Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

tunel też 120

 

Dobra cena i lepsza raczej nie będzie

cana poniżej 50 w jedną strone raczej się nie zdarza

jak pojedziesz raz tunelem to już później na prom już nie wsiądziesz ;)

 

przy odrobinie szczęścia będziesz na autostradzie we francji w 50-55 minut ;)

jadąc z dziećmi to bardzo istotne

a koszt zazwyczaj jest większy około 20 funtów w każdą strone

a zazwyczaj można przyoszczędzić 1.5-2 godziny w porównaniu do promu

bo tam i tak zawsze trzeba być dużo wcześniej (korki w dover itp)

 

ja wracając teraz z polski po świętach byłem dużo zawcześnie i wpuścili nas na wcześniejszy pociąg bez dopłaty

średnio są 3-4 pociągi na godzine więce nawet jak się spóźnisz to nie musisz czekać 2 godzin ;)

 

kupij bilet i wcale się nie zastanawiaj ;)

 

---------- Dodano o 18:01 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:59 ----------

 

Witam panowie mam jedno drobne pytanko. Aktualnie szukam pracy na kierowce kat c+e i chcialbym sie zapytać czy znacie jakies firmy ewentualnie agencje gdzie przyjmują kierowcow?

 

tak ja Sławek napisał tutaj ubezpieczenie jest tańsze jak kierowca ma skończone 25 lat

i większość firm właśnie takie ma

czasami się zdaży że mają ubezpieczenie od 21 lat ale raczej na vana lub 7.5 ale nie na zestaw

 

---------- Dodano o 18:04 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:01 ----------

 

Jeszcze jakby dało radę nick na forum kolegi zapodać byłbym dźwięczny

 

Już go tu chyba nie ma ;)

 

---------- Dodano o 18:05 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:04 ----------

 

latem też zrobiło w DE na blachach GB i też nic....

 

mają w bazie przy kontroli w niemczech napewno będzie do zapłaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mają w bazie przy kontroli w niemczech napewno będzie do zapłaty

 

Śmiem wątpić bo nie tylko przejeżdżam przez Niemcy ale zawsze jestem tam u kumpla kilka dni i miałem kontrolę kilka razy a i błysków było sporo kilka lat wcześniej i nic. Myślę, że mają dość kasy za swoich własnych kierowców i szkoda czasu i zachody na szukanie obcych...

 

---------- Dodano o 18:27 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:24 ----------

 

Macie chłopaki może jakieś kody na tańszy Eurotunel?

Tak się zastanawiam, na sierpień dfds w tej chwili 90f, my ferry 120, tunel też 120. Jako, że nigdy tunelem nie jechałem, bo zawsze był sporo droższy, a inie wierzę, żeby na sierpień bilety na prom potaniały, to tak sobie myślę, że chyba nie będę czekał i wezmę ten tunel. Ostatnio czekałem, czekałem i w końcu nie dość, że i tak stówa poszła na prom, to jeszcze musiałem iść na kompromis bo godziny były wykupione.

 

---------- Dodano o 17:34 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:26 ----------

 

Trochę poszukałem i wygląda na to, że tunel nie ma żadnych kodów - pazerne buraki jedne :(

 

W sezonie letnim jest tak, że bilet tzw. weekendowy kosztuje około 30 pandów ale musisz wrócić w przeciągu 3-4 dni od wyjazdu... Wystarczy, że kupisz dwa takie bilety po 30=60 i masz połowę za prom a nikt się nie doszuka, wiem co mówię bo zawsze ja i kolega tak robimy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę poszukałem i wygląda na to, że tunel nie ma żadnych kodów - pazerne buraki jedne
Patryku masz jakieś kody na prom? bo musze na kwiecien bukowac

 

---------- Dodano o 19:42 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:38 ----------

 

W sezonie letnim jest tak, że bilet tzw. weekendowy kosztuje około 30 pandów ale musisz wrócić w przeciągu 3-4 dni od wyjazdu... Wystarczy, że kupisz dwa takie bilety po 30=60 i masz połowę za prom a nikt się nie doszuka, wiem co mówię bo zawsze ja i kolega tak robimy :-)
no później przez ludzi takich jak ty i twoj kolega inni są tak traktowani a nie inaczej. Bo to takie typowo polskie że trzeba kombinować ile sie da.pozdrawiam i życzę szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryku masz jakieś kody na prom? bo musze na kwiecien bukowac

 

---------- Dodano o 19:42 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:38 ----------

 

no później przez ludzi takich jak ty i twoj kolega inni są tak traktowani a nie inaczej. Bo to takie typowo polskie że trzeba kombinować ile sie da.pozdrawiam i życzę szczęścia.

 

Nie ja tu jestem ''strasznym kombinatorem'' tylko ich system na to pozwala a co nie jest zabronione to jest dozwolone a nawet dzięki mnie ktoś ma dodatkowe miejsce w pociągu skoro ja się nie melduję w sumie w dwie strony. Zresztą nikogo nie okradam to po pierwsze a nic bym nie cudował gdyby bilety były tańsze na tunel jak i na prom to po drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co nie jest zabronione to jest dozwolone

To poczytaj sobie T&C's...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktoś z Glasgow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To poczytaj sobie T&C's...

 

Proszę:

Short Stay Saver

 

Special fares offering even greater value for return travel within 5 days. Offers same flexibility benefits as our Standard Fare

 

only available when combined with the same fare type as part of a return booking

price includes vehicle and all passengers

amendments are subject to conditions and charges

non refundable

 

Nie ma tam nic takiego, że np. mam problem i niestety nie dojechałem na tunel lub że nie można mi kupić dwóch biletow weekendowych.

 

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprzedałem a3 1,6 benzynka 2000r i teraz szukam też a3 ale nowszą 2004 - 2005 1,9 tdi i jest problem bo mało ich , ale jest sporo 2,0 tdi 140ps . Czy ktoś z szanownego grona miał styczność z tym motorem ? brać czy szukać jednak 1,9 ? . Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję.

Podziękujesz jak zapłacisz im za kombinacje :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Macie chłopaki może jakieś kody na tańszy Eurotunel?

Tak się zastanawiam, na sierpień dfds w tej chwili 90f, my ferry 120, tunel też 120. Jako, że nigdy tunelem nie jechałem, bo zawsze był sporo droższy, a inie wierzę, żeby na sierpień bilety na prom potaniały, to tak sobie myślę, że chyba nie będę czekał i wezmę ten tunel. Ostatnio czekałem, czekałem i w końcu nie dość, że i tak stówa poszła na prom, to jeszcze musiałem iść na kompromis bo godziny były wykupione.

 

---------- Dodano o 17:34 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:26 ----------

 

Trochę poszukałem i wygląda na to, że tunel nie ma żadnych kodów - pazerne buraki jedne

 

Ja taki sam dylemat mialem w tamtym roku jak Ty i kupiłem bilet na tunel koniec lipca .Zapłaciłem chyba 110 w dwie strony i byłem zadowolny , szybko i bez stresu i powiedziałem że nastepnym razem jak będziemy jechali to tylko tunelem ,jak wracalismy to bylismy 2 godz wczesniej i bez problemu zalapalismy się na wczesniejszy pociąg .

W tym roku jednak na wakacje lęce marianerem połowa sierpnia ,bilety już zakupione 50 od osoby w dwie strony Manchester-Rzeszów jestem pewny że póżniej będzie jeszcze drożej,zostalo mi tylko zakupić parking w najbliższych dniach bo potem będą ceny astronomiczne za sam parking.Także nie zastanawiaj się, kupuj bilet na tunel a bedziesz zadowolony. A tak przy okazji parkingu może ktos wie z tamtych stron o jakims alternatywnym parkingu nie koniecznie na lotnisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Śmiem wątpić bo nie tylko przejeżdżam przez Niemcy ale zawsze jestem tam u kumpla kilka dni i miałem kontrolę kilka razy a i błysków było sporo kilka lat wcześniej i nic. Myślę, że mają dość kasy za swoich własnych kierowców i szkoda czasu i zachody na szukanie obcych...

 

A ja śmiem wątpić że ty te kontrole wogóle miałeś ...

W niemczech jestem 10-20 razy w roku i trochę przepisy znam ...

pozatym na forum jest kolega który jeździ zestawem pl-ir i płacił mandat za swojego kolege

który wcześniej właśnie jeździł tym zestawem więc jest to potwierdzone ale jak widać wiesz lepiej :wmorde

 

---------- Dodano o 20:21 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:18 ----------

 

Panowie sprzedałem a3 1,6 benzynka 2000r i teraz szukam też a3 ale nowszą 2004 - 2005 1,9 tdi i jest problem bo mało ich , ale jest sporo 2,0 tdi 140ps . Czy ktoś z szanownego grona miał styczność z tym motorem ? brać czy szukać jednak 1,9 ? . Pozdro

 

Ja bym nie ryzykował w tych rocznikach

i szukał 1.9 przynajmniej sprawdzone i niezawodne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja śmiem wątpić że ty te kontrole wogóle miałeś ...

W niemczech jestem 10-20 razy w roku i trochę przepisy znam ...

pozatym na forum jest kolega który jeździ zestawem pl-ir i płacił mandat za swojego kolege

który wcześniej właśnie jeździł tym zestawem więc jest to potwierdzone ale jak widać wiesz lepiej :wmorde

 

Nie jest powiedziane, że wiem lepiej a kontrole miałem nawet w zeszłym roku u sierpniu w Krefeld jeśli chodzi o ścisłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie lepiej ci lecieć z b'ham , tylko aż do manu jedziesz

 

o własnie sławek chyba sie do ciebie uśmiechnę , popatrz tam koło siebie czy nie ma jakiejś luki co by na 2 tyg. autko można zostawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
only available when combined with the same fare type as part of a return booking

 

czegoś tu chyba nie zrozumiałeś :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra mruku - pytanie czy fotek narobiłeś tym paskiem którego posiadasz obecnie czy b5 którego miałeś,

 

rozmawiałem też kiedyś z gościem na cb w drodze do pl i mi mówił że jak ci błyśnie to wcale nie oznacza fotki,

wiecie że raczej w dojczasch wszyscy szybko fruwają po autostradach i tam często te błyski to tz. spowalniacz dla tych z ciężka nogą , co innego po za autostradami , tam to już szkopki nie puszczają płazem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleście się rozpisali:oszit

Wyższość tunelu nad promem dla mnie jest oczywista, jednak zawsze był spoooro droższy w momencie kupna biletów, więc mimo, że chciałem to nie niestety nie kupowałem. Czasy kiedy się prom za nie całe 40 w obie strony kupowało już minęły, więc faktycznie kupię ten tunel i z bani.

 

Na ten myk, o którym Mruku piszesz jednak się nie odważę - już kiedyś o tym czytałem na angielskich forach i wielu niestety się zdziwiło kiedy im przy szlabanie po 200-300 dołożyli do zapłaty, a coś mi świta, że i sami potrafili sobie z karty, którą było płacone ściągnąć dopłatę. Skoro Tobie się udaje, to być może masz szczęście, a być może większości to uchodzi. Ja znając swojego pecha nie zaryzykuje, bo na mnie by na pewno trafiło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nie lepiej ci lecieć z b'ham , tylko aż do manu jedziesz

 

Oczywiscie że lepiej tylko , od kwietnia kasują to połączenie I zostaje mi tylko Manchester,East Midlands lub Bristol a to podobne trasy do pokonania tylko że o wiele drozsze są bilety z tych dwoch ostatnich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobra mruku - pytanie czy fotek narobiłeś tym paskiem którego posiadasz obecnie czy b5 którego miałeś,

 

rozmawiałem też kiedyś z gościem na cb w drodze do pl i mi mówił że jak ci błyśnie to wcale nie oznacza fotki,

wiecie że raczej w dojczasch wszyscy szybko fruwają po autostradach i tam często te błyski to tz. spowalniacz dla tych z ciężka nogą , co innego po za autostradami , tam to już szkopki nie puszczają płazem

 

W terenie zabudowanym jeżdżę grzecznie, a fotki czy tam błyski mam na stary i na nowy samochód, jeśli mamy się tak napinać i kłócić to nie widzę w tym sensu, jeśli następnym razem będę miał kontrolę i zapłacę zaległe mandaty oficjalnie przeproszę na forum.

 

---------- Dodano o 20:52 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:49 ----------

 

Na ten myk, o którym Mruku piszesz jednak się nie odważę - już kiedyś o tym czytałem na angielskich forach i wielu niestety się zdziwiło kiedy im przy szlabanie po 200-300 dołożyli do zapłaty, a coś mi świta, że i sami potrafili sobie z karty, którą było płacone ściągnąć dopłatę. Skoro Tobie się udaje, to być może masz szczęście, a być może większości to uchodzi. Ja znając swojego pecha nie zaryzykuje, bo na mnie by na pewno trafiło...

 

Może rzeczywiście miałem szczęście...może nie obojętnie, ale po co inni się od razu tak napinają? Następnym razem napiszę pw a pytający sam oceni co ma robić.

Edytowane przez mruku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi trzy razy w sumie błysło na autostradach w DE i obym nigdy nie musiał się przekonać czy to wyciągają przy kontroli czy nie:stop

 

---------- Dodano o 20:58 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:56 ----------

 

Nie ma się co napinać. Napisałeś w dobrej wierze i to się liczy ;)

 

---------- Dodano o 20:58 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:58 ----------

 

Jacku, nie nie mam teraz żadnych kodów na prom :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi trzy razy w sumie błysło na autostradach w DE i obym nigdy nie musiał się przekonać czy to wyciągają przy kontroli czy nie:stop

 

---------- Dodano o 20:58 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:56 ----------

 

Nie ma się co napinać. Napisałeś w dobrej wierze i to się liczy ;)

 

---------- Dodano o 20:58 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:58 ----------

 

Jacku, nie nie mam teraz żadnych kodów na prom :(

 

Spróbuj w MyFerryLink nowsza linia i cena też była latem przystępna tylko oni pływają do Callais

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności