Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

hot hatch dla kawalera
wcale nie. dla dzieciakow wozkow juz zadnych nie woze wiec mi kombi potzebne nie jest z reszta ngdy nie bylo. co do wyjazdow do polski to naprawde juz mi sie to znudzilo tymbardziej ze ceny aut z wypozyczalni sa juz w pl na takim poziomie ze osobiscie wole poleciec samolotem i wypozyczyc auto na miejscu. za pol roku jak sie przeprowadzimy do nowego domu ja juz bede sie poruszal tylko rowerwm wiec jedno auto bedzie nam potrzebne i oba prawdopodobnie zostana zastapione wlasnie hot hatchem dla zony. golfem, a3 lub bmw 1 Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietaj ze w domu i dookola domu ciagle cos sie robi i trzeba cos przyweizc, zawiezc etc. no chyba ze nie bedziesz robil sam tylko zlecal to co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argument że "trzeba coś przewieźć" jest śmieszny. Przemyśl go.

Nie trzeba posiadać dostawczaka przeszklonego żeby raz na pół roku "coś przewieźć" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna zamowic z dostawa do domu

Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma sie dom i sie w nim robi samemu to nie jest to Adam raz na pol roku to po pierwsze primo.

po drugie primo - majac jeszcze sedana kupowalem mala zamrazarke - pod blat.

ja w sedanika nei wlozylem i 40 za dostawe poszlo a obok pan fiatem 500 kupowal taka sama i zlozyl siedzenia i pojechal.

teraz majac vana to inna bajka ale i tak czesto woze audi rozne graty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietaj ze golf, audi i bmw to hatchbacki ze skladanymi siedzenami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja kocham Kombi :)

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201412069480095/sort/default/postcode/dn359ab/onesearchad/used%2Cnearlynew%2Cnew/engine-size-cars/3l_to_3-9l/usedcars/radius/1500/make/subaru/page/2/body-type/estate/model/legacy?logcode=p

Kto mi coś powie o tym kosmodromie ? Mialem już Legacy z 2004 roku w automacie było 2.5litra w benzynie na gazie i miała automat ale tylko 4 biegi :(...ten ma 5 biegów i jakieś 6.5s do setki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chudy, on będzie miał nowe, nie powojenne, więc najwyżej puszki po farbie będzie woził zęby zamalowac magnolie na ścianach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciany beda pomalowane i nie w magnolie ;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a tak na powaznie to bede mial troche roboty bo z carpetow zrezygnowalismy i bede parkiet w calym domu ukladal. wlacznie ze schodami. carpetow nie nawidze. znalazlem tu fabryke ktora sprzedaje drweniane podlogi z pierwszej reki. pomijajac posrednikow wiec ceny zaczynaja sie za podloge click ckick 100 % drewno od 17 za m2 wiec ceny paneli. jakby ktos potrzebowal namiary chetnie podam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz kładł na parterze, to nie oszczędzaj na underleju a i grubość deski bym proponował przynajmniej 15-18mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-14 w tej chwili. Ciekawe czy jeszcze spadnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak będziesz kładł na parterze, to nie oszczędzaj na underleju a i grubość deski bym proponował przynajmniej 15-18mm
bede kladl wlasnie 18mm a jaki underlay bys polecal?nie oszczedzal na cenie czy grubosci. bo jesli chodzi o temperature to dom jest calkowicie izolowany wlacznie z podloga wiec nie powinno byc zimno. ale jak masz cos co polecasz podzuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, co masz na myśli "całkowicie izolowany" bo u mnie nie daleko budowali osiedle i troche podpatrzylem jak oni posadzki robia, to to z izolacja cieplna malo mialo wspólnego.

ja kupilem ten klik

wczesniej mialem panele, i w ziemie gola nogą stanać na nich to było "coś", po zmienie na deske 18mm i ten underlay, moge powiedzieć, że różnica niesamowita. więc w moim przypadku zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

calkowicie izolowany tzn

sciany 75mm platinium eco bead

http://www.springvale.com/products/platinum-alreflex/index

 

posadzka 244mm platiunum eco bead

http://www.springvale.com/products/beamshield/index

 

do tego 300mm welny min na strychu

to linki z fabryki w ktorej pracuje i tak sie akurat sklada ze na budowe gdzie moj dom sie buduje my dostarczamy te materialy.

dodam jeszcze ze styropian platinum w stosunku do bialego jest o 98 % bardziej wydajny. czyli 75mm odpowiada 150mm zwyklego styropianu.

mam wglad w rysunki technicze poszczegolnych domow ;)

 

dzieki za ten underlay

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

niewiem co za budowe podgladales ale takie izolacje lub podobne sa od 2008 roku wymogiem rzadowym wiec jesli developer sie do tego nie stosuje naraza sie na problemy

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

wyglada na to ze clarkson troszke to przekolorowal siedzac sobie juz w bueons aries

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2892148/Argentine-politician-calls-Jeremy-Clarkson-delinquent-Butch-Cassidy-style-dash-country-Gear-stunt.html

Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do wyjazdow do polski to naprawde juz mi sie to znudzilo tymbardziej ze ceny aut z wypozyczalni sa juz w pl na takim poziomie ze osobiscie wole poleciec samolotem i wypozyczyc auto na miejscu.

 

takie ceny są już od kilku lat, również w DE ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty z tym DE ciągle?

Edytowane przez adam75pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Najlepszego, panowie. Oby lepszy był niż do tej pory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego dobrego w Nowym wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pyskat.... odnotowano nieobecnosc.

Pozostali goscie zaszczycili nas obecnoscia.

 

najlepszego dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co Ty z tym DE ciągle?

 

Pewno lata do Berlina , jak ja czasami . Bilety tanie , biorę dobrą furę z wypożyczalni 120 kilosów i jestem w PL. Od granicy do Łodzi też mam autostradę więc przeciąg ... i jestem .

 

Najlepszego w Nowym 2015 roku :-) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności