Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

i co musze im to zgłosić po wała?

Żebyś wała nie miał po stłuczce kiedy powiedzą że auto po modach więc polisa nie ważna...

Poyebany kraj....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Bo jak nie zgłosisz I coś się stanie to co guzik wypłaca :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ale nie bardzo rozumiem co to za mody.przyciemnione szyby. ok co jak zgłoszę podniosą mi polise?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak wyżej napisane każda mdyfikacja musi być zgłoszona inaczej polisa nie ważna

 

ja szyby zgłosiłem odrazu , cena poszła o 60 funtów na rok do góry

wszystkie modyfikacje trzeba zgłosić tak samo jak punkty karne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jak juz kupilem auto z przyciemnionymi szybami? Tez musze zglaszac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Też. Wszystko jest na twoich barkach jako właściciela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad moge wiedziec co poprzedni wlasciciel jeszcze zmienial? Czy to jest w obowiazku zeby poinformowac nowego wlasciciela o wszelkich zmianach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Teoretycznie tak ale każdy ma to w dupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na money supermarket jest opcja czy auto jest zmodyfikowane a tam jest mnóstwo podpunktow jak np koła aluminiowe, przyciemnione szyby, światła do jazdy dziennej, przeciw mgielne, śruby anty kradzieżowe i mnóstwo innych. na Ja po zaznaczeniu tych opcji które mam polisa poszła w górę o ponad 400 funtów na rok. Albo skąd masz wiedzieć ile mil robisz rocznie?! Zastanawiam się jak to oni później sprawdzają. Jak w przyszłym roku będę miał płacić ponad 100 miesięcznie to chyba zamienię auto na jakiś skuter...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie są takie opcje czy to będzie na money supermarket go compare czy bezpośrednio u ubezpieczyciela

jak kupujesz przez telefon to tez pytają a to ile mil robi się rocznie to się mniej więcej chyba wie nie ?...

robiąc 15 tys rocznie chyba nie podasz że robisz 2 tys ? ;)

a ubezpieczalnia zweryfikuje przebieg po wpisach na mot jak będzie chciała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robiąc 15 tys rocznie chyba nie podasz że robisz 2 tys ?

a dlaczego nie?

a ubezpieczalnia zweryfikuje przebieg po wpisach na mot jak będzie chciała

powodzenia :P

 

co do szyb jacenty to ja zglosilem i tez poszlo do gory.

generalnie pytalem o mody i co sie dzieje jesli ja nie wiem co bylo modzone. odpowiedz - ja musze dowiedzies sie co jest dolozone a co nie. jak fabryczne szyby to spox a jak przyciemnione to extra placisz.

tak samo mial pyskaty z czujnikami cofania. zalozyl - co bez dwoch zdan podnioslo bezpieczenstwo - a polisa i tak do gory poszla.

co do waznosci polisy to nie wiem jak jest ale moga intepretowac dwojako - albo ze oszukales i polisa nie wazna i wowczas **** blada albo ze placa tylko za oryginal czyli nowa szyba bylaby nie przyciemniona.

trudno wnioskowac. najlepiej jak by sie wypowiedzili ci ktorzy mieli szkode z modami nie zgloszonymi - np dno kaszer albo arek bo on kermita przeciez sprasowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie to czyta to normalnie wierzyc sie niechce.sorry ale podejrzewam ze duzy odsetek ludzi min. Ja nie zdaje sobie z tego sprawy.bo co mnie to obchodzi. Bo skad moglem wiedziec.wiadomo nieznajomosc prawa nie zwalnia z przestrzegania go ale to moim zdaniem juz troche za daleko poszlo.czujniki parkowania i podnosza ubezpieczenie.kur..wa przeciez to jakas paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Robert ja sie jeszcze nie spotkalem z ubezpieczalnia ktora wyplacila odszkodowanie za mody ??

Nawet jak zglosisz to I tak dostaniesz tylko za standard czesci zaplacone, im tylko chodzi aby miec powod do podniesienia skladki I nic wiecej ;)

Jacek to nie jest prawo, tylko ustalenia wewnetrzne firm ubezpieczeniowych, rzad do tego nie wnika, maja to gleboko gdzies !!

Powiem tak na moim poprzednim aucie mialem zgloszone wszystko I mi powiedzieli, Churchill, ze tylko zaplace za kola, zawias I ICE.

Reszta co by nie byla robiona to kosmetyka wedlog nich I jest bez doplaty.

Skladka mi wzrosla z okolo 300 pazdziochow na prawie 500 rocznie I to jak podalem kola I sprzet, jak dolozylem zawias inny to juz nie podniesli.

Jeszcze jedno, sprawdz jaki bedziesz mial excess, bo mi po cichu nie mowiac dolozyli jeden wiecej za to ze auto modzone I zamiast miec 150 to mialem plus 200 do tego .

Jak bym uszkodzil kola, powiedzmy w zimie, to dostal bym tylko wartosc rynkowa a nie na nowki, wiec wniosek byl jeden, nie zglaszac, bo musiz pokryc excess I kupic lub naprawic kola, a na dokladke bedziesz mial szkode zanotowana na polisie !

Co sie znowu wiaze z zwyzka skladki na nastepny rok !

CHORE TO JEST, WIEC AUTO JEST STANDARD TYM RAZEM ;)

Edytowane przez sebp75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard rządzi i u mnie !!! Ja powiedziałem ze mam LPG ale to składka mi wzrosła 6.50 w skali roku to babka nawet nie wiedziała jak to pobrać wiec napisała ze pobrała a nie pobrała :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszędzie są takie opcje czy to będzie na money supermarket go compare czy bezpośrednio u ubezpieczyciela

jak kupujesz przez telefon to tez pytają a to ile mil robi się rocznie to się mniej więcej chyba wie nie ?...

robiąc 15 tys rocznie chyba nie podasz że robisz 2 tys ? ;)

a ubezpieczalnia zweryfikuje przebieg po wpisach na mot jak będzie chciała ;)

 

Sorry ale ja nie wiem czy zrobię w przyszłym roku 10 tysięcy mil czy tylko 5tysiecy. Wszystko zależy od tego czy do PL pojedziemy raz czy dwa razy w ciągu roku,a tego niestety nie mogę przewidzieć. Jeżdżąc tylko po UK nie zrobię więcej niż 4 tysiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze z tym przebiegiem to male rozbieznosci sa ok. jak bys zdeklarowal 5 a zrobil 30 to inna sprawa

mysle ze z tymi milami to tez chodzi o wylapanie lewych business users. jak np koles ktorego znam - wozi na lotniska bez firmy oczywiscie. trzaska mil od groma. nie wiem ile podal ale jak podal 10 a robi 40 to jak by cos sie dzialo to mysle ze by mial problem i to duzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiąc duże przebiegi zwiększasz ryzyko wypadku więc stawka w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żebyś wała nie miał po stłuczce kiedy powiedzą że auto po modach więc polisa nie ważna...

Poyebany kraj....

zona rozjechala pol auta - szyby byly przyciemnione i nikt nie doczepil sie do tego ze nie byly zgloszone wiec chyba troche przesadzacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zona rozjechala pol auta - szyby byly przyciemnione i nikt nie doczepil sie do tego ze nie byly zgloszone wiec chyba troche przesadzacie.

 

myślę że masz rację, wszystko zależy od stopnia przeciemnienia, jak ktoś ma betony, a w środku ciemno jak w d...., to wtedy mogliby się doczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności