Skocz do zawartości
Buniek85

xenon 6000k + zarówka swiateł długich H7

Rekomendowane odpowiedzi

witam zamontowalem do mojego passata lampy soczewkowe, dodatkowo zestaw xenon hid 6000k, wszystko ładnie świeci. po właczeniu swiateł długich barwa xenonu miesza się z barwa żółtą żarówki h7 świateł długich i to nie za ładnie wygląda. jakie zarowki h7 założyć aby ładnie razem świeciło i tworzyło jednolitą barwę ?? oczywiście wchodzą w grę tylko markowe żarówki philipsa, tylko tyle jest rodzai że nie wiem które wybrać. prosze o pomoc i mile widziane zdjęcia świecenia zaróweczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam zamontowalem do mojego passata lampy soczewkowe, dodatkowo zestaw xenon hid 6000k, wszystko ładnie świeci. po właczeniu swiateł długich barwa xenonu miesza się z barwa żółtą żarówki h7 świateł długich i to nie za ładnie wygląda. jakie zarowki h7 założyć aby ładnie razem świeciło i tworzyło jednolitą barwę ??

Lepiej zmień palniki na 4300K-będziesz miał więcej światła i barwa aż tak nie będzie się mieszała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

blue visiion nocą podobnie świeca,ale tak jak pisał Krawcol ,ciężko Ci będzie dobrać do 6000k ,może drugiego hida na długie i po kłopocie bedzie Bixenon;)

też tak mam w moim 6000k i blue vision ale ile ty na tych długich śmigasz że cie to tak męczy ,zresztą hidek robi robotę długie mi nie potrzebne:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej zmień palniki na 4300K-będziesz miał więcej światła i barwa aż tak nie będzie się mieszała.

narazie chcem zostac na 6000k
ile ty na tych długich śmigasz że cie to tak męczy
chodzi o to że to mnie nie męczy tylko połączenie barw mi się nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiście wchodzą w grę tylko markowe żarówki philipsa, tylko tyle jest rodzai że nie wiem które wybrać. prosze o pomoc i mile widziane zdjęcia świecenia zaróweczek

 

Bardzo mądre podejście, do świateł które używasz codziennie montujesz "chinese shit" a do drogowych, których używasz sporadycznie chcesz kupić żarówki, które kosztują tyle samo co zestaw HID ;)

Kup najtańszy żarówkę z marketu, z pomalowaną bańką na niebiesko, bo będziesz miał kolorystycznie ładnie i koszt halogenowej żarówki nie przekroczy kosztu tych wyładowczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo mądre podejście, do świateł które używasz codziennie montujesz "chinese shit" a do drogowych, których używasz sporadycznie chcesz kupić żarówki, które kosztują tyle samo co zestaw HID ;)

Kup najtańszy żarówkę z marketu, z pomalowaną bańką na niebiesko, bo będziesz miał kolorystycznie ładnie i koszt halogenowej żarówki nie przekroczy kosztu tych wyładowczych.

Dokładnie,po co przepłacać skoro i tak ma się HID i to jeszcze 6000K?

John,taki mały offtop-Reflektory ori Hella D2S/H7,samopoziomowanie etc.Twoje zdanie na temat HID'u 4300K w miejsce H7 ;) Pzdr.

Sorry za OT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Reflektory ori Hella D2S/H7,samopoziomowanie etc.Twoje zdanie na temat HID'u 4300K w miejsce H7 ;) Pzdr.

Sorry za OT ;)

"Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe" ;)

Jeśli wiesz do czego służą światła drogowe i jak się je używa, to możesz sobie tam wsadzić nawet metalohalogen :) Jest już kilku użytkowników, którzy używają takiego zestawu i chwalą. Osobiście za te dodatkowe 200 zł, wolałbym kupić same soczewki bi-ksenon i zrobić podmianę z tymi zwykłymi. Dzięki temu z H7 możesz sobie zrobić dzienne i zapomnieć o wymianie żarników :)

Koniec OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za opinię i pomoc.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadna zarowka chocby nie wiem jak niebieska byla nie osiagneisz tej barwy co xenon 6000!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko blue vision philips no i zmiana na słabsze ksenony bo te to wiocha gdyż świecą na niebiesko a nie muszę przypominać,że ksenony dają barwę białą a nie niebieską. często się spotyka takie ksenony i widać,że większość nie myśli o innych użytkownikach na drogach i zakładają najsilniejsze,które rażą po oczach i jeszcze świecą na niebiesko!po co być w tym gronie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze zarowki 6000k nigdzie nie znajde chodzi mi o barwe zblizona do hidow, bo zolta z zarnikiem 6000k to porazka.

gdzies czytalem ze zarnik w swiatlach dlugich jest nie polecany gdyz po zapaleniu zarnika mija pare sekund az sie rozgrzeje i zacznie swiecic pelna moca, pozatym swiatla dlugie wlacza sie na chwile badz sie mruga nimi i dla zarnika to jest nie korzystne, tylko niewiem czy to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja testowalem i do 4300 seryjnego wiele zarowkom brakuje... wiec jakie nei kupisz z philipsa czy BV czy GT bedzie lepiej ale nie idealnie

 

co do zarnika w dlugich to tobie nie polecam jako ze faktycznie mija ze 3 sek zanim to dobrze zapali sie

 

sytuacja ma sie inaczej jesli chodzi o b5 FL tam masz na soczewce bi-xenon a h7 tylko dodatkowo dlugie wiec i tak bixenon ci automatycznie robi jasnosc a megajasno sie robi po 3 sek :D

 

a to ze migania nie lubia itd zarniki to akurat u mnie nei ma pokrycia bo jezdze juz ponad rok i ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jednak wsadzic hidy w swiatla dlugie co o tym sadzicie?? ma ktos tak?? wsumie te 3-5 sek to nie dlugo do osiagniecia maksymalnego strumienia swiatla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze jednak wsadzic hidy w swiatla dlugie co o tym sadzicie?? ma ktos tak?? wsumie te 3-5 sek to nie dlugo do osiagniecia maksymalnego strumienia swiatla

Mają tak niektórzy,ja też się nad tym zastanawiałem...Można by jednak urzeźbić bixenon-patrz post #8 ;) 3-5 sek.to jednak jest trochę czasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze jednak wsadzic hidy w swiatla dlugie co o tym sadzicie?? ma ktos tak?? wsumie te 3-5 sek to nie dlugo do osiagniecia maksymalnego strumienia swiatla

U Ciebie to raczej odpada, bo nie masz bi-xenonowych świateł-dodatkowy palnik xenonowy na światłach drogowych tylko wtedy miałby sens-a tak zbyt długo będziesz czekał, aż się zrobi jasno przed autem. Poza tym licz się z tym, że będzie Ciebie taka przeróbka kosztować przynajmniej 300zł i nie będziesz zadowolony-o "mruganiu" na "chłodnych" palnikach możesz zapomnieć-ledwie coś tam się zaświeci.

Najlepsze rozwiązanie (i najtańsze) przedstawiłem Tobie na początku-w poście nr 2. Przy zmianie palnika z 6000K na 4300K będziesz miał mniejszą różnicę w kolorach ze światłami drogowymi oraz będziesz miał jaśniej przed autem-od dawna wiadomo, że palniki 4300K dają więcej światła niż 6000K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U Ciebie to raczej odpada, bo nie masz bi-xenonowych świateł-dodatkowy palnik xenonowy na światłach drogowych tylko wtedy miałby sens-a tak zbyt długo będziesz czekał, aż się zrobi jasno przed autem. Poza tym licz się z tym, że będzie Ciebie taka przeróbka kosztować przynajmniej 300zł i nie będziesz zadowolony-o "mruganiu" na "chłodnych" palnikach możesz zapomnieć-ledwie coś tam się zaświeci.

Najlepsze rozwiązanie (i najtańsze) przedstawiłem Tobie na początku-w poście nr 2. Przy zmianie palnika z 6000K na 4300K będziesz miał mniejszą różnicę w kolorach ze światłami drogowymi oraz będziesz miał jaśniej przed autem-od dawna wiadomo, że palniki 4300K dają więcej światła niż 6000K.

Zawsze można zmienić na bixenon ;) Co do palników-jak najbardziej Cię popieram.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze można zmienić na bixenon ;) Co do palników-jak najbardziej Cię popieram.Pzdr.

Soczewki bi-xenon to będzie dodatkowy koszt-bo soczewki trzeba wymienić i jeszcze rzeźbić-jest całkiem ładny temat o takiej przeróbce na naszym forum-jakieś 2-3 lata temu ktoś zrobił taką przeróbkę w B5 3B. No i oczywiście do takich soczewek będzie trzeba i tak wymienić palniki, bo podejrzewam, że Buniek85 ma teraz palniki w oprawie H7, a do soczewek bi-xenonowych tylko D2S podejdzie (lub D1S, D4S-ale to jeszcze droższe rozwiązania).

 

Znalazłem ten temat o zamianie soczewek: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=9091

Edytowane przez Krawcol82
link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Soczewki bi-xenon to będzie dodatkowy koszt-bo soczewki trzeba wymienić i jeszcze rzeźbić-jest całkiem ładny temat o takiej przeróbce na naszym forum-jakieś 2-3 lata temu ktoś zrobił taką przeróbkę w B5 3B. No i oczywiście do takich soczewek będzie trzeba i tak wymienić palniki, bo podejrzewam, że Buniek85 ma teraz palniki w oprawie H7, a do soczewek bi-xenonowych tylko D2S podejdzie (lub D1S, D4S-ale to jeszcze droższe rozwiązania).

Niby tak,ale co do kosztów-taki lepszy HID i tak kosztuje około 300PLN,a soczewki idzie już w miarę tanio kupić ;) choćby odbłyśnik nawet był do regeneracji...Zastanawiam się nad tym ;) Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niby tak,ale co do kosztów-taki lepszy HID i tak kosztuje około 300PLN,a soczewki idzie już w miarę tanio kupić ;) choćby odbłyśnik nawet był do regeneracji...Zastanawiam się nad tym ;) Pozdro!

 

Spotkałem się na allegro z soczewką Bi-halogen właśnie na H7. Średnica soczewki, dokładnie ta sama, co w oryginalnym Bi-ksenon, czyli troszkę większa, dlatego trzeba lekko pod szlifować na obwodzie obudowy. W tamtym linku, jest troszkę partyzancki sposób mocowania soczewki, ale dlatego, że pochodziła ona z audi. Gdyby wykorzystał soczewkę z paska, pasowała by jak ulał, do gotowych uchwytów, ewentualnie była by potrzebna malutka korekta.

 

PS: http://www.allegro.pl/item878598807_soczewki_bi_h7_2_szt_hella_krotkie_dlugie_2w1.html

Edytowane przez John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności