Skocz do zawartości
pfirst

Silnik AHU ma dwumasę czy nie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Może się powtarzam ale nie mogę znależć na forum odpowiedzi na pytanie czy w moim silniku jest koło dwumasowe czy go nie ma - chodzi o to że muszę wymienić silnik (stary padł :() , znalazłem już takowy też AHU z Paska z 1998 roku z przebiegiem 80000 km:eek: i jest przy nim sprzęgło z kołem dwumasowym w bardzo dobrym stanie i nie wiem czy go dokupić czy nie (dopiero za dwa dni będę wiedział na pewno - wyjmą stary silnik), bo opinie na forum są podzielone jedni twierdzą że w tych silnikach nie ma dwumasy a inni że jest - może w końcu ktoś jasno to określi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniki AHU jak i AFN mają koło dwu masowe. Kiedyś do takiego silnika kupowałem cały zestaw sprzęgła oraz dwu masy itp. Skoro masz zamiar założyć używany silnik z dwu masą to warto najpierw rozkręcić i sprawdzić jak to wygląda. Bo tarcza może być już zjarana przy 50000 tyś jęli ktoś ciągnął przyczepę lub trzymał nogę na sprzęgle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak Marek pisze, w AHU jest dwumas, a u kolegi jarucki już go nie ma, bo wywalił i włożył jednomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znalazłem już takowy też AHU z Paska z 1998 roku z przebiegiem 80000 km

trochę dziwne : jak silnik siedzi w aucie nie przekracza 200000km, ale jak stoi na półce nie przekracza 100000km :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin chyba za dużo zer dopisałeś :)

 

 

 

 

jest dobrze //Majcin

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dzięki tylko ja w mam prawie 300 000 przejechane i sprzęgło nie zmieniane to chyba jak auto ma ók 80 000 to to sprzęgło na pewno lepsze tym bardziej że u mnie jak jechałem długo w korku to im dłużej tym gorzej mi było ruszyć coraz bardziej szarpało autem. Gość co rozbierał to auto twierdzi ze ten dwumas jest w bardzo dobrym stanie , oferował mi go za 300 zł więc chyba nie za dużo.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie porownoj swojego sprzegla do innego kazdy inaczej jezdzi a poza tym masz pewnosc ze ma 80 tys:638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam AHH z 99r. i mam jednomasowe sprzęgło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie się nie dowiesz na 100% czy silnik ten ma przejechane 80 tyś. Przynajmniej kup nową tarczę z dociskiem i łożyskiem wyciskowym. Za pół roku może się okazać, że jednak trzeba wymienić sprzęgło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie jestem świeżo po wymianie sprzęgła w moim pasku. Musze potwierdzić że ja nie miałem koła dwumasowego i całe szczęście .Koszt całego zestawu włącznie z robocizną wyszedł mnie 900 złotych. Sprzęgło LUK. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega przed zakupem auta używanego (audi a4) w serwisie mechaniorów pytał jakie silniki mają dwumasę. odpowiedź brzmiała ; ani audi ani vw nigdy tego nie znakowali w nr. VIN ani nr. silnika jak też nigdzie indziej! a więc przekonać się o tym czy koło jest dwumasowe czy nie, można TYLKO rozkręcając i oglądając. jak twierdzi lubelski serwis, dotyczy to również silnika AJM (115 KM)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pojechałem do dilera volkswagena zapytac o cene koła dwumasowego, dla mojego silnika są dwa rodzaje, jedne za 100 funtów a drugie za ponad 500. Powiedzieli mi też że jak podam vin to mi powiedzą po tym numerze co mam w środku...podałem, okazuje się że mam to późniejsze czyli za 500 funtów. Więc jednak można to sprawdzić... albo Polskie serwisy i dilerzy robią problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po wymianie sprzęgła i w moim ahu nie było koła dwu masowego:-) koszt wymiany na valeo z robocizną i uszczelniaczem 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem AHU i osobiscie tez robilem sprzeglo ... i byl tam JEDNOMAS...

 

Pierwsze slysze zeby w AHU byl dwumas ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie siedzial 2mass. zmiana chyba bedzie na jednomase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają, mają, mnie to też dotknęło, w moim " budyniu" też poleciało i dwumas i sprzęgło, trzeba było go wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak sprawdzałem, są dwa rodzaje dla tych silników... Jedne mają jednomasę a drugie dwumasę... jak mi mówili ja mam ten późniejszy typ czyli dwumase. To może najpierw montowali jednomas a później zaprzestali i montowali dwumas? Każdy może sprawdzić bez rozbierania u dilera po numerze VIN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, mam pytanko. Czy sa jakieś problemy z zmianą dwumasy na jednomas? Trzeba coś zmieniać? Czy tylko kupuje jednomas i wstawiam? Jak to sie później sprawuje? Słyszałem że skrzynia pada.

Edytowane przez Bashful

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A właśnie, mam pytanko. Czy sa jakieś problemy z zmianą dwumasy na jednomas? Trzeba coś zmieniać? Czy tylko kupuje jednomas i wstawiam? Jak to sie później sprawuje? Słyszałem że skrzynia pada.

mialem zakladac jednomas, ale sie nasluchalem, naczytalem i zrezygnowalem.

Roznica w cenie 1 a 2masy jest duza,czy sie oplaci nie wiadomo.

jesli chcesz zalozyc 1mas to kupujesz gotowy zestaw valeo lub zobacz tu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=73716

tak na marginesie zestaw valeo koło 1masowe + sprzeglo kompletne ok 1450zl

a sachs 2masowe + sprzseglo kompletne 1650zl ;) (samo kolo 1100zl)

Edytowane przez szynder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności