Skocz do zawartości
ernidok

wymiana foteli na ogrzewane??

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, pytałem bardziej, czy wtyczki pasowały:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasowały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś numer pinów do wtyczki 4E0972576, od poduszki w fotelach przednich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Wolfe napisał:

numer pinów do wtyczki 4E0972576

000979015A

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że znaleźć same te konektory to nie jest prosta sprawa. Jedynie na amazonie dostępne z czasem dostawy do 17 czerwca, trochę długo. Kupiłem fotele z CC, nie chciałem lutować wtyczek od poduszek tylko nowe piny zacisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany ktos sie orientuje czy moze fotele ergo comfort od b8 podejda jeszcze do b6 chodzi mi poki co o samo mocowanie (elektryka to pozniej moze do ogarniecia?) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dokładnie takie fotele (moje mają jeszcze masaż) i chce je podłączyć. Oczywiście chce zacząć od airbag a później skupię się na kostce tej 10 pinowej pod fotelem. 

image.png.2119b24c28e8ebb1864f2f0eda9a6d6e.png

Oto kostki które muszę zamienić 

Pomożecie mi w tym bym dobrze poduszkę podłączył? 

DSC_0291.JPG

DSC_0289.JPG

DSC_0292.JPG

DSC_0290.JPG

Edytowane przez miikii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem już lutowanie wtyczek od poduszek. 

Teraz mam do was pytanie. Jak większość pinów wiem jak podłączyć ale mam zagwostke co z pinem nr 5 z wtyczki od foteli? Gdzie go podłączyć? Jest on w jednym i drugim fotelu zajęty. Nie wiem od czego jest i gdzie powinienem go podłączyć. Czy możecie mi pomóc? 

Jaka ze mnie gapa pin 5 to masa. Ogarnąłem ?

Panowie kolejna sprawa. Podłączając fotele na krótko do akumulatora czyli te dwa plusy dwie masy fotel powinien mi ruszyć? Czy musi on być podpięty do broda i dopiero drgnie? Nie chce niczego spalić w fotelu kierowcy dlatego też wolę zapytać was. 

Edytowane przez miikii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie fotele z masażem, wentylacją, grzaniem zamontowane i działają jak trzeba. 

Nie zawsze forum przychodzi z pomocą ( tak szybko jak byśmy chcieli ) więc podaję kontakt do gościa od którego za 250 zł (brutto) zakupiłem przygotowaną wiązkę pod moje fotele wraz z instrukcją co gdzie trzeba podłączyć. Wiązka była gotowa do montażu wraz z bezpiecznikiem termicznym czy pomocą w montażu online. Gościu odpisuje od razu. 

Ja polecam firmę VAG INSTAL 

https://allegro.pl/oferta/wiazka-instalacja-grzanych-foteli-passat-2005-2014-9980943508

Teraz wymiana foteli na lepsze nie powinna być problemem dla nikogo. 

Edytowane przez miikii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Tak jak w temacie, problem jest taki, że założyłem fotele grzane do B6 i nie grzeją. Fotele kupilem używane, sprawne. Wiązkę też kupiłem kpl. Z demontażu, panel climatronic z B7 z funkcją grzania. Poniżej dodaje schematy jak to podłączyłem. Sugerowałem się nawet schematami i wychodzi, że wszystko jest ok. Mógłby ktoś zerknąć?

Dwa ostatnie zdj to strona pasażeraIMG_20210912_122839.thumb.jpg.dc9ff9da31ed1124342ee38fe9ac535f.jpg

IMG_20210912_120714.jpg

IMG_20210912_120735.jpg

IMG_20210912_122818.jpg

Tu jest druga strona kostki fotela kierowcy. Brakuje masy w pinie nr5. Ale na tą chwilę jest wszystko kompletne. Dodaje pod postem żeby nie pomieszać. 

Screenshot_2021-09-12-12-56-52-238_com.miui.gallery.jpg

Edytowane przez TbuVW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakbyś napisał co gdzie podłączyłeś i zakodowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie tak jak na zdjęciu. Co do kodowania to w centralnej elektryce zaznaczyłem podgrzewane fotele przednie i tyle

 

Problem z głowy, okazało się, że była rozpięta kostka pod fotelem kierowcy. Temat zostawię jako instrukcję dla innych :)

IMG_20210912_171821.jpg

Edytowane przez TbuVW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w temacie foteli przednich mam w b7 z pełną elektroniką ale zwykłe, a chciałbym założyć takie głębsze "R line" ale wszystkie jakie spotykam są ubogie w elektronikę mam kilka pytań. Czy ktoś przekładał same poduchy na inny stelaż?  Czy stelaż we wszystkich typach tapicerek  jest taki sam? i pytanie dodatkowe Czy kanapę tylna z Passata CC można dopasować  do B7 Variant? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności