nawet wykresy ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dłuuuugo to trwało ale decyzja zapadła..

Czas na wymianę telefonu, jednak czekam na więcej info o T-mobile G2

To chyba będzie mój wybór jeśli chodzi o telefon prywatny :)

 

tmobileg2almostconfirme.th.jpg

 

Natomiast w pracy namówiłem szefa i będziemy kupować firmowe Samsungi Galaxy S

Specyfikacja praktycznie ta sama co HTC Desire, jednak Samsung ma lepszy ekran (Super Amoled) i bateria wytrzymuje znacznie dłużej bez ładowania + camerka z przodu do rozmów video. Brak lampy błyskowej w głównej kamerze jednak możliwość nagrywania filmików w 720P :)

 

samsunggalaxys.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki teraz telefon wybrac ?

http://www.videotesty.pl/news/496/Juz-jest-pierwszy-w-Polsce-test-LG-Swift-GT540/

LG Swift GT540

 

Plusy telefonu LG Swift GT540

 

* precyzyjny oraz dobrze widoczny w słońcu ekran,

* moduł WiFi z dobrym zasięgiem,

* bardzo dobrze wykonana obudowa,

* działanie całego systemu bez karty SIM,

* dobrze przemyślany i zintegrowany z LG Swift system Android,

 

Minusy telefonu LG Swift GT540

 

* słaba funkcja nagrywania filmów,

* brak obsługi filmów HD przez odtwarzacz,

* brak dostępu do karty microSD bez otwierania obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kacper, rozbierz tacie telefon na części pierwsze i wrzuć foty żeby pokazać nam jak on w środku wygląda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kacper, rozbierz tacie telefon na części pierwsze i wrzuć foty żeby pokazać nam jak on w środku wygląda

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Specyfikacja praktycznie ta sama co HTC Desire, jednak Samsung ma lepszy ekran (Super Amoled) i bateria wytrzymuje znacznie dłużej bez ładowania + camerka z przodu do rozmów video.

 

I o wiele gorsza jakość wykonania, kiepski plastik. Stałem przed takim samym wyborem i mam Desirka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby te same parametry, ale porównajcie jak chodzą wymagające gry albo cokolwiek na tym i na tym (na youtubie jest pare ciekawych filmików). Galaxy s bije na głowe htc.

No i kwestia dokladnosci akcelerometru w ktorej to galaxy s znowu wygrywa.

 

Galaxy s jest wg mnie telefonem idealnym. Jest dosyc duzy, ale za to cienki. Jakość wykonania zgadzam sie, ale to jak kazdy samsung, czy laptop czy telewizor, wszystko taki sam chinski plastik ;p Mi osobiscie to wogole nie przeszkadza. Brak lampy; do zdjec mi nie potrzebna, a jako latarka są rózne aplikacje które robią latarke z wyswietlacza.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Galaxy s bije na głowe htc.

:hmm Z tego co wyczytałem/obejrzałem to jednak HTC jest lepszy pod względm płynności działania aplikacji i menu. Samsung potrafi się czasem "zastanowić", HTC wykonuje komendy bez zająknięcia. Jednak żywotnoć baterii jest dla mnie powodem przeważającym na korzyść Galaxy S. Jakość wykonania... Się okaże w sklepie jak to tak naprawdę jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ame]

[/ame]

tutaj ciekawe porównanie

[ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że przed testem nie pokazał ile aplikacji jest włączonych ;)

Minusy telefonu LG Swift GT540

 

* słaba funkcja nagrywania filmów,

* brak obsługi filmów HD przez odtwarzacz,

* brak dostępu do karty microSD bez otwierania obudowy.

Te minusy to pikuś...

Największym jest to że to cóś ma tylko Android 1.6 :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, po wizycie w sklepie i pobieżnym porównaniu Galaxy S i Desire muszę przyznać że Samsung prezentuje się lepiej niż HTC. Jest znacznie większy, ma żywsze kolory i jest zdecydowanie lżejszy. Jakość wykonania, w mojej opini, nie jest zła a odczucie że jest gorsza może mieć związek z mniejszą wagą Samsunga.

Wkrótce więcej w tym temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli macie takie oto, to jak to sie sprawuje?

>>Copilot 8.2.0.218 + Mapy - Nawigacja na androida [ENG] [PL]<<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jezeli macie takie oto, to jak to sie sprawuje?

Łukasz, akurat testowałem to niedawno :)

Zaletą CoPilot jest to że wszystkie mapy są na SD więc nie potrzeba ciągłego dostępu do neta. Również można dotrzeć do celu poprzez uprzednio zaprogramowane miejsca, np. zamiast jechać bezpośrednio z Londynu do Waszawy, można jechać poprzez paryż, Berlin, Drezno i Gdańsk. Minusem są ceny map na poszczególne kraje i niezbyt dokładne instrukcje głosowe...

Poważnie zastanawiam się nad zakupem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poważnie zastanawiam się nad zakupem...

nie wiem czy bedziesz chcial ale jakas mape europy moglbym wyskrobac, waga 1,6GB

australii to chyba niechcesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
australii to chyba niechcesz

Narazie się tam nie wybieram ;) Ale Europa się przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale Europa się przyda

No tak bo my nie w Australii mieszkamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako nawigacje moge z czystym sercem polecic iGo - jakby cos, to z tych samych plikow korzysta wersja na PC i na WinMobile, wiec nie bedzie problemu z dostaniem map do tego programu. Uzywam juz z 5 lat tego softu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z kolei Symbian się właśnie skończył, Nokia multimedialne urządzenia chciała uzbrajać w nowe dziecko - Maemo które to też się okazało tak kiepskie że po N900 żaden kolejny model tego systemu nie otrzyma...

Kolega niestety nie bardzo sie orientuje w kwestii Nokii.

Kazdy Maemo byl tylko na jednej Nokii, zeby wybadac reakcje uzytkownikow. Maemo 5 na obecnej Nokii nie jest kiepskie, tylko niestety nie ma duzego supportu Nokii, ktora wlasnie podpisala umowe z Intelem i pracuja nad nowym systemem MeeGo, ktory najprawdopodbniej odpali sie na N900. Malo tego, na N900 juz mozn odpalic androida. Wersja narazie niestabilna, ale chlopaki (wolni strzelcy oczywiscie) troche sie pomecza i na Nokii bede mogl miec androida (ktorego i tak nie uwazam za lepszego od Maemo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności