Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

Grzegorzu, coś czytanie ze zrozumieniem dziś u Ciebie kuleje ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tym lepiej ze nie jest na Ciebie. ale musisz miec pisemne pozwolenie chyba.

jak nie jest na Ciebie to zawsze mozesz powiedziec ze tata czy brat czy ktos tam przyjechali na wakacje ale musieli szybko wracac do pl i polecieli samochodem i zostawili auto na kilka miesiecy i ze wraca niedlugo je zabrac.

Ja znam takie przypadki i policji to nie intersuje auto zabieraja :) wtedy musisz przyjechac z laweta i odebrac auto z parkingu policyjnego i jak dobrze pamietam auto musi wyjechac z uk na lawecie, ale to musialbym sprawdzic dokladnie u mojego specjalisty od takich przypadkow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o $$$ ;)

hehe dobre Luke chyba wlasnie to jest powodem

Panikujecie!

Jakim cudem długość płaconych składek może mieć wpływ na to jak długo auto jest w UK?!

Czy to że place składki 6 lat świadczy o tym że auto jest też 6 lat? Przecież mogłem tydzień wcześniej przyjechać tym autem.

Szwagier jeździł tu rok i nigdy kłopotów nie miał. Forumowicz Marcin język to chyba z 5 lat.nigdy żadnej kontroli.nigdy nie miał problemów.Ale też nie miał mandatów czy przekroczen.

I tak jak Robert pisze koszta utrzymania pl samochodu są niższe.

Znajomy Czech jezu tu już z 6 lat a6 i dalej jeździ. Nigdy nie słyszałem żeby komuś samochód wzięli z powodu blach. A kilku znanych mam co jeżdżą jakiś czas tutaj. Na forum też nikt nigdy nur napisał że mu samochód zabrali.

Oczywiście przepisy przepisami A życie życiem.... lepiej tu mieć auto lewobiezne Ale są przecież zarejestrowane samochody z kiera po lewej stronie i dają rady jeździć....

Grzesiu nie pamietasz jak Bartek kiedys pisal ze jego szfagra zatrzymali i zabrali mu auto na parking policyjny i kazali zmienic tablice na UK i oplacic tax w innym przypadlku bedzie scrap

Ja znam takie przypadki i policji to nie intersuje auto zabieraja :) wtedy musisz przyjechac z laweta i odebrac auto z parkingu policyjnego i jak dobrze pamietam auto musi wyjechac z uk na lawecie, ale to musialbym sprawdzic dokladnie u mojego specjalisty od takich przypadkow :)

naj wiecej zatrzyman i zabranych samochodow jest wlasnie w duzych miastach bo tam to im przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oszta busa: 7m3 to max 400 funciaków. Koszta przyjazdu autem z bagażem?

czy Twoja wypowiedz moze zostac uznana jako oferta handlowa? :lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam. Szczerze. Może przeoczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy Twoja wypowiedz moze zostac uznana jako oferta handlowa?

Dobra rada. A to kosztuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mój ziomek wracał z pracy wozidłem i go police haltło, on im na to że auto na tate i że dopiero 3 tyg. temu przyjechał do uk i że może bilet pokazać z promu , a policemajster zalogował się do systemu i powiedział mu że autko było skanowane do bazy przez ostatnie 1,5 r około 15 razy

 

laweta, parking,

2 opcje - jedna przerejestrowamie i opłacenie taxu

2. zabranie auta na lawecie i wywiezienie z uk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli był zatrzymany 15 w ciągu 18 miesięcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, idź spać ;-)

 

Tablice jego auta były zczytane przez kamery 15 razy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skanowane do bazy- o to pytam, czy było zgłaszane do bazy przez palkarza czy automatycznie? Wiem że kamera czyta numer... Może chodzi o kamerę z radiowozu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skanowane do bazy- o to pytam, czy było zgłaszane do bazy przez palkarza czy automatycznie? Wiem że kamera czyta numer... Może chodzi o kamerę z radiowozu??

 

nie wiem dokładnie czy skanowany czy wpisywany recznie w kazdy razie auto widniało że w ciągu tego czasu było sprawdzane w bazie 15 razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są kamery pomontowane w miastach, autostradach i radiowozach (ANPR -automatic number plate recognition) i one skanują wszystko, baza decyduje czy i jakie wykroczenia wyskoczą im na monitorze. Ot i tajemnica skąd i co wiedzieli rozwiana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiał już wcześniej coś zawinic... tyle ludzi przecież jeździ i nie mają problemów. Trafił na czepialskiego i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musiał już wcześniej coś zawinic... tyle ludzi przecież jeździ i nie mają problemów. Trafił na czepialskiego i tyle.

 

ja myśle że poprostu trafił na policemajstrów co nie lubili polaków, może nie mieli za dużo roboty i chcieli się wykazać albo akurat tak trafiło

 

każdy z nas jest skanowany i nawet o tym nie wiemy , uk to państwo gdzie chca o nas wiedziec wszystko , tak na wszelki wypadek

 

grzesiu trzymaj kciuki bo właśnie kupiłem

Seagate 4TB Business Storage 1-BAY NAS External HDD, Black

 

jak dojdą to ci odsprzedam jeden

Edytowane przez TheBrave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.gov.uk/importing-vehicles-into-the-uk/temporary-imports

 

tu jest male info co i z czym... jezeli kolega zlomek chce auto za jakis czas wywiezc z uk to nie ma problemu. pol roku legalnie mozna jezdzic.

jak pisalem wczesniej, kolega tu z forum, Marco jakis tam, juz dokladnie nie pamietam nika,Robert z Lukaszem mieli go szanse poznac z tej dobrej strony;-) byl tu baaaardzo dlugo autem na pl blachach i nigdy klopotow nie mial. JAcek tez mial chyba dluzej niz pol roku tu samochod i?... a w Londynie to sie czepiaja, nie dziwie sie, bo tyle jest mandatow do zaplaty wlasnie dla zagranicznych samochodow ze szkoda gadac. tak samo duze miasta, wszedzie jest ten problem ze nie placa kierowcy bo sie czuja bezkarni. u mnie tu na wygwizdowie nie ma problemow tego typu.

 

Dzieki Kris, to trzymamy kciuki, mam nadzieje ze za duzo nie zamowiels;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
https://www.gov.uk/importing-vehicles-into-the-uk/temporary-imports

 

 

 

Dzieki Kris, to trzymamy kciuki, mam nadzieje ze za duzo nie zamowiels;-)

 

nie no znasz mnie przecież i wiesz ze ja to delikatnie tylko bo w hurt to się nie bawię :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja myśle że poprostu trafił na policemajstrów co nie lubili polaków, może nie mieli za dużo roboty i chcieli się wykazać albo akurat tak trafiło

 

każdy z nas jest skanowany i nawet o tym nie wiemy , uk to państwo gdzie chca o nas wiedziec wszystko , tak na wszelki wypadek

 

grzesiu trzymaj kciuki bo właśnie kupiłem

Seagate 4TB Business Storage 1-BAY NAS External HDD, Black

 

jak dojdą to ci odsprzedam jeden

 

Raczej nie dojdą - wysyłają maile o skasowaniu orderów i zasłaniają się terms and conditions.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś mi tu obiecał parę części do Astry załatwić.... :

 

Adam sory że z półrocznym opóznieniem odpisuje ale jakoś tak wyszło że zapomniałem a pózniej pisałeś że auto bedziesz sprzedawać i w ogóle, ktoś tam mi mówił ze się pytałeś o mnie zreszta nie ważne. Co do grataów do auta o które pytałeś to umnie w warsztacie to lipa nic nie maja na stanie może poza filtrem oleju i piórami wycieraczek do twojego auta, dużo gratów do starszych aut to no ebay sprzedali, ostatnio nawet przyjechał koleś Fiatem Doblo na bułgarskich blachach załadowali prawie całe Doblo pytam sie menagera co to wyprzedaż czy co a on że koleś kupił hurtem przez ebay cześci które im zalegały na magazynie. Tak że ja niestety nie dam rady nic załatwić sory. Pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak że ja niestety nie dam rady nic załatwić sory

Części hurtem też wezmę :)

Dzięki za kontakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

-you’re visiting the UK and don’t plan to live here

-you only use the vehicle up to 6 months in a 12-month period (1 single visit, or several shorter visits adding up to a 6-month period)

-the vehicle is registered and taxed in its home country

 

tutaj pierwszy punky wyjaśnia wszystko

i myślę że nic nie warty jest pkt 2

po jak będą chcieli to powiedzą patrz pkt 1 ;)

 

 

Grześ ten temat był poruszany na forum juz kilka razy ;)

Ja nie raz już pisałem że w londynie co najmniej raz w miesiącu są zorganizowane akcje

policji które wyłapują obcokrajowców i ładują samochody na lawety

owszem może w mniejszych miejscowościach tego nie ma ale zawsze może się

znaleść taki policjant co się nudzi lub jest rasistą ...

 

Co do tego czy naprawdę zabierają samochody to Piotr napisał że zna 1 taki przypadek

ja znam drugi i nie było to wcale w dużym mieście

 

Tak czy siak Złomek powodzenia ale dla mnie to "gra nie warta świeczki"

bo oszczędności to jedno a ryzyko utraty samochodu i bezpieczeństwo na drodze to drugie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności