Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że temat o mocie sie rozkręcił to dorzucę coś od siebie. Na mocie wyszlo ze pękla mi gumowa oslona przegubu. I zostawilem w tym samym warsztacie na naprawe bo cena byla dobra i retest gratis jak naprawie u nich. Wymienili nie powiem szybko i sprawnie rozwalajac jednoczesnie w drobny mak wtyczke do ktorej podpina sie klocek hamulcowy. Teraz czekam w kolejce na wymianę. Gratis oczywiscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi mot to do konca nie wierze. Oststanie mot robilem zaraz po przyjezdzie z Polski, a w PL auto bylo w warsztacie i wszystko co bylo do zrobienia mialo byc zrobione. Jade na mot i nie przeszlo ze wzgledu na oslone przegubu. Wycena na £100. Oczywiacie auto zabralem od nich, zamowilem osłonę za £9 i wymienilem sam. Zauwazylem ze kolo nawet troche nie bylo zabrudzone smarem i mam podejrzenia ze rozcinaja te osłony zeby wyjsc na swoje bo za mot tylko £30 kasuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiscie ich mechanik zawolal pod auto na podnosniku i pokazal zanim cokolwiek by zdazyl zrobic bo patrzylem caly czas jak dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wole zaplacic wiecej bo sie mniej czepiaja

Aczkolwiek majac znajmomych na warsztatach to wiem ze moje auto o ile nie ma grubej usterki to przejdzie.

Ostatnio to nawet pomagam przy mocie bo siedze w aucie i krece kierownica a oni ogladaja fure od dolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcę zrobić MOT na dniach, mam ważny do 22 kwietnia. Na certyfikacie mam, że mogę nowy test robić miesiąc wcześniej - od 23 marca. Aż miesiąc? Mając C4 miałem notkę o teście z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Dostanę nowy certyfikat na prawie 13 miesięcy?

 

Druga sprawa to rozmiar opon. Auto wyjechało z fabryki na oponach 245/40/19, i taki rozmiar mam na nalepce na słupku B. I takie koła mam na lato. Teraz auto stoi jeszcze na zimówkach, ale na innym rozmiarze - 225/60/16. Jest to zamienny rozmiar, ale niestosowany w tym roczniku oryginalnie. Wg katalogu min rozmiar to 225/55/17 dla mojego modelu. Zaznaczam, że indeks nośności się zgadza (98). Czy może to być przyczyna oblania MOTu? Jeszcze przez tydzień będę jeździł na zimówkach. No i bieżnik na zimówce jest nowy, na letniej to 4mm z przodu i 3 z tyłu, a chciałbym jeszcze ten sezon przelatać na nich. Na poprzednim certyfikacie mam zaznaczone advisory o bieżniku bliskim do legal limit.

 

 

Sam tak kiedyś miałem że zrobiłem mot przed czasem 3 tygodnie I tak dostałem nowy 12 mies + 3 tygodnie

Co dla mnie było bardzo dziwne bo to nie ma sensu ale tak było .

Często też widziałem ogłoszenia gdzie pisało że mot na 13 mies.

Grześ emigrant mógł by się wypowiedzieć w tym temacie bo z tego co pamiętam to ma uprawnienia do robienia mot.

 

witam!

oponami sie nie przemuj ważane żeby tylko rozmiar sie zgadzał na osiach co do bieżnkia opon to wtym kraju możesz mieć "czteroślad" ważne żeby opona na 3/4 szerokóści miała minimum 1.6 mm żeby przeszło MOT, co do ważności MOT może sie tak zdażyć że bedzisz miał MOT prawie na 13 miechów generalnie jeszcze na certyfikatach z zeszłego roku było napisane kiedy możesz najwcześniej zrobić MOT żeby zachować MOT anniversary date ale już od tego roku na certyfikacie jest tylko link do strony żeby sprawdzić kiedy można zrobić najwcześniej MOT

 

Z tymi mot to do konca nie wierze. Oststanie mot robilem zaraz po przyjezdzie z Polski, a w PL auto bylo w warsztacie i wszystko co bylo do zrobienia mialo byc zrobione. Jade na mot i nie przeszlo ze wzgledu na oslone przegubu. Wycena na ÂŁ100. Oczywiacie auto zabralem od nich, zamowilem osłonę za ÂŁ9 i wymienilem sam. Zauwazylem ze kolo nawet troche nie bylo zabrudzone smarem i mam podejrzenia ze rozcinaja te osłony zeby wyjsc na swoje bo za mot tylko ÂŁ30 kasuja.

 

koło nie musi być zabrudzone żeby MOT nie przeszło wystarczy że guma jest lekko rozerwana, pęknięta czy co kolwiek i smar sie wydostaje na zewnątrz wtedy MOTu nie przechodzi a tak po prawdzie to te osłony w passacie to raczej słaby punkt bo bardziej plastikowe niż gumowe i pękaja ale jak wytrzymała u ciebie od nowosci to powinieneś być zadowolony żę dopiero po 12 latach musisz wymienić:fajny a jak nie ufasz warsztatowi to po prostu tam nie jedz nastepnym razem albo poproś o to żebyś mogł obserwować przebieg testu bo masz do tego prawo i obok lini jest wyznaczone miejsce tzn powinno być według przepisów

 

 

Dlatego wole zaplacic wiecej bo sie mniej czepiaja

Aczkolwiek majac znajmomych na warsztatach to wiem ze moje auto o ile nie ma grubej usterki to przejdzie.

Ostatnio to nawet pomagam przy mocie bo siedze w aucie i krece kierownica a oni ogladaja fure od dolu.

 

Jeżeli warsztat ma linie ALT czyli bez szrpaków musi być wymagany asystent do przepowadzenia MOT i w tym przypadku jeżeli klient wyrazi zgode może być tym asyatentem ale według przepisów oprócz tego że siedzi w aucie i włancza światła,wciskać hamulec musi jeszcze poszrpać kołami czyli sie pobrudzić dlatego nikt przeważnie tego nie robi. Inaczej jest jeżeli warszta jest wyposażony OPTL one person test line czyli tak jak powinno być pilot szrpaki i problem zgłowy.

pozd

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

Edytowane przez emigrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
retest gratis jak naprawie u nich

 

retest masz gratis w ciągu 10 dni bez znaczenia gdzie naprawisz czy u nich czy u konkurencji czy sam pod domem

 

Robił ktoś mot w kwik fit ????

Za miesiąc mi się kończy i tam planuje pojechać na mot nigdy tam wcześniej nie robiłem.

Auto jest ok więc jade gdzie taniej , właśnie udało mi się wykasować błąd poduszki prawie rok jeździłem z kontrolką poduszki na desce.

Winny był przewód od czujnika zderzeniowego poduszki bocznej który jest w drzwiach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem rok temu. Do niczego się nie przyczepili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:dobrze :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@emigrant

 

Zle sie wyrazilem, po powrocie z mot sprawdzilem ta oslone i faktycznie byla uszkodzona, ale smaru nie bylo nigdzie rozrzuconego. Zanim przyszla osłona i wzielem sie za wymiane (jakies 3 dni pozniej) to cale kolo było zarzucone smarem.

 

Mot robilem w halfords autocentre, maja poczekalnie z ktorej widać auto, ale jak beda chcieli cos zrobic to i tak zrobia, a poza tym moj 2 letni syn nie był zainteresowany, wiec poszlismy na plac zabaw kiedy robili mot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja pierwszy mot bede mial dopiero w grudniu 2017 :gwizdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze w jednym roku napisali mi advisory ze jest luz na drazkach kierowniczych.

 

Bedac w PL jade do mechanika a on mowi ze zadnego luzu tam nie ma, ale za to jest lekki luz na wahaczach. Tak to sie tutejsi testerzy znaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest. Rok temu wpisali mi ze mam zle wyregulowane swiatla. Swieca za wysoko. A w tym roku ok.

Pewnie wyregulowaly się same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisali I ustawili dlatego w tym roku były dobrze ustawione;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do kolegów którzy wymieniali przednią szybę - czy żeby ją wymienić na ubezpieczenie to musi mieć pęknięcia, czy może wystarczy że jest porysowana? komuś kiedyś nie chciało wymieniać się wycieraczek i jest smuga od strony kierowcy, co czasami denerwuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zadzwon do autoglass lub tympodobnych i sie ich zapytaj, juz oni napisza co trzeba w claimie zeby moc Ci ta szybe wymienic i sciagnac kase z ubezpieczalni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , Panowie mam sprawe , ukradziono mi kola z oponami 18" vw chicago ,znalazlem je 1,5 dnia po kradziezy na ebayu i oklo 1h drogi od mojej chaty ,przemalowane na srebrno , ale wszystkie znaki i naklejki po odwaznikach pozostaly , mam rowniez dystansy ktore odbily sie na felgach i tez pasuje , mam mnostwo fotek i dowodow ze to moje kola , ,, kola zajebal polak pracujacy na budowie next door , koleszka z aukcji to polak i sciemnia ze kola sa w polsce w Poznaniu na ul. orna 15 , uk policja nic nie robi wrecz mnie zlewa a mi rece opadaja z bezradnosci , wszyscy sie wypieraja i nie wiem co robic .. ktos mial taka sytuacje , ktos cos poradzi

pozder lada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuje !!! Jeżeli policja nic nie robi to jedyne co możesz zrobić to claima z ubezpieczenia i kupić nowe niestety.

 

Ps 17.04 jest Japfest kiedyś wspominałeś że byś pojechał w tym roku jest na silverstone ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lada, ja miałem dowód osobisty gościa który koła mi zarąbał i policja tylko raport spisała. Jak zapytałem czy jest szansa na odzyskanie to spojrzeli na mnie ironicznie . Bierz brygadę i sprawę sam załatw.

Odnośnie szyb i ubezpiecz.... Rok temu ubezp mnie kosztowało 400, wymieniłem szybę i w tym roku już 730

Nie poraz pierwszy mi tak podnieśli po wymianie szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie

tez tak myslalem zeby wleciec i mordy obic ale potem to ja bede mial jeszcze problemy na glowie ,, sa cwani i pewni pewnie nie pierwsza taka akcja .

Maciek przemysle i dam znac ,narzie nic nie obiecuje ;)

 

pozder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raport na ebaya ze sa kradzione

Kup je alboznajmomy niech kupi i powiedz ze odbior osobisty i dzwonic po paly w czasie odbioru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności