Skocz do zawartości
Bond29

Zatarty silnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy opłaca sie robić remont silnika gdy został zatarty czy też lepiej kupić używany

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup sobie używany słupek, remont jest nie opłacalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej kup używke, mnie remont dwa lata temu wraz z regeneracją turbiny ( pełny remont góry i dołu) prawie 9000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdy kupie używke i tych samych parametrach to jak wygląda taka wymiana ???? Kupuje wsadzam odpalam i już jeździ czy trzeba coś ustawiać przepustnice przepływomierz lub coś w tym tylu ????

 

---------- Post added at 17:55 ---------- Previous post was at 17:48 ----------

 

a wiecie może jak wygląda wymiana silnika z 1,6 na 1,8 lub 1,8 T co trzeba by zmienić oprócz tego muszę kupić ały silnik z osprzętem

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekładkę daj zrobić mechanikowi ...on będzie wiedział co z tym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tylko powiedział mi 700zł za przekładke to trochę dużo i oczywiście muszę kupić silnik uzbrojony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdy kupie urzywke i tych samych parametrach to jak wyblęda taka wymiana ???? Kupuje wsadzam odpalam i już jeździ czy trzeba coś ustawiać przepustnice przepływomież lub coś w tym tylu ????

 

Sorry za OT. Rozumiem literówki, rozumiem, że są naleciałości regionalne, ale takie rzeczy :eek: Przecież pisząc posta podkreślane są słowa błędnie napisane - czy tak ciężko zastanowić się chwilę, dlaczego?

 

Rozumiem też, że problem masz nie mały - wiadomo kupa kłopotów, kasy i czasu trzeba wsadzić w auto, ale to nikogo nie zwalnia z myślenia, i robienia na "odwal".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tylko powiedział mi 700zł za przekładke to trochę dużo i oczywiście muszę kupić silnik uzbrojony
no nie wiem czy dużo w swoim regionie wiem że mechanicy biorą 800zł+silnik klienta wiec a uzbrojony to rozumiem że z osprzętem i skrzynią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tylko powiedział mi 700zł za przekładke to trochę dużo

..ale i tak lepiej zapłacić i mieć problem z głowy bo nawet gdyby coś nie teges było zawsze jedziesz do niego z reklamacją

 

a wiecie może jak wygląda wymiana silnika z 1,6 na 1,8 lub 1,8 T co trzeba by zmienić oprucz tego muszę kupić ały silnik z osprzętem

... no to tu kolego silnik z pełnym osprzętem, intercooler, komputer, nie jestem pewien wiązek elektrycznych silnika no i chyba inne sprężyny mają 1.6 niż 1.8 (ale nie jestem pewien ) a to już zdecydowanie większe koszta za swap motoru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdy kupie urzywke i tych samych parametrach to jak wyblęda taka wymiana ???? Kupuje wsadzam odpalam i już jeździ czy trzeba coś ustawiać przepustnice przepływomież lub coś w tym tylu ????

 

---------- Post added at 17:55 ---------- Previous post was at 17:48 ----------

 

a wiecie może jak wygląda wymiana silnika z 1,6 na 1,8 lub 1,8 T co trzeba by zmienić oprucz tego muszę kupić ały silnik z osprzętem

a wiecie może jak wygląda wymiana silnika z 1,6 na 1,8 lub 1,8 T co trzeba by zmienić oprucz tego muszę kupić ały silnik z osprzętem
to są zupełnie różne instalacje elektryczne i kompy sterujące a po za tym inne wydechy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bond29 myślę, że problem rozwiąże się sam jeśli przesiądziesz się na rower. Widzę, że samochód przekracza twoje oczekiwania finansowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO dokładnie tak się stało że przkroczył moje oczekiwania bo z tego co słyszałem że te 1,6 są naj mniej awaryjne a tu niewytrzymał 2 miesiący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NO dokładnie tak się stało że przkroczył moje oczekiwania bo z tego co słyszałem że te 1,6 są naj mniej awaryjne a tu niewytrzymał 2 miesiący

Bo kupiłeś zarżniety silnik , wiec nie rozumiem czego się dziwisz. Skoro tylko dwa miesiace ci wytrzymał, to dziwię się, że nic niepokojacego nie zauważyłeś w jego pracy - w trakcie kupna.

 

A może...... sam go zajeździłeś. Olej to się co jakis czas sprawdza a silnik tak sam z siebie nie stanął.

 

700 zeta za przekładke - to nie jest wygórowana cena. Spróbuj zrobić to sam, to zobaczysz ile czasu to pochłania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego pewnie zarrznełeś silnik dlatego bo niekontrolowałeś oleju a te silniczki lubią brać olej nawet do litra tysiąc km pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj takiego silnika gdzie jest jeszcze w samochodzie. Czasami są takie oferty sprzedaży. Mechanika z sobą żeby coś mógł powiedzieć jeśli nie masz do tego pojecia. A tak zupełnie super będzie jeśli sprzedający pozwoli sprawdzić ciśnienie sprężania w cylindrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo kupiłeś zarżniety silnik

Kolego każdy silnik który jeździ bez oleju się zatrze a to są silniki nowszej generacji i mniej wytrzmałe na braki oleju

 

---------- Post added at 22:01 ---------- Previous post was at 21:58 ----------

 

A tak zupełnie super będzie jeśli sprzedający pozwoli sprawdzić ciśnienie sprężania w cylindrach.

Mam zamiar teraz sprawdzić ciśnienie na tłokach bo takie urządzeniu posiadam od roku czasu i może 2 razu go urzywałem a powiedzcie mi jaki cieśnienie powinin mieć taki silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego każdy silnik który jeździ bez oleju się zatrze a to są silniki nowszej generacji i mniej wytrzmałe na braki oleju

 

No więc miałem rację :D Czyli to twoja wina bo nie dopilnowałeś poziomu oleju.

A co do tematu - to kup taki sam silnik - wtedy nie będziesz miał problemów z elektryką i sterowaniem silnika. Cóż - czasem sporo się płaci za GAPOWE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Danek75 nie pisałem tego posta żebyś prawił mi kazania , bo każdy wie że silnik się zaciera z braku oleju a nie z jego nadmiaru . Silnik stanoł ale po 2 tygodniowym postoju i zaloniu go olejem 4 dni temu go odpaliłem a jak zobaczyłem jaki jest wyciek to myśle że "profesor" Danek75 sam by zatarł silnik bo po 30 sekundach pracy auta ubyło ponad litra oleju a usterka prosta szlak trafił uszczelke chłodnicy oleju . Reszte dowiem się gdy złoże auto i zobacze jak chodzi silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Danek75 nie pisałem tego posta żebyś prawił mi kazania

Księdzem nie jestem :cool:

 

"profesor" Danek75 sam by zatarł silnik bo po 30 sekundach pracy auta ubyło ponad litra oleju

No i tu też nie zgadłeś :D Nie mam nawet doktoratu. A odpowiadajac ci na pytanie - nie - nie zatarłbym, bo po to się pojawia czerwona kontrolka i ewentualnie sygnał dźwiękowy - by natychmiast wyłączyć silnik. Gdy się takowa kontrolka świeci, to nie zostawiam uruchomionego silnika i się nie zastanawiam, co, skąd i dlaczego. Kumasz?

Dobra - koniec :offtopic: Problem się chyba rozwiązał, no nie? Więc bezpłciowe dyskusje - też są nie na miejscu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

No to ja ci jeszcze powiem że 700zł to wcale nie jest jakaś wygórowana cena. Ja jestem co dopiero po zmianie silnika i zapłaciłem za to 900zł (za trochę więcej niż zmiana) ale orientowałem się na rynku w tym temacie. 700 to dość uczciwa i nie wygórowana cena. Jak poszukasz to zejdziesz do 600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności