Skocz do zawartości
adam75pl

ANDROID - telefony i aplikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Barcode Scanner - użyj kamery telefonu do zeskanowania kodu paskowego z jakiegokolwiek produktu i szukaj informacji o tym produkcie na necie. Cena, producent, opinie... Pożyteczne w supermarkecie jednak dość czasochłonne. Używam do znalezienia informacji o winach których nie piłem a mam zamiar spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam pytanie, jaki teraz telefon wybrac ? Kończy mi sie umowa i nie wiem co brać, do tej pory używałem nokia 6310i i ona zostaje już na zawsze jako główny telefon. Ale chcę drugi telefon do zabawy, nawigacji, ogladania filmów, słuchania muzyki, robienia zdjęc(to nie konieczne). Doradź coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo dostępny będzie (w UK od 1 kwietnia), HTC Desire z bardzo wyjątkową specyfikacją, 1GHz procesor i 576MB RAMu. Będą też tańsze wersje. Polecam Androida jako sensową opcję do iPhonea... Tańsze aplikacje (jeżeli już płatne) i praktycznie mniej restrykcji niż w produkcie ze znaczkiem jabłuszka ;) Wkrótce więcej na temat aplikacji.

Nadal używam swojgo HTC Hero a Desire będzie kolejnym krokiem.

Co prawda chodzą plotki że nowy iPhone będzie dostępny od czerwca ale nic mi nie wiadomo na temat specyfikacji. Twój wybór :)

Zachwycałem się również przez pewien czas SonyEricsson X-10, piękna zabawka ale niestety nie będzie wyposażona w momencie sprzedaży w Android 2.0 :( Jeżeli to by tobie nie przeszkadzało to sądzę że warto nad tym pomyśleć.

Pamiętaj tylko że wszystkie te telefony najlepiej działają ze stałym dostępem do internetu. A to chyba troche kosztuje. Jednak zabawa jest przednia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kerad

IGO jako program nawigacyjny offline. Nie potrzebuje połączenia z netem tak jak Google Maps.

APNDroid zmienia APNy i uniemożliwia na łączenie sie z netem aplikacja. Oczywiscie po kliknieciu na widget internet powraca. Przydaje sie jak masz maly pakiet danych, badz wogole go nie masz i korzystasz tylko z wifi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

StreamFurious - mozna sluchac dowolnego radia z netu podczas jazdy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kerad

Documents to GO mozliwosc przegladania i edycji dokumentow pakietu office. W najnowszej wersji 2.003 dodano rowniez obsluge PDF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce kupić sobie telefon z androidem tylko męczy mnie to że ponoć te telefony lubią korzystać z neta... Więc jak kupie poza siecią to nie dostanę pakietu 0,5Gb danych i będę bulił za neta, a na zmianę tel u operatora muszę jeszcze poczekać. Jak to jest naprawdę? Lubią korzystać z neta wszędzie gdzie się da? 0,5Gb wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubią i korzystają. Na moim Hero mam non-stop aktualizacje pogody, maila, Twittera, walut + GoogleTalk włączony. Fajna zabawa ale jets opcja wyłączenia neta od operatora w telefonie a nie w poszczególnych aplikacjach. Coś w rodzaju głównego wyłącznika. Zaletą tego jest to że jak raz wyłączysz to nawet po restarcie się nie włączy :) A wtedy tylko korzystasz z WiFi :ok

0,5Gb wystarczy?

Nie mam pojęcia, nie mam ograniczeń na neta.

Ale możesz ściągnąć darmową aplikację monitorującą użytkowanie pakietu danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli da się dziada odłączyć od neta :D kurna to dobrze ;D muszę pomyśleć ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kerad
Czyli da się dziada odłączyć od neta :D kurna to dobrze ;D muszę pomyśleć ;D

Tak jak pisalem powyzej sciagasz program:APNDroid ktory zmienia APNy i uniemożliwia na łączenie sie z netem aplikacja. Oczywiscie po kliknieciu na widget internet powraca. Przydaje sie jak masz maly pakiet danych, badz wogole go nie masz i korzystasz tylko z wifi

Edytowane przez Kerad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aplikacja: Virtual Walkie Talkie

Można sobie pogadać z każdym kto tego używa, niezależnie z jakiej części świata pochodzi. Szkoda tylko że jest tyle głupków którzy to rujnują czasami...

Ktoś chętny na pogawędkę? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejny postęp w rozwoju Androida. Każdy telefon z wersją tego systemu 1.6 i wyżej posiada już darmową nawigację Google w UK. Pewnie reszta Europy dołączy wkrótce.

Jednak nadal brak info kiedy HTC Hero (mój) dostanie update do wyższej wersji systemu gdyż nadal pracuje na 1.5 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, czas odgrzać kotleta :)

Dużo czasu minęło od ostatniego postu, dużo się też pozmieniało.

Najważniejsze - Hero dostał update do wersji 2.1 :jupi

Poprawiona grafika, opcje, itp itd...

I jest nawigacja :brawo Na całą zachodnią Europę :)

Nie jest to TomTom ale jednego dodatkowego dziadostwa mniej w aucie ;)

Pozbieram teraz swoje myśli i napiszę coś ciekawszego wkrótce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej z przykladowymi foto ;)

zeby mogly mnie zachecic do kupna takowego :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zachorowałem na tego ale takim też bym się zadowolił.

 

Niestety muszą jeszcze poczekać na półce sklepowej zanim wyciągnę kartę by zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa są telefonami Windowsa :P

Proszę nie zaśmiecać tematu :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam lg gt 540 swift.Fajny i można w niego dużo pakować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obydwa są telefonami Windowsa

Proszę nie zaśmiecać tematu

ale klapa.

ammm sooorry. moja kulpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż Panowie, nie widziałem tutaj tematu o Andku wcześniej, teraz mogę się wypowiedzieć.

 

Po dziesiątkach telefonów Nokii na Symbianie i kilku HTC/SE na WM (między innymi N73, N82, N95-2, Touch HD, Xperia...) - teraz mam pierwsze urządzenie na Androidzie. Jest nim HTC Desire.

 

NIE MA CZEGO PORÓWNYWAĆ, pierwszy raz czuję się jakbym miał prawdziwy telefon a nie mierne urządzenie w którym zawsze coś jest nie tak. WM jest wybitnie nieprzyjaznym systemem, jeśli ktoś się chce bardziej zagłębić to trzeba opanować umiejętność edytowania rejestru, trzeba nawrzucać dziesiątki gotowanych romów w których i tak zawsze coś się nie podoba... po prostu masakra. Z kolei Symbian się właśnie skończył, Nokia multimedialne urządzenia chciała uzbrajać w nowe dziecko - Maemo które to też się okazało tak kiepskie że po N900 żaden kolejny model tego systemu nie otrzyma...

 

Android jest tak fenomenalnie przyjazny, inteligentny, chętny do współpracy, płynny, intuicyjny, palcolubny że jestem pod gigantycznym wrażeniem. Nie dość że wygląda najnowocześniej i deklasuje nakładkę chociażby w HD2 to na dodatek pracuje ultrapłynnie, nic się nie zawiesza, dorzucanie kolejnych aplikacji przez market jest dziecinnie proste (żadnego instalowania cabów czy przez kompa jak to jest w WM, żadnego podpisywania sisów czy łamania systemu w symbianowcach) - po prostu klik w aplikacji "Market" która jest przeglądarką wszystkich dostępnych aplikacji i już mamy daną aplikację dostępną w systemie. O 7-miu pulpitach nawet nie będę wspominał bo to to już wogóle genialna sprawa...

 

Anyway - ZDECYDOWANIE polecam, jako posiadacz dotychczas z 200 telefonów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HTC Hero zakupilem i w ciagu godziny byl juz zrootowany i mial innego roma.

A zatem:

 

HTC Hero + VillainRom 10.0

3G Watchdog - Monitoruje transfer danych i informuje na pasku statusu. W razie czego mozna ustawic, by APNDroidem odlaczyl internet

Abduction! - odpowiednik IcyTower, w ktorej skacze sie krowa w gore ;)

AirControl lite - super gra, w ktorej jest sie kontrolerem lotow i ustawia sie lecace z roznych stron rozne samoloty do ladowania na roznych pasach

AndroZip - Program do rozpakowywania archiwow na androidzie

aNetShare - program dla zrootowanych telefonow. Tworzy punkt dostepowy Wi-Fi z telefonu i wystawia internet po tym polaczeniu

Astro - A-Must-Have dla kazdego, kto ma androida. Menadzer plikow

Barcode Scanner byl juz wymieniany

ChompSMS - super zamiennik fabrycznego oprogramowania do obslugi SMS. Dodatkowo mozna wlaczyc "haslo" przy odpalaniu programu - slawne androidowe "polacz kropki"

Compass - nazwa mowi sama za siebie

Frozen Bubble - klasyka gatunku gier. strzelasz kulkami w roznym kolorze i jak skleisz ze soba 3 tego samego koloru to odpadaja razem z tymi, ktore sa pod nimi. Wygrywasz jak stracisz wszystkie

HandyCalc- niezbednik studenta

iGo - Nawigacja. Lepszej nie znam, zwlaszcza z mapami teleatlasu. Uzywam od 3 lat, Android, WM i iPhone

Klaxon - super zamiennik systemowego budzika

My tracks byl wymieniany

Old School snake - snake jak w starych nokiach.

SpeedAlarm (Polska) - Informacja o fotoradarach, suszarkach etc online - dziala jako widget pulpitu

Wifi Analyzer - super narzedzie do sprawdzania pasma Wi-Fi

Trapster - informacje online o patrolach, suszarkach, fotoradarach etc jako punkty nalozone na google maps.

TouchPal - super zamiennik fabrycznej klawiatury. Goraco polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności