Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak podasz nr nadwozia to podam ci nr oryginału:)

 

Vwvzzz3cz6p219399

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy z tymi amorami tył do mojego Sportline :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomocy z tymi amorami tył do mojego Sportline

nr orygianłu 3C0 513 049 BD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko.

 

Chcialem zalozyc osobny watek ale po przeczytaniu powyzszego uznalem, ze moje pytanie bedzie gralo z tematem postu.

 

Czy ktos wkladal juz do Passata 2005rok kombi zwykle amortyzatory zamiast tych o zmiennej charakterystyce? Moje juz padly na amen a cena nowych w dalszym ciagu powala na kolana.

 

Czy kupujac zwykle chociazby Sach Bilstein czy Monroe moge zamontowac je bez problemu w miejsce starych?

 

Czy mocowanie gorne jest identyczne w przypadku obu amorkow? Ponoc te o zmiennej charakterystyce maja grubsze tloczysko i nie wiem czy gora w miejscu gdzie montujemy gorne mocowanie (podpora) amorka jest ten sam gwint czy zalezny od grubosci tloczyska.

 

Czy w dalszym ciagu pozostaja te same sprezyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz o dcc czy o nivomacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image-a02b31d92fea95becd15c70f10ff9b8a599a1a6064aebd98c36b85df392d7e5b-V.jpg

 

Do Nuttie, wydaje mi sie ze to jest Nivo gdyz wyglada jak zwykly amorek. Nie mam w aucie elektronicznej regulacji komfortu zawieszenia tylko jak mnie poinformowal mechanik jest to amorek w ktorym twardosc wzrasta wraz z obciazeniem auta.

 

tylsh.jpg

Czy element nr.11 jest taki sam w przypadku "zwyklego" amorka i tego, ktory teraz jest w moim aucie (twardszy wraz ze wzrostem obciazenia).

 

Jezeli taka podmianka jest mozliwamto jakiego producenta polecacie amorki. Ja zapatruje sie na Bilstein (zolto-niebieski).

Edytowane przez Miedziany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Nivo i w lutym wymieniałem komplet. Jak Cię interesuje to VW ma zestaw naprawczy do Nivo, w którym znajduje się komplet 2 amortyzatorów, osłony, odboje, śruby, mocowania itp. - wszystko niezbędne do wymiany. Zestaw naprawczy ma numer 3C0598049 - zakładam że masz te co ja mam (bo jest też jakaś wzmocniona wersja). W zestawie wychodzi dużo taniej niż jakbyś miał kupować amortyzatory oddzielnie, nie mówiąc już o całej reszcze dodatków. Jakby co to mam na sprzedaż sprawny uzywany amortyzator Nivo przebieg ok. 60 tys. km, w gratisie dorzucę drugi wylany (można zregenerować).

 

Co do zmiany na normalne zawieszenie to ponoć jest taka możliwość, problem w tym że VW w naszych paskach oferował ok. 15-20 rodzai amortyzatorów i prawie tyle samo sprężyn. Trochę trzeba to zrobić po omacku tj. nie powiem Ci który jest właściwy. Sprężynę na pewno trzeba zmienić bo jest dużo miększa niż normalna (nivo przejmuje rolę amortyzatora i sprężyny w jednym). Mocowanie w gnieździe jest inne, trzebaby mocowanie też wymienić - nie jest to chyba bardzo drogie.

 

Ja dołożyłem parę zł i kupiłem ori w ASO (zestaw po rabatach) bo mi się funkcjonalność Nivo bardzo podoba i nie znoszę aut które mają zapakowany bagażnik i siedzą z tyłu nisko. Wymieniłem też w ASO za śmiesznie niską cenę (po rabatach). Dzięki temu masz 2 lata gwarancji na te amorki.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Z tego co ja sprawdzałem swojego czasu to ETKA pokazuje nr 11 inny dla Nivo i inny dla pozostałych, ale to chyba nie jest też duży koszt. Tylko poza zwykłymi amorkami trzeba wymienić też sprężyny na zwykłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nr orygianłu 3C0 513 049 BD

 

Krzysiek wielkie dzięki. :D

Czyli to są amory do mojego Sportline :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siemanko.

 

Czy ktos wkladal juz do Passata 2005rok kombi zwykle amortyzatory zamiast tych o zmiennej charakterystyce? Moje juz padly na amen a cena nowych w dalszym ciagu powala na kolana.

 

jak powala ?

Wymieniłem z 2 -3 miesiące temu w moim kombiaku komplet 4 amorów, 4 łożyska (przód z poduszkami amorow), 4 odboje , 4 osłony i 4 sprężyny.

Koszty materialu 1700 pln. To chyba nie jest powalająca cena.

 

Amory: bilstein przód i tył

lozyska i poduszki: loemforder

osłony z odbojami: sachs

spręzyny przód: monroe, tył: kayaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i uważasz, po tej operacji, że masz zmienną charakterystykę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedziany pyta o wymiane na zwykłe. A tu koszty są stosunkowo niskie.

 

Poza tym nie wiem jakie miałem założone oryginalnie, a skoro po wymianie jest lepiej, to raczej pozytywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o powalającej cenie pisał odnośnie tych ze zmienną charakterystyką, oczywistym jest że cena standardowego zawieszenia nie jest powalająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko.

 

Do kolegi Szarkiz.

 

Masz ogromne szczescie posiadajac normalne zawieszenie na standardowych amorach. Nikt nie bedzie sie klocil, ze w kwocie 1700zlych zamknales sie w wymianie czterech amortyzatorow. Ja i kolega Nuttie mamy system Nivo ( Nivomat ) ktorego dzialanie w skrocie mozna opisac, ze bez wzgledu na obciazenie bagaznika tyl auta i tak trzyma poziom i nie przysiada trac bagaznikiem o asfalt. Takie samopoziomowanie bez ingerencji jakiegokolwiek ukladu elektrycznego.

 

Do naszych Passatow sam tyl, czyli tylko dwa amorki to koszt 4700pln.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej firmy lepsze amorki kyb czy sachs ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obie firmy są wiodącymi producentami, także które nie założysz bedziesz zadowolny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam Sachs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kolega jeszcze rozważy Bilsteiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może kolega jeszcze rozważy Bilsteiny.

taka ciekawostka, amorki golf 5/audi a3 8p, kupujesz bilsteina, a wycaigasz z pudełka amorki ze znaczkami Audi/VW, oryginały normlanie pakują do pudełek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monroe podobnie, w bardzo wielu autach 1 montaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności