Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

 

Czy ktoś z was wymieniał amortyzatory w B6 ?? Moim zaczęło trochę bujać i zastanawiam się nad wymianą 4 amortyzatorów. Jakie mogą być koszta tej operacji ?? Kupować Sachsa czy jakiejś innej firmy ??

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam założyciela postu ale nie będę zakładał nowego tematu skoro już takowy jest !!!

 

Widzę że nikt jeszcze nie wymieniał amortyzatorów, ja w swoim nabytku gdy tylko troszeczkę się ociepli postaram się sprawdzić stan amortyzatorów, odnoszę wrażenie że przednie są już słabe a objawia się lekkim nurkowaniem na dołkach.

Zawsze odwiedzam min. dwie stacje diagnostyczne by mieć pomiar średni i mam do kolegów prośbę by zamieścili parametry z pomiarów amortyzatorów ze swoich autek dla przedniego i tylnego zawieszenia z opisem wersji kombi/sedan oraz profil felg bo mogą być spore rozbieżności :)

Edytowane przez s27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem przednie tylko, na KYB. Trzymają świetnie, są bardzo sztywne. Koszt coś około 300zł za sztukę z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem wczoraj stację diagnostyczną, przedni lewy amortyzator ma 71% a pozostałe po 74%, ciśnienia w ogumieniu przed wjazdem nie sprawdzałem i auto stało wcześniej 2 godz. na zewnątrz przy tem. - 1 C;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

No i zmieniliscie amorki??? Mozecie podeslac jakies foty, linki? Gdzie sa sruby od gory kielicha czy od dolu?

Zmienialem w B5 tam obylo sie bez problemu...

 

Ja tez jestem po badaniu na stacji wychodzilo mi ponad 70%...a przod troche nurkuje i na dziurach czuc dobijanie.....w B5 taz mialem 70% na stacji a autem bujalo jak parostatkiem...jak wykrecilem amortyzatory to padaka byla....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nie przybrałem ale gdy tem. będzie około 20 C to jeszcze raz podjadę na sprawdzenie amortyzatorów, mam jeszcze chęć dopaść inny egzemplarz i się przejechać tylko z małym przebiegiem by mieć porównanie, wydać 700zł to nie problem :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i zmieniliscie amorki??? Mozecie podeslac jakies foty, linki? Gdzie sa sruby od gory kielicha czy od dolu?

 

Tak wygląda przód:

 

przodx.jpg

 

 

A tak tył:

 

tylsh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby wyjąc amortyzator z przodu należy (posłuże się rysunkiem zgóry)

1 po zdjęciu koła odkręcic 3 śruby mocujące dolny wahacz

2 odkręcic drążek stabilizatora od amora

3 wypiąc przewody elektryczne (klocki abs) z piasty

4 rozkręcasz srubę (10) mocującą amor do piasty

5 demontujesz uszczelkę z podszybia po odchyleniu z lewej czy prawej str masz 3 śruby one trzymają górne mocowanie mc persona

6 po wyjęciu sruby (10) potrzebny jest rozwierak montuje się go w piaście miejsce ścisku śruby (10)

7 po rozszerzeniu piasty i zdjęciu z wahacza można wyjąc amora z piasty (uwaga na zaczep prowadzący w miejscu rozwierania)

8 po wyjęciu amora wymieniamy sprężyne jak w każdym aucie

9 montaż jasne na odwrót :D

powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna wiecej szczegolow do p-ktu 5, uszczelka w podszybiu, masz na mysli cos pod maska czy w kabinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o uszczelkę na rancie podszybia

 

---------- Post added at 20:27 ---------- Previous post was at 20:27 ----------

 

pod maską

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebawem biorę się za wymianę amortyzatora z przodu, interesuje mnie punkt 6. nie posiadam nic co mogłbym użyć jako rozwieraka :) da się obtłuc młotkiem ?? :) tylko się nie śmiejcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj odwiedziłem jeszcze inną stacje by zrobili badanie amortyzatorów i wyszło że mają 59% przyczepności,

w sklepie pytałem o cenę przednich amortyzatorów - SACHS po około 220 zł/szt. a Kayaba po 190 zł/szt.

Edytowane przez s27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie można dostać ten rozwierak żeby wyciągnąć amortyzator z piasty? obskoczyłem parę sklepów w okolicy i mają tylko takie wielkie do ściągania łożysk :( ma ktoś jakiś pomysł a może namiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sklepie pytałem o cenę przednich amortyzatorów - SACHS po około 220 zł/szt. a Kayaba po 190 zł/szt.

A te amorki to są olejowe, olejowo-gazowe czy gazowe? Chodzi mi, jakie amory były montowane seryjnie w fabryce /przód i tył/?

Za odpowiedz z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do naszych autek to olejowo-gazowe, teraz olejowe odchodzą już w zapomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę wielu fachowców od amortyzatorów, i chciałbym się poradzić czy warto wymieniać amorki w B6 Sportline na normalne bo od tych sportowych ,na naszych drogach boli mnie kręgosłup?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego wymienić zawsze można ale charakterystyka amorów ze sportlina jest bardziej twarda i pasek na nich lepiej się w zakrętach prowadzi :) na tych z comfortline będzie troche bujac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadecydowałem dzisiaj o wymianie amortyzatorów z przodu, zobaczę czy coś się zmieni bo pomiary na stacjach diagnostycznych mnie wkurzają, ale jak ostatnio pytałem o ceny SACHS to było około 220 zł a dzisiaj cena 235 zł ale KAYABY były po 195 zł a dzisiaj 155 zł :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktoś już zakładał jakieś zawieszenie sportowe np Weitec, KW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności