Skocz do zawartości
sision

Elementy wnętrza z Golfa do Passata - czy pasują?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie:

1. Czy rączki nad drzwiami z golfa 3 pasują do passata B4? bo jest pełno jasnych szarych na allegro, a do passata nie mogę znaleźć.

2. Czy klamka wewnętrzna z Golfa podejdzie do Passata B4? nawet po jakichś tam małych przeróbkach?

 

Jak ktoś cokolwiek wie, proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1- pasuja

Ad 2 - nie pasuja w ogole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad2. na pewno nie pasują, próbowałem samemu takie założyć ale są inne mniejsze, wogóle nie pasuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na niemieckim forum jest opis tego, jak przerobić taką klamkę, tylko nie pamiętam, czy to było z passata B3 czy B5. A niby w Passacie B3 to samo, co w Golfie III. Ktoś próbował z czegoś innego wstawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamki w B3 są inne niż w Gofrze 3. Zresztą dużo rzeczy również

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś próbował z czegoś innego wstawić?

Ale po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie, mają w B4 troszke inny kształt ale moge sie mylić. takie klamki to chyba pasuja z audi b4 do vw b3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te z linka są do B3, a ja mam B4. A to już są inne klamki. Ale chyba kupię na próbę jedną sztukę jakąś używkę i będę kombinował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dopasowac klamki chrom z Golfa IV Cabrio, jednak będzie troche pracy, by to spasować do B4. Należy zająć się zarówno samą klamką jak i jej otuleniem, gdyż klamki są niestety tylko podobne, choć na pierwszy rzut oka wyglądaja prawie tak samo.

 

Na fot. 1 widać porównanie 2 klamek – dolny róg w klamce chrom bardziej odstaje, dlatego trzeba zeszlifowac trochę obudowę – nie klamkę!!!, by się to pomieściło.

Fot. 2 pokazuje klamki od dołu. To co jest zaznaczone na czerwono w tym przypadku należy zeszlifowac.

 

Ile i na jaką głębokość – to będzie wyczuwalne podczas montażu klamki. Należy zdjąć taką ilość materiału, by klamka była w pozycji zamkniętej w innym przypadku będzie nieestetycznie odstawać.

Ogólnie klamkę jest ciężko wcisnąc w otulenie b4, jednak da się to zrobic tak, by niczego nie uszkodzić.

 

Mam nadzieję, ze pomogłem.

 

Powodzenia i wytrwałości;)

Griffe1.jpg

Griffe2.jpg

szlif.jpg

pasi.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fajny opis operacji z fotkami. Czyli jednak coś się da :D na pewno tego tak nie zostawię i będę coś z tym robił, tylko jeszcze kwestia kiedy. Wielkie dzięki, bo przyda się na pewno. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności