Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Powiem ci tak. Proces aktualizacji jest prosty. Sciagasz odpowiedni soft, zapisujesz na karcie SD i odpalasz update.

Problem w tym ze latwo spierniczyc sobie CALE MMI jesli cosik pujdzie nie tak.

Ja dlatego zamiast sciagac z neta pliki niewiadomego pochodzenia kupilem caly zestaw. Wiadomo sprzedawca tez ci zadnej gwarancji nie daje ale plyty maja naklejki i loga Audi wiec wydaje mi sie ze sa oryginalne.

Ogolnie zajelo mi to okolo 1h ale u ciebie moze byc dluzej (z powodu HDD na pokladzie).

Wgranie samego softu MMI poprawia tylko jego dziala ale w stopniu znikomym (no napewno poprawilo blad laczenia sie z telefonem przez bluetooth) ale ogolnie dupy nie urywa - moze spodziewalem sie za duzo - gwiazdki z nieba ... fajerwerkow ... 50KM wiecej ;)

 

1. Musisz wskoczyc na soft najlepiej k0257 (ostatnio pojawil sie 260 ale z nim loader map 2015/2016 nie dziala)

2. Zeby wgrac nowe mapy musisz je skrakowac poprzez loadera - ktory czasem zawodzi z tego co wyczytalem

3. Jesli zainstalujesz nowe mapy a nie zrobisz loadera mapy beda dzialac przez max 2 minuty poczym zostaja zablokowane.

 

Tak jak pisalem ja zaplacilem za zestaw i podalem swoj VIN ktory zostaw wklepany do map i nie musze sie bawic w tego loadera. Decyzja nalezy do ciebie. Ryzyk fizyk.

U mnie dziala wszytko cacy.

Jutro zrobie test w drodze do Cardiff jade ogladac Passata B7 2012. Moze juz czas na zmiane??

 

Jesli chcesz moge ci podac strony na ktoych mozesz poczytac i w razie czego sciagnac wszelkie pliki.

 

Cześć , dzięki za info nt MMi naczytałem się tyle że już mi czacha dymi :sciana Czy masz te mapy i aktywatory z jebaja ? Znalazłem coś takiego http://www.ebay.ie/itm/Audi-MMI-3G-HDD-HNAV-Update-2016-Map-6-22-4-Full-coverage-of-Europe-MMI-3G-/301882719283?hash=item46499cbc33:g:p1YAAOSwWTRW0MjU

 

W sumie wszystko się zgadza tylko się zastanawiam że podałeś nr VIN a tutaj chyba nic o tym gościu nie pisze ale ma 100 % pozytywów ... Pytam bo chyba zapłacę i już , nie potrzebuję PL versji a wiem że samemu to jest z tym sporo pierniczenia .

Zobacz ten link chciałbym poznać Twoją opinię nt temat . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem od tego goscia. Napisz do niego i wyslij mu zdjecie twojego softu. On ci juz wszystko przygotuje i napisze co i jak.

 

http://www.ebay.ie/itm/Audi-A6-A8-MMI-3G-High-HDD-Genuine-S-W-SD-Card-0257-6-2016-Maps-6-22-4-Full-Pack-/151986786089?hash=item23631e4f29#viTabs_0

 

Nie sugeruj sie ze ma tylko 1 pozytyw. koles wie co trzeba. i mnie nie wyjjechal na kasie wiec ja jestem happy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kupilem od tego goscia. Napisz do niego i wyslij mu zdjecie twojego softu. On ci juz wszystko przygotuje i napisze co i jak.

 

http://www.ebay.ie/itm/Audi-A6-A8-MMI-3G-High-HDD-Genuine-S-W-SD-Card-0257-6-2016-Maps-6-22-4-Full-Pack-/151986786089?hash=item23631e4f29#viTabs_0

 

Nie sugeruj sie ze ma tylko 1 pozytyw. koles wie co trzeba. i mnie nie wyjjechal na kasie wiec ja jestem happy.

 

Ok , dzięki za info . Na razie ściągnąłem mapy z 2016 roku na moje stare iGO i się zastanowię czy jest sens płacić za mapy i soft do MMI . Tym bardziej że jest z 2009 roku i musiał bym jeszcze dopłacać około 20 funtów za wcześniejsze wersje i jeb... aktywatory . W ogóle to wkurza mnie to płacenie takich kwot właściwie co rok za nowe mapy , licencje , softy ,aktywatory i inne gówna .

Za tą kasę mogę przyciemnić szyby , wjechać na hamownię i jeszcze Danielsa wypiję , muszę pomyśleć .

 

Ale dzięki za info i pozdro :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja... Po programie to byś miał banana....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowal ktos z Was silowniki tylnej klapy do b5 fl kombi? Polecacie jakies konkretne? Jesli to nie problem to poprosze link najlepiej na ebay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko....cześć i czołem...nic nie pisałem od dawna ale często czytam forum...mam takie pytanko...które mnie nurtuje już od dawna...nie będąc na samozatrudnieniu tylko dostając pieniążki od pracodawcy nie mam opcji odliczania raty leasingowej...a korci mnie żeby sobie kupić np. skode octavie estate vrs tsi w obecnej budzie....no i pytanie jest takie: Jak uważacie co lepiej zrobić wziąć pożyczkę np na 15k z banku na 3,5% na powiedzmy 5 lat gdzie rata będzie jakieś 340 funa i kupić skodę 3 letnią czy leasing z salonu nowego samochodu ale w ogóle nie mam doświadczenia z czymś takim (raty, późniejszy wykup, serwisowanie) ma tu ktoś jakieś doświadczenie jak to jest z tym wykupem i kosztami serwisu ? Odrazu zaznaczam że teraz i tak nie wezmę żadnej pożyczki jak coś to może za 1-2 lata ale nie zmienia to faktu że chciałbym pogadać z kimś kto ma jakieś doświadczenia tutaj leasingowe...i jak to się gryzie ze sobą...-wyliczenia są hipotetyczne :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupowal ktos z Was silowniki tylnej klapy do b5 fl kombi? Polecacie jakies konkretne? Jesli to nie problem to poprosze link najlepiej na ebay.

 

odswieże kotleta z przed 10 dni:D mi ostatnio padł siłownik co prawda w B6 ale też VW kupiłem przez Ebaya od sprzedwcy http://www.deutsche-parts.co.uk/ bo akurat miał jakeś czyszczenie magazynu i wystawił jeden za ÂŁ25 a drugi już po normalnej cenie ale nie miał na stanie to zamówił nowy dla mnie i wyszło ÂŁ59 z przesyłką tak ze spoko. W sumie możesz kupić coś tańszego np. siłowniki Monroe i też pewnie bedzie chodzić ale u mnie w B6 trzeba "wyrwać" wygłuszenie bagażnika żeby wymienić siłowniki klapy tak że wolałem kupić ori i mieć z głowy żeby do tematu nie wracać pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek podupadł ostatnio...

 

To mam coś na podniesienie dyskusji ;)

Niestety dziś tydzień zakończył sie nieciekawie dla mnie. Wyprzedziło mnie nieoznakowane BMW z którym mijałem się chwilę wcześniej i wyświetlili mi "follow me"... Jechałem ciężarówką. Akurat rozmawiałem przez telefon, na słuchawce BT. I tutaj są rozbieżności, bo policjant stwierdził że widział że trzymałem przy uchu telefon. To był powód zatrzymania. A tak nie było, bo po to mam słuchawkę żeby jej używać. Przecież wiem czym grozi używanie tel podczas jazdy.

Na nic zdały się tłumaczenia. Nawet jak przyszli do kabiny to miałem jeszcze słuchawkę w uchu. A w momencie jak się z nimi mijałem mogłem akurat odbierać połączenie i zbliżyłem rękę do ucha.

Mandatu nie dostałem, sprawa idzie do sądu. Tak przynajmniej zrozumiałem. To dlatego że się nie przyznałem. No bo qrwa, jak mam się przyznać do czegoś czego nie zrobiłem?! Gdybym faktycznie miał telefon przy uchu to bym to wziął na klate i prosta sprawa. A tak?

 

Dostałem tylko jakiś zielony kwit i mam czekać na pismo z sądu/policji. Słowo przeciw słowu, bo kamery ponoć nie mieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powodzenia, ma nadzieje ze wygrasz. czy zrobili faktycznie jakies notatki ze rzeczywiscie miales sluchawke na uchu albo cokolwiek innego, nie wiem nagrales telefonem, zdjecie zrobiles sluchawce ze masz przycisk na niej?? lipa krotko mowiac... a na zdrowy rozsadek, po co telefon przy uchu skoro dzwiek jest transferowany na sluchawke, wtedy nie bedzie nic slychac wtelefonie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według przepisów nie można nawet rozmawiać przez słuchawke z tego co mi mówili na cpc.

Pewnie dostaniesz 3pkt i 100 elek do zapłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według przepisów nie można nawet rozmawiać przez słuchawke z tego co mi mówili na cpc.

Pewnie dostaniesz 3pkt i 100 elek do zapłaty.

Wow, to mnie zaskoczyłeś! Trzeba będzie zacząć robić CPC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie masz cpc ? Czy masz polskie ?

Ps ja słuchawke zawsze mam w lewym uchu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to nie masz cpc ? Czy masz polskie ?

Ps ja słuchawke zawsze mam w lewym uchu;)

 

Mam polskie, ważne jeszcze do stycznia 2018. Planuję w za rok zacząć robić moduły w zimie, kiedy mniej roboty jest.

 

Na tym kwicie co dostałem jest coś o kursie, mam nadzieję że obędzie się bez punktów a na kursie skończy. Oby... Bo nie widzę możliwości udowodnienia. Nagrań nie mam niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie, aczkolwiek koniec zupełnie inny. W lato jechałem sobie rano moją małą ciężarówką lewym pasem m27. Miałem słuchawkę w prawym uchu, rozmawiałem z żoną przez watsapp bo w Polsce była. Prawą ręką podpierałem sobie głowę, łokieć miałem oparty na dość wysokiej rączce drzwi. Czasem tak robię jak dłużej jadę, bo jednak jazda autostradą z ogranicznikiem trochę nuży. Telefon w oczojebnym etui siedział w trzymaku przyklejonym do przedniej szyby, zaraz obok słupka, nad deską. Mineło mnie srodkowyn pasem szare, nie oznakowane bmw, zjechało przede mnie i nagle dyskoteka. Ściągnęło mnie na pas awaryjny, w międzyczasie się rozłaczyłem, a słuchawkę bluetooth odłożyłem. Pani policjantka podeszła do drzwi pasażera i je otwarła. Powiedziałem dzień dobry Pani oficer i co takiego zrobiłem. A ona, uu nie wiem czy taki dobry. I wsiadła do kabiny mówiąc że widziała, że miałem telefon przy uchu. A ja kompletnie zaskoczony od razu wypaliłem, że absolutnie nie, że telefon był cały czas w trzymaku i że ja sobie tylko głowę podpierałem, bo trochę mnie jazda znużyła. Zademonstrowałem to od razu, jak również pokazałem słuchawkę mówiąc, że jej używam do ewentualnej rozmowy. Pani spojrzała na mój oczojebny telefon, na mój podparty łokieć i słuchawkę bluetooth i od razu przeprosiła, że myślała widząc rękę przy głowie że mam w niej telefon. Szczerze mówiąc to zdziwiłem się, bo myślałem, że mi nie uwierzy tak łatwo, albo ze dostane zjebke za prowadzenie jedną ręką, a tu prosze, żadnych problemów. Być może pomogło mi moje nie udawane zaskoczenie i oczojebna obudowa telefonu. Następnie pani zapytała, gdzie pracuje i co wożę, życzyła miłego dnia, poinstruowała bym rozpędził się na pasie awaryjnym przed włączeniem do ruchu i odjechała.

 

Co do ewentualnej kary za złapanie z telefonem, my kierowcy zawodowi możemy niestety liczyć na rozmowę z traffic commisioner i ban na jazdę do 90 dni.

 

Co do cpc i zakazu rozmowy przez bluetooth. Na tych kursach nie raz można usłyszeć nie prawdziwe głupoty. Rozmowa przy użyciu handsfree nie jest zabroniona, natomiast upierdliwy glina może ją jak i zresztą wszystko inne, zwłaszcza w przypadku kierowcy ciężarówki pod ciągnąć pod driving without due of care and attention.

W niektórych hrabstwach zamiast mandatu można wybrać za pierwsze przewinienie kurs jako formę nauki/nawrócenia. Kurs taki kosztuje z reguły ok 100f ale nie dostaje się z nim punktów.

 

Co do słowu ich przeciwko Twoich no to raczej nie wygląda to zbyt różowo.

Ty w każdym bądź razie dostałeś zamiast mandatu wezwanie do sądu ze względu na brak angielskiego prawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że skończy się jednak na Twoją korzyść. Aczkolwiek żeby się nie okazało, że przyczepią się jeszcze do braku angielskiego prawa jazdy, bo niby istnieje przepis mówiący, że zagranicznego prawka można używać tylko przez sześć miesięcy od przyjazdu z zamiarem normalnego życia tutaj. Jednak czy to na sto procent prawda to nie wiem bo nigdy sam nie miałem okazji się o tym przekonywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam angielskie prawko. A cpc było wymienione z polskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zagranicznego prawka można używać tylko przez sześć miesięcy od przyjazdu z zamiarem normalnego życia tutaj

Ja w dopiero szesc miesiecy temu wymienilem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero jak C robiłem, byłem wtedy juz siedem lat. Żony do tej pory jakoś nie było kiedy:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności