Skocz do zawartości
Bond29

Zatarty silnik

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego "maslog" jeżli można wiedzieć gdzie dokonywałeś wymiany silnika . Chodzi mi owarsztat z adresem lub jego nazwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

Niejaki Stanisław Żelawski. Ul.Podkamycze ale nie wiem czy należy to jeszcze do krakowa czy juz do balic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za wymianę silnika zapłaciłem 300 zł.Gdybyś mieszkał bliżej,poleciłbym Ci mojego mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Ja za wymianę silnika zapłaciłem 300 zł
No to bardzo dobra cena. Ja jestem laikiem w tym temacie ale za tą kwotę na pewno bym się tego nie podjął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdybym miał swój garaż to sam bym to zrobiił,ale zmieniłem miejsce zamieszkania i niestety na razie garażu brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat . Ja też mam swój silnik 1.6 ARM do wymiany.Ogólnie mieszkam teraz w Danii i tutaj niestety muszę wymienić silnik.Żaden z mechaników nie mógł znaleźć silnika z tym oznaczeniem .Znalezli za to 1.6 AHL w super stanie.Moje pytanie jest takie - czy da się wymienić ten silnik bez wymiany komputera bo komputera do nowego nie posiadam.Dodam iż ci mechanicy chyba nie maja Vaga.Proszę o pomoc bo nie chcę kupować niepotrzebnie silnika który będzie sobie leżał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę znaleźć silnika ALZ bo stary się zdarł. czy mogę w zamian włożyć AVU?? czy coś innego proponujecie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema !!

 

Będę powoli się szykował do wymiany silnika "BGW" w moim pasacie b5 fl 2.0 tdi. Te silniki były produkowane od 2003 do 2005 r. Ja mam model z 2004 roku. Mam pytanie czy po wymianie muszę coś przestawiać w kompie, czy po prostu wyciągam silnik wkładam nowy, podpinam wszystko jak było i koniec ? oczywiście pewnie będę musiał od razu wymienić rozrząd wlać nowy olej :/.

 

Pozdrawiam i trzymajcie kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana silnika za 300zł? to serwis czy ktoś to robił w garażu/stodole???

 

700 Zł to nie jest dużo. Mechanik będzie wiedział co i jak a ty możesz bardziej namieszać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi znajomy powiedział 350zł gdy wymienia sam, a jak mu pomagam to 150 (ale nadmieniam że to przy dobrej znajomości). Inni mi powiedzieli od 900 do 1000.A więc 900zł nie powinno nikogo dziwić gdy przekłada dotyczy całego silnika z osprzętem. Nie mówię o kablach xD Sama wymiana słupka to koszt 700zł najmarniej. Niższe ceny dają tylko podwórkowi lepiarze. Takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymiana silnika za 300zł? to serwis czy ktoś to robił w garażu/stodole???

Komu Ty odpowiadasz?? :wmorde Popatrzyłeś chociaż na datę posta do którego się odnosisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem Panowie, ale ja się nie pytam o cenę wymiany silnika, tylko o to czy jeżeli wsadzam ten sam silnik, o tym samym

oznaczeniu "BGW" , mocy itd ... pomijając ze byly pordukowane od 2003 do 2005 r. Nie chce wydawać dodatkowo kasy za wymiane sam silnik dużo kosztuje około 4 tyś. do tego nowy rozrząd olej i filtry, więc myślę że sobie poradzę z przeżuceniem silnika razem z tatą i wujkiem. Tylko moje pytanie brzmi czy oprócz wymiany silnika coś się jeszcze przestawia w komputerze ... bo wydaje mi się że skoro silnik będzie taki sam to nic :P ale wole się upewnić z góry dzięki koledzy ;) trzymajcie kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak silnik jest ten sam , pompki te same ( z starego czy z nowego) to po poprawnym ustawieniu wszystkiego mechanicznie i poprawnej przekładce co tam byś chciał ustawiać jak można powiedzieć wszystko zostanie po staremu ? Jak byś zmieniał pompki silnik na inny model itp. wtedy trzeba ingerować a tak to nie powinno być komplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompki "pompowtryski" będą przełożone ze starego do nowego tak jak wszystko , ja kupuję tylko goły słupek więc wszystko będę przekładał. Dzięki pozdrawiam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,5 roku temu też zatarł mi się silnik, remont kosztował ok.3000. Zdaje się z głupoty bo pękł pierścionek i olej w krótkiej trasie (ok.80km) się wypalił, konsekwencje jak wyżej. Jestem ok 60tysięcy po remoncie, po silniku nie widać zmęczenia ani poważniejszych usterek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Tobie robili w tym silniku ?? Bo mi najprawdopodobniej złapała panewka, bo nie idzie obrócić wałem ani kołem na 5 biegu ciągnie silnik do dołu:/.

Mechanik który zajmuje się remontami silników, powiedział że się nie opłaca remontować tylko kupić używany ...

Edytowane przez Leba
brak tytułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w domu mam jeszcze listę zakupów i zdjęcia z z remontu. Wieczorem po pracy postaram się dokładnie wypisać. Z tego co pamiętam to panewki też wymieniałem bo były zdrowo wytarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed wymianą nie lepiej rozebrać swój i zrobić kosztorys co należało by wymienić i porównać koszta z zakupem innego. Jak wyjdzie nie aż tak duża różnica warto robić swój bo wiesz że na nowych częściach , a w używce jak to w używce różnie może być , zależy jak się trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat b5 fl 2.0 tdi 136 km 2004 rok DPF highline kod silnika BGW przebieg 240 tyś

 

zatarty silnik na panewkach i wale.(ktoś przy regeneracji turbiny źle przymocował rurke która idzie od filtra oleju do turbiny była z byt mocno naprężona i pod wpływem drgań rurka pękła i wydupcyło olej) :/

 

 

Już wiem co mniej więcej do wymiany ,

1 Tłok z korbowodem,Wał,panewki główne, korbowodowe, uszczelka głowicy,pompa waku, popychacze (szklanki) 8szt, uszczelki + uszczelniacze, pompa oleju, termostat, perścienie, rozrząd + pompa wody, olej + filtry.

 

 

Wał - kupie używany bo pasuje z AWX albo z AVF

Tłok + korbowód - nie wiem co robić bo z tego co mi wiadomo nie pasuje z AWX,AVF

Pompa waku - kupie używaną , pasuje z AWX,AVF (nową wycenili mi na 875 zł)

reszta wszystko nowe koszt ok. 3 tyś zł wycena z inter cars niby po rabacie 30 % - moim zdaniem i tak przesadzili z cenami wiecie może gdzie taniej moge kupić ?

+ robocizna mechanika 1500 zł

 

reasumując :

używany silnik kosztuje ok. 4 tyś zł niby z przebiegiem ok. 140 tyś- 180 tyś (dlaczego te silniki są droższe od tych w b6 ??????) chyba ich pojeb...o !!!

+ wymiana rozrządu , płynów, pompy oleju, i cholera wie w jakim stanie :/

+ wymiana silnika 700-1000 zł.

 

Jedyna rzecz w tym wszystkim jaka mnie cieszy to to że ujrzałem swój silnik i rozwiało moje wątpliwości co do pompy oleju, jest taka sama jak w 1.9 AWX,AVF ogólnie budowa też się niczym nie różni, bez wałków samopoziomujących i tych wybieraków imbusowych co sie niby wyrabiają.

 

Ogólnie silnik jest całkiem inny jak w B6 !!!

Bałem sie go jak cholera !!

 

mam wycięty DPF i wgrany program, 3 nowe pompowtryski + 1 po regeneracji, nowa dwumasówka.

+ kupa nerwów i ze stresu mam wyłysienie plackowate buhahaa

 

jakies propozycje z Waszej strony ? :) co robić ?

Edytowane przez Leba
dokładny opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności