Skocz do zawartości
WolF

Przednie Kierunkowzkazy jako Światła Postojowe?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Zastanawia mnie jak uruchomić Vagiem przednie kierunkowskazy żeby świeciły się cały czas i czy jak będą swiecic na stałe to będą normalnie mrugać podczas sygnalizowania manewru czy nie ?

Prosiłbym o jakaś instrukcje:)

Passat w wersji EU

Kilka zdjęć znalezionych w internecie:

6916dsc02391b.th.jpg 6919dsc02394b.th.jpg 17001alleryb.th.jpg 175470486b.th.jpg

img0504m.th.jpg img0529zz.th.jpg img1747q.th.jpg img05371.th.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawia mnie jak uruchomić Vagiem przednie kierunkowskazy żeby świeciły się cały czas i czy jak będą swiecic na stałe to będą normalnie mrugać podczas sygnalizowania manewru czy nie ?

Świecące ciągłym światłem kierunkowskazy są dozwolone na rynku amerykańskim-na europejskim, a tym bardziej w Polsce nie są dozwolone...

Jak sama na wskazuje, kierunkowskaz ma sygnalizować kierunek jazdy, a nie sobie świecić cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świecące ciągłym światłem kierunkowskazy są dozwolone na rynku amerykańskim-na europejskim, a tym bardziej w Polsce nie są dozwolone...

Jak sama na wskazuje, kierunkowskaz ma sygnalizować kierunek jazdy, a nie sobie świecić cały czas.

Ale powiedz mi czy jak będą świecić ciągłym światłem (jako postojowe) to podczas manewru np. zmiana pasa ruchu to zamruga jeden czy nie ?

Krótki Filmik:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez WolF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale powiedz mi czy jak będą świecić ciągłym światłem (jako postojowe) to podczas manewru np. zmiana pasa ruchu to zamruga jeden czy nie ?

Nie wiem, jak to wygląda w B6, ale w B5 3BG jest zupełnie inna żarówka (dostępna w ASO)-ona ma świecić delikatnym światłem, natomiast w funkcji kierunkowskazu zapala się mocniejszym światłem (21W) i przygasza się, później znów mocniej i sie przygasza i tak w kółko. Nie wiem, czy te żarówki nie są 2-włóknowe przypadkiem.

W 3BG na rynek amerykański była żarówka 27/7W, natomiast na rynek europejski była żarówka 21W...

Z kolei w B6 były takie same żarówki wg ETKA-czyli raczej będzie możliwość uruchomienia tego komputerem-tylko pamiętaj, o czym napisałem wyżej ;)

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z kolei w B6 były takie same żarówki wg ETKA-czyli raczej będzie możliwość uruchomienia tego komputerem-tylko pamiętaj, o czym napisałem wyżej

Dzięki ,wiem pamiętam :) tak na marginesie to te 3 pierwsze Passki sa z Niemiec i chyba zdaje to u nich egzamin:D

A gdzie to dokładnie ustawić (Vag) ? bo jestem ciekaw jak to wygląda na żywo:p

Edytowane przez WolF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kodowaniu Bordnetza w siódmym bajcie wpisz procentowo jasność świecenia tych kierunkowskazów (oczywiście systemem szesnastkowym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W kodowaniu Bordnetza w siódmym bajcie wpisz procentowo jasność świecenia tych kierunkowskazów (oczywiście systemem szesnastkowym).

Czyli tylko tam muszę wpisać wartość procentowa i tyle czy jeszcze gdzieś muszę coś włączyć ?

są dozwolone na rynku amerykańskim-na europejskim, a tym bardziej w Polsce nie są dozwolone...

A co mi grozi za jazdę na tych kierunkach zabranie dowodu ,mandat czy pouczenie ?(jest to gdzieś określone)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli tylko tam muszę wpisać wartość procentowa i tyle czy jeszcze gdzieś muszę coś włączyć ?

 

Tylko tam. Pamiętaj, żeby zapisać liczbę w systemie szesnastkowym. W LCode jest takie okienko i tam wpisujesz procentową wartość, program sam przeliczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co mi grozi za jazdę na tych kierunkach zabranie dowodu ,mandat czy pouczenie ?(jest to gdzieś określone)?

To już zależy od misia, czy się przyczepi, czy nie (tak, jak z HID'ami)... Ale w przypadku kolizji możesz mieć już problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

centrzespeleswiatlaprzy.th.jpg

Tak to trzeba zrobić tylko ze w 7 bajcie ? (pytam aby niczego nie zepsuć :D)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez WolF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Wartość procentową wpisz w polu DEC, program sam przeliczy z systemu dziesiętnego na szesnastkowy. Zapisz sobie gdzieś na wszelki wypadek obecne kodowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wielkie dzięki wam za Pomoc jak bede mial czas i dostep do Vaga to sproboje zakodowac i zdam relacje co i jak + foto:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe A ja tak mam świecą cały czas i a niechcę czyli tam mam wpisac 0 ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boardnetz to vcds? Bo w swoim vcds nie bardzo mogę znaleźć tego co potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Boardnetz to vcds? Bo w swoim vcds nie bardzo mogę znaleźć tego co potrzeba.

Bordnetz, to moduł centralnej elektryki w aucie, a VCDS to program diagnostyczny :)

W VCDS zaznaczasz moduł centralnej elektryki (09 Central Electonics) i siedzisz już w Bordnetz. Następnie wybierasz funkcję 07 i siedzisz w długim kodowaniu (Long Coding).

Zrzuty ekranu masz widoczne w poście nr 10.

Hehe A ja tak mam świecą cały czas i a niechcę czyli tam mam wpisac 0 ? Pozdrawiam

Dokładnie. Wpisujesz 0 w Byte 07.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje trochę temat, bo chciałem dziś zakodować kierunki właśnie jako światła postojowe i w 7 Bajcie wpisałem wartość 85% i zaczęły mi się świecić światła mijania na postojówkach bez tylnich lamp + halogeny przednie. Dodam, że mam zakodowane same halogeny jako światła dzienne. Czy to ma wpływ na to, że nie mogę zakodować kierunkowskazów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno, pamiętam jak ja się kiedyś bawiłem tymi rzeczami :D.

 

Zarzuć kodowaniem oraz modelem Bordnetza.

 

Mi po ustawieniu kierunków świeciły z tego co pamiętam po zmierzchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności