Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 14.01.2019 o 15:02, PatrykDE napisał:

Witam wszystkich, Ja znowu się męczę z zawieszeniem sportline, passata kupiłem niedawno ale już wiem że zawias mi nie pasuje. Jest bardzo sztywny, czuć najmniejsze nierówności, nawet mogę to porównać do audi a4 b7 ponieważ właśnie z niego się przesiadłem na passata, z myślą że będzie wygodniejszy ale jednak nie jest. Byłem na teście amortyzatorów, przód wyszedł 92%, a tył 87%.Szkoda by je było zmieniać ale chyba będzie trzeba, bo komfortu brak. Szukać oryginalnych używanych mcpersonów czy zmienić tylko amorki ? 

Jeśli jest tak jak napisałeś, że masz zawieszenie sportline to zmiana amortyzatorów na seryjne (zresztą w tym zawieszeniu z tego co pamiętam są seryjne amortyzatory) nic ci nie da. Jak chcesz żeby było bardziej miękko to musisz przede wszystkim wymienić sprężyny na seryjne. Amory jeśli mają przebieg większy też bym już wymieniał i po kłopocie. Masz wtedy kanapowóz.

P.S. Ja z seryjnych przeszedłem na sportline ale nie zauważyłem żeby się zrobiło aż tak twardo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.05.2017 o 22:23, radekrp90 napisał:

Podaj kody wyposażenia z wklejki tak aby wiedzieć jaką masz konfigurację "wagową" zawieszenia - oznaczenie 0Y_ gdzie "_" to litera.

 

Mechanicznie coś się dobierze, nie wiem jak tam jest z elektryką.

 

EDIT:

Jak dobrze widzę, amortyzatory NIVO w B6 są niejako autonomicznym zestawem pompy i amortyzatora bez zewnętrznego sterowania lub zasilania więc wystarczy jedynie zmienić sprężynę i amortyzator na zgodny z daną kategorią obciążenia osi.

Witam, mam również problem z amortyzatorami nivomat, ale kupno nowych to tylko w serwisie cena powala na kolana i też chciałbym przejść na standardowe tylko nie wiem jak dobrać części możesz mi pomóc? Kategoria wagowa z wlepki to „OYF” jaki numer sprężyny i amortyzatora dobrać do tego tak aby to działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało danych. Podaj całą wklejkę albo przynajmniej kolory z obecnej sprężyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.08.2021 o 11:57, radekrp90 napisał:

Za mało danych. Podaj całą wklejkę albo przynajmniej kolory z obecnej sprężyny.

 

0YF

L30

G15

Edytowane przez binol22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem z przednimi amortyzatorami prawy powoli cieknie i coś tam stuka mimo braku innych luzów.

Szukam coś nowego ale na oryginalnych amortyzatorach naklejka odeszła w nieznane a innego numeru z tego co się orientuję chyba nie ma.

Zależy mi żeby było miękko i komfortowo.  Auto ma silnik 1,9 TDi BLS i jest to kombi.

0YE         klasa obciążenia 5

L02          Zakres zawieszenia 02

G07         Amortyzacja przednia (cokolwiek to znaczy)

sprężyny mam wg katalogu  3C0 411 105B (pomarańcz zielony żółty)

Jak wejść w katalog to teoretycznie amortyzatory powinny być 3C0 413 031  literki AT, A albo AE

i teraz wisienka na torcie - w katalogach zamienników wszystko zamienia się na wszystko czyli literki zamieniają się wszystkie na wszystkie.

Oryginały 600 zł sztuka i mają te numerki co mają być... aż tak uparty nie jestem.

Do b4 kupiłem jakieś monroe nie pamiętam modelu - chyba były jednak olejowe- ale huśtało strasznie  nie chciałbym do tego wracać., w innym aucie miałem nowe tanie 

- musiałem zmienić na stare bo nie dało się normalnie jeździć.

Po tych doświadczeniach wolałbym wsadzić stare używane  oryginalne niż nowe które okażą się np bardzo twarde...

z tego co doczytałem KYB twardszy od Sachs.

Może ktoś się wypowiedzieć co dało by się jeszcze do rzucić do tej wiedzy?

 

 

 

 

Edytowane przez 1robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności