Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

ale jaja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymajcie sie panowie.

Zmienilem auto to i forum trzeba zmienic :)

Jak ktos mojego kupi to polece mu forum passata :)

U mnie wybór padl tym razem na Hyundaia i40 w kombi.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barabasz, zdrajca...

 

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyczeli "uwolnic Barabasza"

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większość z nas już dawno nie passata :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale przynajmniej w vagu zostaje, że już o forum nie wspomnę.

 

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosze sie z zakupem rodzinnego KOMBi. Tak , przyznaje padlo i na mnie. hehe

Przerabialem juz rozne warianty i zoastaly 2 (moze 3), mianowicie V60 i mazda 6. Wersje najbardziej doposazone ze sportowym zacieciem, wiec V60 Rdesign lux , w mazdzie sport nav. rocznik 2016 nie starszy przebieg do 5 tys mil.

Dwa przyklady na szybkiego z autotradera:

 

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201612020292181?maximum-mileage=5000&model=MAZDA6&body-type=Estate&sort=sponsored&radius=1500&onesearchad=Used&onesearchad=Nearly%20New&onesearchad=New&advertising-location=at_cars&postcode=ne137ap&make=MAZDA&fuel-type=Diesel&aggregatedTrim=Sport%20Nav&page=1

 

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201704164469932?maximum-mileage=5000&aggregatedTrim=R-Design%20Lux&advertising-location=at_cars&fuel-type=Diesel&sort=sponsored&postcode=ne137ap&make=VOLVO&onesearchad=Used&onesearchad=Nearly%20New&onesearchad=New&model=V60&radius=1500&page=1

 

volvo zaczyna sie od 22k mazda tez. Wiec czy volvo takie tanie nobo to przeciez stoi gdzies okolo premium, czy mazda taka droga?

Bylem w salonach jezdzilem obiema. Volvo na plus zdecydowanie za to jak jezdzi , mazda zdecydowanie wiecej miejsca. Wyglad oba sa dla mnie ladne z lekkim wskazaniem na volvo, wnetrze oba sa pienke choc wydaje mi sie ze volvo ma troche lepsze materialy.

Co byscie wybrali? Ciekawy jestem waszych opinni. Podobno mazda wrocila do silnikow skladanych w japonii, ktore sa o niebo lepsze, Volvo to teraz chinszczyzna. Czekam na wasze komentarze, z gory dziekuje.

 

aha bylbym zapomnial przeciez wspominalem o trzecim choc to taki outsider. Avensis

 

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201704184520459?fuel-type=Diesel&make=TOYOTA&sort=sponsored&maximum-mileage=5000&model=AVENSIS&radius=1500&advertising-location=at_cars&postcode=ne137ap&aggregatedTrim=Excel&onesearchad=Used&onesearchad=Nearly%20New&onesearchad=New&page=1

 

No ale to juz tak nie wyglada, wnetrze tez nie powala. no ale gdzies tam slychac glos zdrowego rozsadku. Toyota, przeciez to sie nie psuje. Cenowo tez podobnie. Ale jak wspominalem musailby mnie ktos mega do niej przekonac.

 

ps. Wiem ze to forum passata i ze moglbym kupic za te pieniadze i padlinke. Ale nie mi sie one juz przestaly podobac, troche mi nuda zalatuje, ze juz o superbie nie wspomne.

Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazda ma silnik z Forda, ten z koleji to produkcja PSA

Silnik Volvo tez wywodzi sie ze starych 2.0 HDI

Czemu diesel? Jesli faktycznie zaczna wprowadzac bany dla tych silnikow w miastach, przy sprzedazy to raczej duzo nie wezmiesz...

Toyota sie nie psuje? Honda moze nie, poszukaj ile recalls Toyota ma dla Avensis...

Co doradzam? Poczekac do konca roku i zobaczyc co z emisjami spalin zadecyduja w miastach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamie troche stereotypy. Gdyz silnik mazdy jest teraz robiony przez japonczykow, z kolei volvo to z fordem ma wspolne podwozie ale moge sie mylic. Choc moze masz racje i warto byloby poczekac do konca roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku będziesz mógł spać spokojnie nie myślac o utracie wartości ?? [emoji6] leasing nowego nie wyjdzie taniej ? Zakładajac że wartoś auta przez 3 lata spadnie o około 8-10 tys ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz również poszukać audi, te trzymają cenę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, podalem fakty ktore znam, nic na temat silnikow do Mazdy robionych w Japonii nie wiem.

Biorac pod uwage ze uzywaja silnikow Forda ktory je robi w UK, myslisz ze wydali by kase na linie produkcyjna u siebie?

Moze silniki benzynowe tam tluka...

Audi moze i trzyma cene teraz, jak diesle zbanuja, ciekawe ile wtedy bedzie warte.

W Paryzu od 2025 zakaz wjazdu diesli...

Ja czekam na Transita hybryde...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też raczej będę zmieniał I raczej na benzyne albo pod koniec roku albo w przyszłym . No chyba że wytne dpfa to skoda jeszcze troche zostanie ;)

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez matho78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No chyba że wytne dpfa to skoda jeszcze troche zostanie ;)

 

A co, DPF sprawia problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi się zaczyna wypalać jak podjeżdżam pod dom i muszę jeźdźić po wsi żeby go wypalić . Pozatym strasznie śmierdzi przy wypalaniu ,nalatane ma już 134K więc długo już chyba nie pociagnie.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze mi się zaczyna wypalać jak podjeżdżam pod dom i muszę jeźdźić po wsi żeby go wypalić . Pozatym strasznie śmierdzi przy wypalaniu ,nalatane ma już 134K więc długo już chyba nie pociagnie.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Hehe, też przez jakiś czas tak miałem że wypalał się dojeżdżając do celu. Ale wystarczyło że pochodził na wolnych ok 2 minut i już było po sprawie. Następnego dnia wypalał się zaraz po osiągnięciu temperatury. Mój ma 110k i póki co nie zamierzam się pozbywać ekologii. Dobrze że jednak nie kupiłem Superba :D;)

 

BTW, dziś zrobiłem zwój pierwszy moduł CPC. Do końca roku jeszcze 4 muszę zrobić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam a masz jakas wiedze na temat tych hybryd? Bo Toyota ma juz nawet do yarisa je pakuje teraz. W prawdzie nie ma ich w avensis ale aurisie jest i moze byc kombi. Volvo wprawdzie tez je ma ale cena jest z kosmosu

 

Maciej co do utraqty wartosi masz racje ale ja mam zamiar pojezdzic juz tym autem conajmniej 7 lat wiec leasing sie nie kalkuluje

Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności