Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

zadecydowałem dzisiaj o wymianie amortyzatorów z przodu, zobaczę czy coś się zmieni

s27 i co zmieniles amortytyazatory? Jak wrazenia, jest lepiej?

 

Ja jeszcze jezdze tyl jest twardy, ale przod mam mieszane uczucia. Chyba, ze to luzny wahacz troche powoduje dyskomfort jazdy...

 

A czy po przejezdzaniu po dziurach sycza Wam czasem amortyzatory??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje sycza odkad kupilem auto. Szczegolnie na poprzecznych nierownosciach.

 

Panowie co dokladnie znaczy to zdanie " Note(s): this damper set contains 4 dampers for front and rear axle, only for models with 55mm collet at front axle suspension strut at the otto enginem " a najbardziej chodzi mi o ta czesc z mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
this damper set contains 4 dampers for front and rear axle, only for models with 55mm collet at front axle suspension strut at the otto enginem " a najbardziej chodzi mi o ta czesc z mm.

 

nie jestem anglista, ale "pi razy drzwi":

zastaw amortyzatorow zawiera 4 amortyzatory, na przednia i tylna os, zawieszenie wzmocnione tylko dla modeli z 55mm tuleja na przedniej osi przy silniku (otto enginem???)

moze ktos cos lepszego wymysli, jako amortyzator lepiej chyba stosowa shock absorber, damper to raczej klapa....

Ciekawe wiec czy amorki powinny syczec czy to juz oznaka ich lekkiego zuzycia??

Edytowane przez trafyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodzilo o co chodzi z tymi 55 mm ( co to za tuleja, jakie sa jeszcze inne i jak sprawdzic ktora ja mam ) bo text to ja rozumiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki jamal_2005.....przy tak duzej srednicy, to pewnie chodzi o tuleje/cylinder samego amortyzatora, .......pewnie te wzmocnione sa wieksze i zwrotnica ma wiekszy otwor, od biedy mozna suwmiarka sprawdzic srednice amortyzatora....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55mm chodzi o średnicę amortyzatora w miejscu pasowania w zwrotnicę, bo występują w dwóch rozmiarach. Ja mam akurat 55mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie amortyzatorów przednich efekt pozytywny osiągnięty !!!

 

Auto sztywne na styl japońca, zero nurkowania pewne prowadzenie auta przy większych prędkościach, nie dopatrujmy się komfortu podobnego jak w poprzednikach B3 ; B4 lub B5 to auto jest sztywne przy ciśnieniu w oponach 2.2 atm. a mam felgi 16" ( ciekawe jak mają koledzy przy 17" i ciśnieniu jakie podaje producent 2.8 atm ) :doh

 

Jeżdząc na starych dopatrywałem się podobieństwa komfortu jak passacie B4 i dlatego nie wymieniałem bo trzymały ale jak teraz wynika zbyt słabo w stosunku do nowych i teraz odczuwam sterowanie autem przez przód a przed wymianą nadwozie było bardziej sterowane przez tył tak jak w B5 i dlatego jeszcze wymienię tylne amortyzatory bo koszt 135 zł. szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wymianie amortyzatorów przednich efekt pozytywny osiągnięty !!!

 

Auto sztywne na styl japońca, zero nurkowania pewne prowadzenie auta

 

pisales wczesniej, ze na starych wyszlo ci 59% na badaniu amortyzatorow, wiec potwierdza sie moja teoria, ze na to badanie na stacji trzeba brac poprawke, pokazuja ze amory sprawne a autem buja...

Co w koncu zalozyles sachs? zmieniales komplet tzn odboje, lozyska amrtyzatorow

itp.???

jak wygladaly stare amortyzator po wyciagnieciu, masakra czy ok? Tlok amortyzatora po wcisnieciu chowal sie w amortyzatorze i wychodzilo bez problemu? (u mnie kiedys w b5 jak wcisnalem tlok to zostal...hehehe, zero amortyzacji)

Robiles cos przy okazji przy wahaczach, tuleje???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac czucie ze autem buja itp to ile % musi miec amortyzator zeby nadawal sie do wymiany???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem już przednie i tylne na KYB - osłony i łożyska na przednich pozostawiłem stare bo były w bdb stanie, przy okazji wymieniłem tuleje na przednich wahaczach, z tyłu również osłony zostały stare,

 

amortyzatory które wymieniłem ???

wyglądają na super stan, suche, trzpienie po wciśnięciu wychodzą do góry i dość twarde ale nowe są bardzo twarde chcąc wcisnąć gdy przyciskałem przedni to zostawiłem sobie ślad na dłoni, oczywiście nie wcisnąłem do końca a stare udało się

Jak opisać obecnie prowadzenie auta po wymianie :dolamam ???

Twarde w niczym nie przypomina poprzednika B4 lub B5 jest zdecydowanie twardsze a mam felgi 16"

 

Stawiam że na amortyzatorach przednich auto na Niemieckich drogach może przejechać max. 200 tys. km. na naszych zdecydowanie mniej,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli sprawdzacie to na stacji,ktora <bada>amortyzatory w aucie to sprawdzacie stan zawieszenia.

 

zeby zbadac amorki to trzeba je wyjac z auta i zmierzyc stan tlumienia drgan przez amor.

nigdy nie zmierzycie sprawnosci amorka w aucie,bo pozniej na drodze moze byc niezbyt przyjemna niespodzianka.

ja to przerabialem prawie w nowym aucie i wole zaplacic za amortyzatory,niz pobyt w szpitalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Sorka za odgrzanie koltecika...

Ile placiliscie za wymiane amorkow, lub jake sa ceny uslugi za przod i tyl. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a sama robota to jakieś 200 300zł

200 za os czy za calos ? Tylko o robocizne mi chodzio, ale dzieki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za os

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy wymianie przednich można wsadzić się na minę, ja uszczęśliwiłem robotą kolegę który uszkodził sobie trzy klucze - solidne nasadki do odkręcenia półośki z prawej strony by odchylić piastę która uniemożliwia wyjęcie amortyzatora,

tył wymieniałem sam ale dolną śrubę odkręcałem metrową rurką :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, widzę wielu fachowców od amortyzatorów, i chciałbym się poradzić czy warto wymieniać amorki w B6 Sportline na normalne bo od tych sportowych ,na naszych drogach boli mnie kręgosłup?

Kolego father amory juz zmienione.. . ?

Tak sie sklada ,ze tez mam wersje sportline i chcialem podpytac jakie sa twoje wrazenia po zamianie amorkow ze sportu na "cywilne".

I jeszcze jedno.

Koledzy jak myslicie, bedzie to razem ladnie chodzic - amortyzatory niesport plus sprezyny sport , czy zrzeba zminic tez sprezyny ?

Edytowane przez turbojajko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Johny Mnemonic

Mam ten sam problem co turbojajko. Z powodów oszczędnościowych chciałbym założyć zawieszenie niesportowe - różnica cenowa to jakieś 600 PLN.

Ale czy warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up up ! :)

Czekamy na podpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką firmę wybrać?KYB,Sachs,Bilstein..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności