Skocz do zawartości
good69

szyba od kierowcy nie dziala

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałbym w wiązkach w kablach skoro w jednym aucie działa w drugim nie :hmm

 

edit:

 

doczytałem, już sprawdzałes...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wraca błąd 1335 Moduł sterujący ustawiania siedzenia/lusterka kierowcy, magistrala CAN brak sygnału - BŁĄD SPORADYCZNY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat bo nie widzę potrzeby zakładania następnego. Odkręciłem bok drzwi i ukazał się moim oczom ten właśnie silniczek, odkręciłem tą metalową pokrywę w której znajduję się te całe 'serce' tego silniczka i nie znając skutków pokręciłem sobie tym ręką i teraz mam tak, że jak chcę otworzyć szybę to się zamyka, a jak chcę zamknąć to się otwiera. Da się to jakoś teraz 'zregenerować' ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie obrociles ta metalową część silniczka o 180 stopni i magnesy maja odwrotną biegunowość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak najprawdopodobniej było - jak to rozkręciłem to nie wiem po co, ale zacząłem to przekręcać. Czyli wystarczy teraz w odwrotną stronę przekręcić i powinno wszystko działać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracam z tematem, znajomy dzisiaj mi wymienil na kupiony uzywany silniczek i niestety dalej dziala przednia szyba kierowcy na odwrot. Co moze byc dalej przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo u siebie od strony pasażera z tym że ja miałem robioną przekładkę z anglika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze ja mam ta dobra wersje bo zanim ja zaczalem cos grzebac to wszystko dzialalo, a teraz jak kupilem i zostal wymieniony to dalej dziala odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powracam z tematem, znajomy dzisiaj mi wymienil na kupiony uzywany silniczek i niestety dalej dziala przednia szyba kierowcy na odwrot. Co moze byc dalej przyczyna ?

A czasami nie zakupiłeś anglika :hmm , spróbuj jeszcze takiej opcji może ktoś tam już grzebał ;) :

prawdopodobnie obrocileś ta metalową część silniczka o 180 stopni i magnesy maja odwrotną biegunowość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do sprzedawcy i pisał,że na pewno dobra wersja.

 

Postanowiłem się dzisiaj za to wziąć i przyniosło efekt właśnie tym sposobem obrócenia tego o 180 stopni. Wielkie dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Postanowiłem się dzisiaj za to wziąć i przyniosło efekt właśnie tym sposobem obrócenia tego o 180 stopni.

Fajnie że się udało :)

Wielkie dzięki za pomoc

Nie ma sprawy :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też mam pytanie: czy silniczki z 3B były inny jak w 3BG? rozkręciłem drzwi i moim oczom ukazał się jak by silniczek z polifta(stwierdziłem pod zdjęciach z ogłoszeń) w tym że z wyciąniętym jakimś modułem sterowniczym(?) bo nawet nie ma gniazda na wtyczkę i od tego były poprowadzone 2 przewody do kostki starej, zdjęciu słabo to widać 20141206_144521.jpg

A tu zdjęcie z ogłoszenia, u mnie nie ma tego czarnego modułu z gniazdem na kostkę która widać jest szeroka i wąska a u mnie jest bardziej kwadratowa i raptem na 4 czy 5 przewodów

540x405_silniczek-szyby-vw-passat-b-lift-1217981.jpg

 

U mnie dokładnie tak to wygląda:

125165913_4_1000x700_mechanizm-podnoszenia-szyby-passat-b5-97r-silnik-podnosnik-motoryzacja.jpg

i od środka idą 2 kable do mojej kostki która jest zilozowana

Edytowane przez Lucek158

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 97 rok, nie masz modułu komfortu. W tej kwestii każdy silnik podejdzie, oczywiście po zdemontowaniu elektroniki. Silniki 3B-3BG są wyglądem identyczne, natomiast elektronika w środku jest różna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

mam mały problem z włącznikiem szyby kierowcy. Chcąc opuścić ją w dół trzymając włącznik nie umiem tego zrobić , bo nie kontaktuje za bardzo ten 1szy stopień. Trzeba bardzo ale to bardzo delikatnie naciskać, w przeciwnym razie szyba zaczyna automatycznie się juz opuszczać. Co to może być, do wymiany cały włącznik albo cała konsola przycisków albo wystarczy tylko coś nagiąc lub wyczyścić?

Z góry dzieki za odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z szybą kierowcy w pasku 98r AFN kombi, po naciśnięciu przycisku otwierania szyby słychać tylko cyknięcie (tak jakby sterownik myślał że już dalej nie może podnieść szyby), szyba nie idzie ani w górę ani w dół (dobrze że jest zamknięta), pozostałe szyby chodzą normalnie, wszystko wskazuje na to że sterownik szyby nie daje prądu na silniczek, panel z przełącznikami sprawny (podpinałem w innym samochodzie), sterownik szyb sprawny (podpinałem w innym samochodzie), moduł komfortu odpada (wstawiłem do sprawdzenie inny, sprawny moduł), wiązka od słupka do drzwi też odpada (wstawiłęmdo sprawdzenia inną wiązkę), kable od modułu komfortu do lewego słupka nie wyglądają na uszkodzone, pomarańczowo brązowy i pomarańczowo zielony nie są uszkodzone. Gdzie mam dalej szukać?
Problem rozwiązany (dopiero wczoraj) zaśniedziałe łączenie kabli zasilających silniczki szyb (czerwono biały) ale dziwne że pozostałe szyby chodziły normalnie (kable na łączeniu widocznie ledwo się trzymały ale dawały jeszcze rade).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej

mam mały problem z włącznikiem szyby kierowcy. Chcąc opuścić ją w dół trzymając włącznik nie umiem tego zrobić , bo nie kontaktuje za bardzo ten 1szy stopień. Trzeba bardzo ale to bardzo delikatnie naciskać, w przeciwnym razie szyba zaczyna automatycznie się juz opuszczać. Co to może być, do wymiany cały włącznik albo cała konsola przycisków albo wystarczy tylko coś nagiąc lub wyczyścić?

Z góry dzieki za odpowiedź i pozdrawiam

 

Rozebrać całe sterowanie z drzwi, małe śrubki z tyłu i zatrzaski, rozłożyć na dwie części, ściągnąć gumkę i wyczyścić niedziałające miejsce oraz gumkę (styki), ew. przełożyć widełki z sterowania tyłem na przód kierowcy. Powinno działać. Jeszcze można rozebrać przycisk tam gdzie palcem sterujesz i naciągnąć mocniej sprężynkę. Tyle tam można porobić, jak nie da się tego odratować to wymiana tego elementu- używka ok. 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakiego koloru przewod daje zasilanie na silnik el szyb kierowcy (chodzi mi o wiazke przewodów w "harmonijce" w drzwiach)? Passat b5 fl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prawdopodobnie obrociles ta metalową część silniczka o 180 stopni i magnesy maja odwrotną biegunowość :)

 

Ma ktoś może zdjęcie tej metalowej części silniczka? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności