Skocz do zawartości
adam75pl

ANDROID - telefony i aplikacje

Rekomendowane odpowiedzi

W poprzednim miesiącu zżarło mi z pakietu danych 260Mb , jedno połączenie miałem o 7 rano gdy spałem - 100MB a drugie gdy telefon leżał i się ładował -160 Mb, nie miałem niestety aplikacji dzięki której mogłem sprawdzić co to zżarło. Zainstalowałem Watchdog i widzę że najwięcej danych w tym miesiącu pociągnął Sklep Google Play - 16 MB. Więc ona jest główną podejrzaną W ustawieniach aplikacji mam i miałem wyłączone aktualizację, powiadomienia również. Mimo to codziennie jakieś 2-3MB widzę że jest ściągnięte przez tą aplikację. Synchronizacja wszystkich kont w telefonie wyłączone. Nie chce wyłączać transmisji danych całkowicie ale denerwuje mnie że tyle z pakietu mi zżera. Jakieś rady co z tym fantem zrobić na nie zrootowanym telefonie , i czy to normalne że ten sklep tyle zżera danych ?

Jeżeli chodzi o sklep to zobacz czy w ustawieniach nie masz automatycznej aktualizacji aplikacji. Jeżeli masz włączoną to może być powód. Wejdź w Google play i wybierz ustawienia a tam możesz wyłączyć aktualizacje lub aktualizować po WiFi ja mam ja wyłączoną.

Edytowane przez hubcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zainstaluj sobie avast i uruchom miernik ruchu w sieci . Będziesz miał informacje gdzie idą dane.

mam teraz Watchdog i pokazuję mi np że 6 MB danych pociągnęła aplikacja google play, czy avast dokładniej coś poda ?

Jeżeli chodzi o sklep to zobacz czy w ustawieniach nie masz automatycznej aktualizacji aplikacji.

jak już pisałem , mam i miałem to wyłączone

Edytowane przez Koćko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaże który proces zjada, np. ...login

I jeszcze wyłącz też automatyczne sprawdzanie upgrade systemu.

Edytowane przez Zetec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam dość spory problem z xperia neo v. Chodzi o to że nie mam wogóle ikonki zasięgu, jakby telefon w ogóle nie łączył się z kartą sim, nie mogę wejść w wiadomości ani połączenia bo od razu mnie wywala. W czym może być rzecz, szukałem po internecie ale nic konkretnego sie nie dowiedzialem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tryb samolotowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie to. Coś jakby mi nie do końca sczytywało karte sim, choć nie ma komunikatu o jej braku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś jakby mi nie do końca sczytywało

:haha

Padłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kartę w innym telefonie, dowiesz się czy problem leży po stronie karty czy telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:haha

Padłem

 

Dobrze że kolega jest specjalistą we wszystkich dziedzinach...

 

Wina 100% leży po stronie telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przywracałeś ustawienia fabryczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do aplikacji, to otwieraliście kiedyś auto za pomocą aplikacji ? Haaa w Warszawie [ciach] wprowadziła coś takiego w swojej ofercie, fajna sprawa, bo ja akuratnie nie lubię jeździć i załatwiać papierów po instytucjach a tutaj niby całą procedurę z tego co wyczytałem można załatwić przez telefon.

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do aplikacji, to otwieraliście kiedyś auto za pomocą aplikacji ? Haaa w Warszawie [ciach] wprowadziła coś takiego w swojej ofercie, fajna sprawa, bo ja akuratnie nie lubię jeździć i załatwiać papierów po instytucjach a tutaj niby całą procedurę z tego co wyczytałem można załatwić przez telefon.

 

Nic nie zrozumiałem, albo po prostu już za dużo wypiłem.:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie zrozumiałem, albo po prostu już za dużo wypiłem.:niekumam

 

Znaczy się, wszyscy jesteśmy n@*****i....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znaczy się, wszyscy jesteśmy n@*****i....

 

Potwierdzam, dzisiaj przeczytałem drugi raz i to na trzeźwo i nadal nie rozumiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toć to kryptoreklama z podtekstem, że wszystko załatwisz przez internet jak np. umowa i takie tam... Kogoś poniosło.

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności