Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie postanowiłem wymienić komplet amortyzatorów+sprężyny+mocowanie. Czy ktoś mógłby mi podać odpowiednie kody amortyzatorów Sachs do Passata 3C5 2.0 tdi 140km CBAB? Na przód znalazłem Sachs 313472 a na tył Sachs 311346. Czy taki zestaw będzie ok? Jakie sprężyny do tego kupić? Zależy mi na komforcie dlatego wolę opcję standard niż sport.

Edytowane przez adi2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza AQ w oznaczeniu amortyzatora? NP. 3C0 413 031 AQ? Dzisiaj byłem w sklepie z amorami zamówić nowe i zamówiłem Sachs 311344 i 311346. Na moich obecnych amorach jest kod j.w. natomiast w danych amorów 311344 jest końcówka F, G, M, N zamiast AQ. Co to oznacza? Wybierając amortyzator podaliśmy model samochodu, silnik, rocznik itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie co to moze byc jak jade po kostce polbrukowej to slychac jakis "metaliczny dzwiek" jakby jakies drgania skads szly i jak wjezdza na prog zwalniajacy przodem jest takie jakby uderzenie z przedniego zawieszenia. bylem u mechanika ale nic nie znalazl poki co dzisiaj jade na stacje diagnostyczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też coś takiego mi się zrobiło po ostatnich wymianach.Dziś miałem rozbierać,wymieniać gumy na stabilizatorze,ale kanał zajęty.Daj znać co stwierdzili.U mnie wynienione już wszystko oprócz amortyzatorów no i tych gum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stacji diagnostycznej powiedziano mi ze tuleja przod do wymiana i 2x laczniki stabilizatorow z tylu mam nadzieje ze te odglosy znikna po wymianie:) na poczatku tygodnia bede wymienial:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie wymieniłem gumy drążka. Jednak to amortyzator podziękował.

Edytowane przez karol27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja własnie wymieniłem gumy drążka. Jednak to mortyzator podziękował.

 

 

ja bede w tygodniu naprawial:) widze ze jestes z Białegostoku moze jakis spot???:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, a co to jest jak przejezdzam przez progi zwalniajace to zawieszenie trzeszczy jak stara wersalka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA miałem tak jak gumy w stabilizatorze zdechły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam wymienić amorki?bo przecież samych gum stan.się nie wymienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

takie pytania do ludzi którzy samemu wymieniali amortyzatory z tyłu, lub podglądali mechanika przy jego pracy ;) Mam 4M z napędem z tyłu, ale w B6 chyba oba zawiesznia są bardzo podobne. Generalnie mam do wymiany odboje, bo się rozleciała jedna strona.

 

1. Czy wyjmując tylny amortyzator trzeba wyjąć sprężynę? Serwisówka mówi że trzeba, ale nie wiem do końca po co. Nie mam ściagaczy do sprężyn, więc bez zakupiu tego badziewia nie mam sie co zabierać, jeśli to prawda.

2. Czy aby odkręcić górę amortyzatora od łożyska/mocowania/podpory, trzeba jakieś specjalne narzędzia? Amortyzator wychodzi z podporą/łożyskiem a potem w serwisówce pokazują jakieś dziwne klucze do wykręcania amortyzatora z tej podpory/łożyska. Czy faktycznie coś do tego potrzeba czy starczy zwykły klucz nasadowy? Jakoś dziwnie to pokomplikowali. Da się to zrobić pod blokiem bez specjalnych narzędzi? W passacie B5 nie było to tak skomplikowane i dawało się bez żadnych dodatkowych narzędzi. Wystarczył klocek drewna i klucz 16.

Edytowane przez ru-dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem na KYB 80tys km,sprawują się bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się a'propo wymiany tulei stabilizatora(dla niewtajemniczonych drążka,nie łączników),po wykręceniu śrub trzymających obejmy,przekręcamy obejmę,po wcześniejszym delikatnym rozdziobaniu gumy wiertarką.Następnie wystarczy od dołu obejmy lekko wiertłem 10 rozwiercić i obejma się rozchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z tylnym zawieszeniem, dokładniej: gdy jadę po łuku gdzie są koleiny i nierówności poprzeczne, w trakcie pokonywania zakrętu wyraźnie czuję, że tył samochodu jedzie jak chce (brak pewności kierowania), najlepiej to czuć przy prędkości 80+. Byłem na diagnostyce, badanie tłumienia zawieszenia tył wykazało 50-47%. Luzów brak. Myślałem, że to wina amortyzatorów (diagnosta twierdzi, że są jeszcze dobre). Czy może to mieć związek z oponami (szerokość opony) ? Na „dobrych” drogach na łukach nie zauważyłem tej przypadłości. Opony 215/55R16, obecnie na zimowych 205/55R16 problem jakby był mniejszy, ale nadal odczuwalny…

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Mam problem z tylnym zawieszeniem, dokładniej: gdy jadę po łuku gdzie są koleiny i nierówności poprzeczne, w trakcie pokonywania zakrętu wyraźnie czuję, że tył samochodu jedzie jak chce (brak pewności kierowania), najlepiej to czuć przy prędkości 80+. Byłem na diagnostyce, badanie tłumienia zawieszenia tył wykazało 50-47%. Luzów brak. Myślałem, że to wina amortyzatorów (diagnosta twierdzi, że są jeszcze dobre). Czy może to mieć związek z oponami (szerokość opony) ? Na „dobrych” drogach na łukach nie zauważyłem tej przypadłości. Opony 215/55R16, obecnie na zimowych 205/55R16 problem jakby był mniejszy, ale nadal odczuwalny…

 

Pozdrawiam.

 

Kiedyś jeździłem Vento GT i miałem ten sam problem. Diagnosta wykluczył amortyzatory mimo tego, że miały około 50% Opony miały szerokość 205. Wymieniłem amortyzatory i sprężyny choć mogłem jeszcze je zostawić. Po tej wymianie w zakręty wchodziłem bez obawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie mam pewien problem i proszę o pomoc. W zeszłym tygodniu wymieniałem komplet amorów na nowe sachs + odboje. Wymiana poszła gładka bez problemu. Okazało się tylko że jedna z osłon przeguby jest pęknięta, wiec od razu wymieniliśmy na nowa lobo. Po złożeniu wszystkiego i pierwszej przejażdżce zauważyłem coś dziwnego. Kręcąc kierownica w lewa stronę jest jakby na początku większy opór i potem tak jakby puszcza (przeskakuje) chwila luzu i znowu opór, w prawa stronę zaś działa bardzo leciutka, nawet za bardzo. W tej chwili oddałem auta na geometrie bo faktycznie ściągało dość mocno w prawo po tej wymianę, ale coś czuje ze to może nie pomóc. Macie może jakieś doświadczenia w tym temacie. Dodam jeszcze ze dla testu poruszaliśmy na sucho kołem bez drążka czy gdzieś nie ma jakiego oporu czy coś, nic nie zauważyliśmy. Pompa wspomaganie tez nie hałasuje podczas kręcenia jak obydwie strony.

Panowie proszę o szyba odpowiedz i pomoc oczywiście. Passat b6 kombi 1.9 tdi 105 km. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pompa wspomaganie tez nie hałasuje podczas kręcenia jak obydwie strony.

 

No jasne że nie hałasuje bo zamiast niej jest silnik elektryczny ;)

 

Takie dziwne przeskakiwania to zazwyczaj problem maglownicy, ale czuł byś to też przed wymianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jasne że nie hałasuje bo zamiast niej jest silnik elektryczny

A widzisz ciągle sie czegoś nowego dowiem na temat auta :)

 

Takie dziwne przeskakiwania to zazwyczaj problem maglownicy, ale czuł byś to też przed wymianą.

przed wymiana nie było nic czuć, zobaczymy po geometrii

 

 

Właśnie jestem po nie udanej geometrii, wyszło na to ze w prawym kole jest większy kąt pochylania koła o około 1 cm. Panowie czy jest jakaś możliwość coś źle zrobienia ze kąt powstał a wcześnie na starym amoże było wszystko ok ?? Proszę o szybką odpowiedz

Edytowane przez pmangel
dopisanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje wyminic tylnie amortyzatory w swoim Pasku B6 sedan Sport line. Jakich mam szukać amorów oraz jakie one mają nr katalowego w oryginale. Z góry dzięki za pomoc. :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Potrzebuje wyminic tylnie amortyzatory w swoim Pasku B6 sedan Sport line. Jakich mam szukać amorów oraz jakie one mają nr katalowego w oryginale. Z góry dzięki za pomoc.

jak podasz nr nadwozia to podam ci nr oryginału:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności