Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

niechce sie obudzic z noga w nocniku, i na "gwalt" cos zalatwiac, wiec pewnie po malenku w przyszlym roku zaczne od paszportu dla najmlodszej a i pozniej na nas przyjdzie pora...

 

Luke a nie dostałeś z automatu paszporut dla małej tzn. i tak muszisz zaplikować. Mój syn urodził sie w lutym 2015 wysłałiśmy podnie i po chyba dwóch tygodniach dostaliśmy brytyjski paszport bez żadnego problemu, zrobiłem to tylko dlatego żeby urlopu nie tracić na wyjady do ambasady i w ogóle i było to zdecydowanie szybszy proces niż przez ambasade bo mieliśmy wyjaz na ślub szwagra w niedługim czasie a podczas urlopu PL złozyliśmy podanie o o polski paszport.

 

 

wiesz co, tez tak myslalem, ale jak Grzes pisze, roznie moze byc, dzisiaj jakis artykul wpadl mi w oczy ze Home office mial jakies "ale" do holenderki mieszkajacej tutaj (UK) ponad 20lat.

 

co do tego artykułu to takie masło maślane żeby czytelników zachencić do przegladania portalu

 

 

Sąsiad zdawał, nie poszło, jego żona też nie zdała. Siedzieli troche w książkach i ogólnie są w miarę swatlymi ludźmi. Ale sie nie udało.

 

nigdy się tym nie interesowałem kwestią starania się o brytyjski paszport dla siebie ale znam dziewczyne która nie grzeszy inteligencją a udało jej przejść process naturalizacji i zdać egzamin tak żę wydaje mi się że wszytko jest do ogarnięcia

pozdrawim

i wszystkiego dobrego w nowym roku :cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Luke nawet jak zdasz egzamin to nie muszą Ci dać paszportu a kase muszą skasować więc jest ryzyko straty kasy i takich przypadków jest niestety sporo.

Ja narazie odpuszczam choć w pracy u mnie szef się wystraszył że mnie straci i zaoferował bezprocentowy kredyt na paszport hehe

poza tym tam trzeba udokumentować każdy wyjazd poza granice uk a ja w ostatnich 5 latach wyjechałem około 100-150 razy hmm i nie bardzo pamiętam kiedy [emoji38]

 

Grześ a Ty chyba kiedyś mówiłeś że wracasz do pl o ile dobrze pamiętam ?

Tak Maćko, była mowa o tym. Nadal jest. Kurczę, brakuje mi chyba czegoś co by mnie bardzo zniechęciło do wyjazdu z tego kraju. Jakiś dobry powód. Albo coś co bardzo mnie zachęci do powrotu do Polski. Póki co 500+ to za mało?

 

Naklepane przy użyciu OP2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
była mowa o tym. Nadal jest.
i na gadaniu sie skonczylo :ok tak trzymac ;)

 

 

Luke a nie dostałeś z automatu paszporut dla małej tzn. i tak muszisz zaplikować. Mój syn urodził sie w lutym 2015 wysłałiśmy podnie i po chyba dwóch tygodniach dostaliśmy brytyjski paszport bez żadnego problemu, zrobiłem to tylko dlatego żeby urlopu nie tracić na wyjady do ambasady i w ogóle i było to zdecydowanie szybszy proces niż przez ambasade bo mieliśmy wyjaz na ślub szwagra w niedługim czasie a podczas urlopu PL złozyliśmy podanie o o polski paszport.

tak, tak, dla malej bede slal poczta juz o UK paszport.

 

co do tego artykułu to takie masło maślane żeby czytelników zachencić do przegladania portalu
zgadzam sie, i jeszcze pewnie nie jeden taki napisza, ale pomijajac juz te wszystkie artykuly nabijajace wejsca na strony, niechcialbym sie obudzic z reka w nocniku bo cos im sie "odwidzi"...

przed podaniem wynikow referendum, postawilbym wszystkie swoje $$$ ze nie zaglosuja za wyjsciem o i teraz prosze ;) (dla nie wtajemniczonych, nie jestem hazardzista... i jak widac obstawianie nie jest mi pisane ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki...

Kupilem przyczepe i ciagne ja do UK

Pusta jest wiec zlecenia przyjme ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo, ktoś wybiera się w marcu na ufc do Londynu?

 

Naklepane przy użyciu OP2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luke kup książkę i zobacz czego musisz się nauczyć na egzamin.

Esol to pikuś

Historia UK już nie.

Śmiem twierdzić że połowa Brytyjczyków nie zdała by tego testu

Koszt niestety spory i zdecydowanie odstraszają

Ja się nie przejmuję.

Nie wywala nas to ja Ci mówię.

Takich do 2-3 lat pobytu to mogą próbować wywalić ale nas po tylu latach to nie ma szans.

Wyobraź sobie co by się z tą gospodarka stało

Kto by w restauracjach pracował?

Zresztą mając dom to w sądzie uważam że masz sprawę wygrana. Bo kto przy zdrowych zmysłach zgodzi się na to że kupiliśmy domy a potem na gwałtu rety musimy sprzedawać i tracić kasę bo im się odwidzialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz u mnie like-a uspokoiles mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luke pochwal no się jakimś aktualnym zdjęciem passata :gwizdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brudny jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas na cichą benzynę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze moj pasek jeszcze nie byl okaleczony przez ekologow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na szczęście mój też nie. Ale wszystko co nowsze już ma tego chwasta. I wiadomo jak z tym dziadostwem jest, zapcha się, czekać tylko kiedy...

 

Naklepane przy użyciu OP2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

zbyt wiele na tym nie zarobią ciężko spotkać w centrum londynu auta wyprodukowane przed 2005 rokiem może jest ich 5% ? może nawet mniej

gdyby zrobili to w obrębie m25 to co innego a to tylko strefa CC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają już plany żeby to powiększyć do North and South Circular. Narazie mówią że to tylko plany ale co im odbije, nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności