Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam foliowej plachty, można kupić w halfordsie czy Ebay. Szybko i super efekt. Tyle że trzeba pamiętać wieczorem

d0d3c49cb6519eb9295ca37167ccc37e.jpg

Edytowane przez g_b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez o tym myslalem ale jak dla mnie troche za duzo zachodu. czlowiek starzeje sie. chyba zrobie jej trenning ze skrobania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo nie dużo... Szyba sucha w odróżnieniu od tej gdzie użyjesz chemii, majdniesz wycieraczką i szron zostanie. Co kto lubi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrobaczka miedziana Murska. Używam od kilku lat, nie zauważyłem żeby szyba się rysowała. Na gruby lód odmrazacz albo letnia woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytalem troche o tym i zakupilem ztym ze nie miedziana a mosiezna. dzieki za pomysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może i mosiężna, w każdym bądź razie oryginalna Murska :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam sprayu 3x do roku....

Dzisiaj mialem klienta którego żona upusscila kluczyk i wpadł do studzienki ściekowej. Pojechałem na miejsce, otwieram auto a tam przebieg 66 666. Diabeł w tym palce maczal....

20151014_182328.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tam przebieg

U mnie chyba tez ostatnio grzebal przy liczniku......:ocochodzi

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała buteleczka, letnia woda i szyba czysta. Albo odpalic pięć minut wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co uzywacie na zamarzniete szyby? jako ze mam nowe auto chcialbym zeby przednia szyba wygladala jak wyglada. uzywacie sprayow czy skrobiecie?jak spraye to jakie i czy sa nieszkodliwe dla lakieru?ja zawsze skrobalem i nie bylo z tym wiekszego problemu. gorzej z moja zona ona to rysuje szybe na potege. dlatego musze cos wymyslic zanim sie mrozy pojawia bo boje sie ze mi szybe zalatwi.dzieki za wszelkie rady

 

Ja kupowałem w tamtym roku najtańsze spraye chyba po 1 funcie, psikalem na szybę i nic nie było, a to co poplynelo np. na dach auta to chyba się nic nie dzieje bo lakier jest cały.

 

Wyczytałem gdzieś ze tego roku ma być ostra zima... tak samo jak w tamtym roku i przez ostanie kilka lat :) ale pożyjemy zobaczyny, moje zimowki juz czekają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące temu mówili, że zima będzie bardzo mokra, bez mrozu i śniegu. Od kilku dni mówią, że będzie bardzo ostra. Fakt jest taki, że nie potrafią przewidzieć pogody na drugi dzień, a co dopiero na miesiąc lub dwa do przodu.

 

Co do szyb - ja odpalam auto na podjeździe na kilka minut przed wyjazdem. Jeśli jest mocny mróz to pryskam sprejem K2 alaska. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyguglujecie to co roku, szmatlawce typu mirror przepowiadaja zimę stulecia. Ci roku... A jest jak jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dla Angoli -5 i 3 cm śniegu na ulicy to już jest paraliż i szkoły są po zamykane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanko pewne mam, może ktoś coś podpowie.

Wynajmuje garaż bez prądu, więc nie mam w nim światła, a to by się bardzo przydało. Mam w nim generator, więc jak trzeba coś zrobić to odpalam maszynę, spaliny wyprowadziłem sobie na zewnątrz, dospawałem samochodowy tłumik żeby ciszej było ale i tak się drze, więc włączanie go tylko dla światła, zwłaszcza na chwilę mija się z celem.

Więc wpadłem na pomysł, że zrobię sobie jakieś oswietlenie 12v na ledach i podłącze to pod akumulator samochodowy, bo akurat mam małą, roczną 44kę. Trochę mały, z czasem może dorobiłbym się większego, być może lesuire co by rozładowania go nie krzywdziły za bardzo. Do tego myślałem, żeby dołożyć panel słoneczny 10 lub 20w na dach, połaczony z aku i ledami przez kontroler, co by pilnował naładowania aku.

I pytanie, co zastosować jako światło, jedną lub dwie 10w led floodlight, czy może rozciągnąć taśmę led po suficie? Floodlight można kupić z czujnikiem ruchu, odpadł by problem włącznika, taśme led można kupić z pilotem, przykleić do bramy czy ściany i już jest włącznik. Jeśli taśma to jaka, bo widzę że są różne, lepiej mniejsze diody czy większe? I czy te 10 lub 20w solar wystarczy żeby światła wystarczyło na parę godzin świecenia raz na jakiś czas, lub częstrze ale krótsze świecenie z tak małego aku? Czy taką taśmą oświetle wogóle cokolwiek?

Światło wystarczy żeby było jako takie, żeby poprostu rozświetliło garaż co bym widział gdzie co jest. Do dokładniejszych robót pewnie będę miał warsztatowy przenośny led. Oczywiście im jaśniej tym jednak lepiej. I co lepsze, zimne czy ciepłe? Osobiście lubię ciepłe światło, aczkolwiek zastanawiam się czy do garażu nie lepiej dać zimne.

Generator ma też wyjście 12v więc w czasie jego pracy doładowywałbym aku przy okazji za pomocą tego wyjścia lub prostownika.

 

Z tego co widzę to można mieć na ebayu zestaw 20w solar plus kontroler pwm lub mptt czy jakoś tak, w okolicach 35f. Taśmy to koszt od 10f, floodlight 12v 10w kupi się już poniżej dyszki.

Oczywiście im taniej wyjdzie tym lepiej.

Garaż, a raczej garażyk, służy bardziej za schowek na narzędzia, graty, ale często przed nim coś przy aucie robię, więc szukam gratów w środku, a czasem coś w środku zmajsterkuje, więc światło się przyda.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak :P

 

 

A tak:

 

porter.jpg

 

dla wyjątkowo szlachetnych podniebień ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak:

 

[ATTACH=CONFIG]137499[/ATTACH]

 

dla wyjątkowo szlachetnych podniebień ;)

 

kac morderca po takim wynalazku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kac morderca po takim wynalazku

 

:lol3

 

nie moge sie nie zgodzic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ochlaptusy [emoji14]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie moge sie nie zgodzic
pozatym gdzie lubuskie a gdzie baltyk cos mi tu lipa zajezdza. jestem znad morza i tam sie liczy tylko kaper z browaru heweliusz jezeli chodzi o ciemne piwo. bez urazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo ;)

wybiera sie ktos moze na gale KSW na Wembley?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności