Skocz do zawartości
ernidok

wymiana foteli na ogrzewane??

Rekomendowane odpowiedzi

Akumulatora nie trzeba odłączyć

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. Ruszanie wtyczkami bez ich wyjmowania, tylko docisnięcie nic nie dało. Dalej wyrzuca te same błędy. Jak nie trzeba rozłaczać akumulatora to spróbuję te wtyki rzeczywiście wypiąc. Zobaczę jako to da efekt. Wtykę na styku z podłogą nie wiem czy mi się uda wyjąć. Jest bardzo mało miejsca, a ona siedzi dość mocno. Może jeszcze ktoś podpowie, czy ten element z dość dużą ilością kostek dochodzących umiejscowiony pod siedzeniem kierowcy, to modul komfortu? Może jak go się odepnie i podłaczy ponownie to pomoże? Z góry dziekuję jeszcze raz za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod siedzeniem kierowcy jest moduł pamięci foteli i przekaźnik id podgrzewania fotelu

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wtyk przy podłodze najlepiej wyjac odkrecajac fotel. 2 śruby z przodu i 2 z tyłu fotela. 5 min roboty. Jeśli nie działa tylko pamięć to problem jest z modułem od fotela (tym pod fotelem).

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info. Nie działa tylko pamięć. Z zapisu błędów na vcds doszedłem że te błędy fotela kierowcy zapisane są od nowości auto bo po pół roku od zakupu i ok 30tys przebiegu. Wielokrotnie było auto potem w serwisie w Niemcowni i też na gwarancji tego nie zrobili. Kasowanie błędów nic nie daje. Brak funkcji pamięci fotela nie jest uciążliwy ale jeśli można byłoby to naprawić w prosty sposób, to warto spróbować. Czy możesz kolego podpowiedzieć co można zrobić z tym modułem pod fotelem? To jest chyba moduł komfortu? Czy to coś innego? Może wyciągnąć wtyczki z tego modułu i jeszcze raz włożyć tylko czy przy odcięty aku, czy nie? No i czy to coś da? Z góry dzięki za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moduł pod fotelem jest właśnie od pamięci fotela. Odkręć fotel jest zamocowany na 4 śrubach , pochyl go do tyłu _uwaga na kable podłączone pod fotelem aby ich nie wyrwać. Będziesz wtedy widział czy coś nie jest odłączone, przerwane itd. Za samą pamięć fotela odpowiadają dwa przewody we wtyczce 10 pinowej podłączonej w podłodze. One właśnie są podłączone do sieci can i dzięki temu działa pamięć foteli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a może wiecie od czego jest przycisk na fotelu kierowcy i pasażera z rysunkiem podgrzewanego fotela jest on umiejscowiony przed przyciskami regulacji położenia fotela normalnie grzane fotele włącza się przy klimatroniku a takiego włącznika na fotelu jeszcze nie widziałem i nigdzie nie znalazłem go w instrukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylacja - krótko mówiąc dmucha ci w d... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki to znaczy że w fotelu jest wiatrak czy jak to działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki to znaczy że w fotelu jest wiatrak czy jak to działa

 

Jeśli masz wyłącznik, o którym wspominasz to w przypadku skórzanej tapicerki powinieneś mieć na oparciu i siedzisku skórę perforowaną. Jeśli tak jest to zarówno w oparciu jak i siedzisku masz wentylatory(2szt.)Możesz wrzucić dla jasności foto fotela-czy to coś takiego?.

3d70f0b54013ba1b816b8afc4113

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Kupiłem fotele grzane z masażem i wentylacją ale nie mogę doszukać się schamatu do podłączenia tego w całość w Passacie B7 2012.

Panel climatronic.

Mam do tego oryginalną instalację wyciągniętą z wiązki, ale nie wiem co gdzie wpiąć (panel climatornica, "komputer" skrzynka bezpieczników.

Zlituje się ktoś i podeśle schemat?

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje taki moduł komfortu pod wszystkie el. szyby? Mam dwie przędzie.

Jeżeli będę chciał dołożyć grzane fotele / klimatronik to i tak mnie czeka wymiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mogę doszukać się schamatu do podłączenia tego w całość w Passacie B7 2012.

 

Ściągnij sobie i zainstaluj Else a w niej wszystko znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2015 o 08:35, wojas napisał:

A nie wymieniasz przypadkiem foteli w B6 na takie z B7? Tam się różnią wtyczki od poduszek i trzeba obciąć kabel i dolutować starą wtyczkę(można też kupić gniazdo w ASO i założyć w instalacji auta tak aby nie przerabiać foteli). Kolory są inne ale można znaleźć opis który z którym zlutować. Ja robiłem to raz 2 lata temu i niestety już nie pamiętam kolorów

 

EDIT:

Tu masz parowanie kolorów:

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?3459940-GTI-Rabbit-Seat-Swap-What-needs-to-be-done-Answers-inside

jakoś nie kumam tego anglosaskiego poradnika.Ktoś może wprost napisać  z którym połączyć  biały,  z którym zielony, a z którym brązowy? skoro mam do dyspozycji brązowy czarny i niebieski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprowadzi mnie ktoś gdzie pod fotelem znajdę kostkę z której wychodzi zasilanie na ogrzewanie pleców w fotelu kierowcy.

 

Ewentualnie jakieś zdjęcie, lub chociaż kolor :D

 

B6 R36 2008r Fotele z elektryką i pamięcią. Bez masażu i wentylacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z7 to grzałki pleców, schemat obowiązuje od maja 2008:

obraz.thumb.png.7135a2af4e18f7f52d1a9b671eb92d3f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja!

Mam zadanie muszę podłączyć grzane fotele w Passcie B6 2010r. Auto nie miało żadnej elektryki w fotelu oprócz poduszki. Zmieniłem wnętrze na takie z 2008r z grzaniem i elektryką kierowcy. Mam też panel climatronic z guzikami od grzania. Jak teraz to połączyć? Przy fotel kierowcy nie fabrycznej instalacji z tą dużą wtyczką, przy fotelu pasażera taka wtyczka jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się, poniżej opis pinów.

Fotel kierowcy:

1 do Bordnetz T12K pin 1 (wtyk C1, pin 1)

2 do Climatica, kostka T20 pin 13

3 Stały + (z bezpiecznikiem 30 A)

4 do pinu 4 w fotelu pasażera

5 masa

6 pusty

7 pusty

8 stały + (z bezpiecznikiem 30A)

9 masa

10 do pinu 3 w fotelu pasażera, oraz do kostki T20 w climatic pin 12

 

Fotel pasażera

1

2

3 do pinu 10 w fotelu kierowcy, oraz do kostki T20 w climatic pin 12

4 do pinu 4 w fotelu kierowcy

5 Masa

6

7

8

9

10

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze złączem poduszki dałeś radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprzednie fotele były z poduszkami. Więc miałem już fabrycznie pociągniętą instalację air bag i zapięcia pasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności