Skocz do zawartości
motomaniak

Zbyt wysokie ciśnienie w wężykach przelewowych wtryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy jest w ogóle taka możliwość? Jeśli tak to gdzie mogę szukać przyczyny? Silnik 1.6 TD (CY)

 

Ostatnio nie nadążam już za tym, dokładnie za wymianą wężyków, pomaga na chwile, trochę pojeżdżę i już z powrotem ropka się leje ( i to dosłownie leje, nie że się poci). Tak się zacząłem zastanawiać nad tym ciśnieniem w przelewach...

 

Silnik normalnie odpala i pracuje :rolleyes:

Edytowane przez motomaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a odpowietrznik dobrze działa w korku zbiorniczka cieczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a odpowietrznik dobrze działa w korku zbiorniczka cieczy

 

Sorry nie sprecyzowałem dobrze problemu, chodzi o wężyki przelewowe na wtryskach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to końcówka w baku może być zabrudzona lub odpowietrznik w korku wlewu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz droznosc zaworka w srubie pompy wtryskowej (musi byc z napisem out), przedmuchaj kompresorem powrot do baku, jak nie pomoze to nowe koncowki wtryskow - u mnie dopiero wymiana wtryskow pomogla, poza tym mialem w zakresie srednich obrotow falowanie obrotow- naciskalem gaz np. 1cm i obroty falowaly 1500-2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powrot do baku

 

Wczoraj sprawdzałem, wydaje sie być ok.

 

jak nie pomoze to nowe koncowki wtryskow

 

I to pewnie będą końcówki właśnie... :/ To od razu pytanie, nadają się do czegoś te wtryski co dostałem od ciebie razem z głowicą?

 

poza tym mialem w zakresie srednich obrotow falowanie obrotow- naciskalem gaz np. 1cm i obroty falowaly 1500-2000

U mnie poza wyciekami brak jakiś innych oznak, na razie...:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów... jestem mechanikiem już ładnych pare lat ale takich bzdur to w życiu nie słyszałem. od kiedy to końcówki wtrysków mają wpływ na ciśnienie na przelewach? nawet biorąc to na chłopski rozum to końcówki sie wycierają i zarazem sklepują czyli efekt -leją(auto kopci i ciężej zapala jak jest zimny a szczególnie w zimie) ... ropa przelatuje przez nie bez tz. oporów... zrozumiał bym waszą wypowiedz jeśli by końcówka była zapieczona ... tylko w tedy by nie palił na jakiś cylinder. jeśli sie myle to prosze o sprostowanie ...pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy czy jest w ogóle taka możliwość? Jeśli tak to gdzie mogę szukać przyczyny? Silnik 1.6 TD (CY)

 

Ostatnio nie nadążam już za tym, dokładnie za wymianą wężyków, pomaga na chwile, trochę pojeżdżę i już z powrotem ropka się leje ( i to dosłownie leje, nie że się poci). Tak się zacząłem zastanawiać nad tym ciśnieniem w przelewach...

 

Silnik normalnie odpala i pracuje :rolleyes:

 

u siostrzeńca w golfie miałem tak samo po zakupie "przegazówka" i wyrwało mi jeden wężyk na powrocie - wymieniłem chyba z 4 komplety ale wszystkie były za luźne i jak silnik się zagrzał to albo się pociły/ciekły/ lub całkiem wypadały w końcu trafiłem na ładne, które bardzo ciasno wchodziły na króćce powrotów we wtryskach i problem się rozwiązał. Żeby je znaleźć objeździłem parę sklepów i wszędzie miały być super "ciasne" w końcu kupiłem u mechanika który ma tez sklep bo tylko on wiedział o co chodzi

 

Też myślałem o przytkanym powrocie/filtrze itp ale tam drożność była ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przelecialo kilku producentow wezy i zawsze je zdejmowalo, po wymianie wtryskiwaczy problem ustąpil. czary? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czary?
ciśnienie na wtrysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności