Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak wyżej jedź do szpitala , szczęście w nieszczęściu że to Passat a nie micra !

Masz nagranie z kamerki ? Być może to coś pomoże w ustaleniu winowajcy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary a glupi... nie zastanawiaj sie czy do szpitala jechac, jak zaslabniesz pozniej, albo wylewu jakiegos dostaniesz to kto sie zajmie Twoimi dziewczynami.

dobrze, ze Ty w jednym kawalku jestes, a auto jak nie to to inne. trzymaj sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł do szpitala i się przebadał . Za auto Ci zapłacą pewnie i tak więcej niż byś dostał ze sprzedaży, wyjmij skórę ze środka i niech wrak zabierają , ja tak zrobiłem z a4 córki jak miała wypadek (większe auto to dla mnie bezpieczniejsze auto) . Micra ma mniejszy tax ale pewnie musieli by rozcinać żeby się do Ciebie dostać

 

Pozdrawiam i zdrowia życzę

Edytowane przez kristofero1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk - najwazniejsze, ze zyjesz i wlasciwie nic Ci nie jest! Zrob badania dla pewnosci i wracaj spedzac czas z rodzina ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz czuć się jak ja, jak ryba w wodzie za kierownicą,

 

takie samozadowolenie jedynie usypia czujność, najważniejsze że żyjesz, a teraz leć do szpitala na badania, to podstawa gdyby coś pózniej wynikło...

a passek i tak stary juz był, więc nie ma czego załować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na przeglądzie i mot zaliczony bez żadnych wpisów drugi rok z rzędu ,znowu wymyślili nową kartkę od motu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka nowa ? robiłem 2 tyg temu I nic nowego nie było sa chyba dwa różne wzory motu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedź do szpitala, lepiej pojechać niepotrzebnie niż później żałować. Człowiek to nie maszyna że od razu wszystko widać.

Auta nie żałuj - podczas wypadku spełniło swoje zadanie - Tobie nic poważnego się nie stało i to jest najważniejsze. Zdrowia życzę!

Ciezko sie z tym nie zgodzic :dobrze prawi kolega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tax na micre też tani nie jest 74 funty na 6 mies a na przykład podobne suzuki alto też 1.0 to koszt 36 funtów na rok

 

Wcale nie powiedziane że mały samochód to mały TAX , ja za swojego passska zapłaciłem 30 £ za cały rok 2.0 TDi z 11r. ale tylko dla tego że ma system start/stop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlatego ze ma taką, a nie inną emisję spalin raczej...

 

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja place 180 za rok. Podobno ma auto male emisje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcale nie powiedziane że mały samochód to mały TAX , ja za swojego passska zapłaciłem 30 ÂŁ za cały rok 2.0 TDi z 11r. ale tylko dla tego że ma system start/stop

 

Nie tylko dlatego , masz auto z 2011 roku - emisja- się kłania :-)

 

Silnik 2,0 tdi do 2008 tax około 850 euro

Silnik 2,0 tdi po 2008 tax około 260 euro

 

Chciałem kupić Sorento , fajny jepp .... 2,5 tdi 2008 rok - 1500 euro na rok :-0 Po 2008 roku cena takiego autka jest o 1/3 wyższa .

Edytowane przez kristofero1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakas masakra z tymi cenami podatku drogowego w irl. Jak to sie ma tam do aut elektrycznych? sa tam jakies ulgi i czy placi sie podatek drogowy?

ja czekam na nowa tesle 3. jak tylko sie pojawi to sie przesiadam na elektryka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakas masakra z tymi cenami podatku drogowego w irl. Jak to sie ma tam do aut elektrycznych? sa tam jakies ulgi i czy placi sie podatek drogowy?

ja czekam na nowa tesle 3. jak tylko sie pojawi to sie przesiadam na elektryka.

 

Elektryki maja podatek drogowy 120 Euro rocznie.

Przesiadka ma sporo sensu jak sie mieszka w cywilizacji ;) W okolicy wiekszych miast. Mimo, ze nawet u mnie mozna sie podladowac to jest tylko jeden punkt, ktory czesto jest zajety, a niestety dystanse pomiedzy kolejnymi sa spore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Elektryki maja podatek drogowy 120 Euro rocznie.
Co to za kraj ze trzeba placic nawet za elektryka. masakra. No coz nic sie zapewne na to nie poradzi ale rzad oplatami za takie auta raczej nie zacheca ludzi do ich kupowania.

 

Co do punktow ladowania tutaj gdzie mieszkam jest ich calkiem sporo. powiedzmy ze na odcinku 20km2 jest ich ze 25 wiec nie ma sie co martwic. Jest tez dofinansowanie do domowego punktu ladowania. Wychodzi jakies 50 % taniej.

 

Ja jezdze glownie rowerem wiec samochod jest uzytkowany przez moja zone ktora robi raptem kilka mil dziennie. Dokladajac do tego ladowanie pod marketem raz na tydzien, moze sie okazac ze faktycznie da sie jezdzic praktycznie za darmo.

 

Tesla obiecuje ze model 3 bedzie mogl przejechac 220 mil na jednym ladowaniu. W realu pewnie wyjdzie ze 150 ale to i tak mnie satysfakcjonuje. Do polski jezdzenie autem juz mnie wcale nie bawi, wiec lotnisko i auto z wypozyczalni.

 

Jak bede chcial dalej pojechac w uk to albo sie planuje trase z przystankami albo wypozyczlnia. Mi to pasi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety ze wzgledu na lokalizacje narazie nie jestem w stanie przesiasc sie na elektryka. Do tego czesto robie dluzsze trasy wiec zupelnie odpada. Niemniej jednak jest to sprawa przyszlosciowa i wciaz rozwijajaca sie. Pozostaje sledzic temat...

 

Co do PL to od nas tez sie rzadko oplaca jechac bo dwa promy do oplacenia plus paliwo i kawal czasu na podroz mocno zniecheca.

 

Lot i wypozyczalnia ma wiekszy sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam narazie 2 auta na oku. i3 i Ampera/Volt

i3 drogie i mniejszy zasięg (piszę tu o Range Extender) a Ampera droga i kiepska na drodze (wygodna ale nie na zakręty)

Pożyjemy, zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze leaf ale jak dla mnie wyglad go dyskwalifikuje. Mam kilku znajomych ktorzy pracuja w nissanie w sunderlandzie i mozna by lepsza cene wychaczyc ale mi on sie nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do miejscowych ;)

Jakiej firmie najlepiej się przyjrzeć jeśli chodzi o wynajem auta? Nie ukrywam że cena gra rolę ale też i kwestia ubezpieczenia auta (nie chciałbym taniego wynajmu a potem dopłacać do pełnego ubezpieczenia). Szukam auta wielkości Opla Corsy na 10 dni od 17 lipca, odbiór i zdanie w Glasgow. Chyba że ktoś z Was użyczy Passata :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enterprise moze?

 

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności