Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam uk prawko a na poslkich blachach jeździłem. raz zatrzymała mnie policja ale o prawko nie zapytali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę że się nie da. Ja piszę co mówi prawo na ten temat. A Maciek wspomniał o możliwych konsekwencjach. Które nie muszą się zdarzyć, ale mogą. A wtedy ała...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ma angielskie prawko (załóżmy od roku) - jest turystą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma angielskie prawko (załóżmy od roku) - jest turystą?

No a dlaczego by nie ja miałem hajs siedziałem na wyspach i dobrze się bawiłem nie myśląc o pracy :rotfl: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli tu pracuje, nie może poruszać się autem z PL.
prawo mówi że 6 miesiecy możesz jeździć potem powinieneś przerejestrować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacenty, te 6 miesięcy dotyczy turysty. W momencie podjęcia pracy już nie masz tych 6 miesięcy. A weryfikacja jak długo ktoś jest na wyspach i czy pracuje/pracował to dla policji 3 minuty. Wszystko zależy na kogo akurat trafisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacenty, te 6 miesięcy dotyczy turysty. W momencie podjęcia pracy już nie masz tych 6 miesięcy. A weryfikacja jak długo ktoś jest na wyspach i czy pracuje/pracował to dla policji 3 minuty. Wszystko zależy na kogo akurat trafisz.
możesz poprzeć to jakimś dowodem. bo tak się składa że się trochę w to zagłębiałem. jak przyjeżdzałem tu polskim autem i nic takiego nie znalazłem. jedynie to że masz prawo porszać się autem spoza uk 6 miesięcy. nie było tam mowy o turystach czy rezydentach. no ale nie twierdzę że tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie czy w UK regenerują gdzieś odblysniki do soczewek? Może ma ktoś jakieś namiary na jakąś firmę? Kupiłem wczoraj xenon i jedna soczewka jest wypalone i takich lamp nie włożę wole teraz naprawić niż rozbierać 2 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, szukam i znaleźć nie mogę. Ale na takie info natrafiłem, gdy zgłębiałem temat w celu przyjazdu tutaj PL autem. Jak znajdę to wrzucę. Jeśli nie, uznajcie to za legendę :D

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

https://www.gov.uk/importing-vehicles-into-the-uk/temporary-imports

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek, szukam i znaleźć nie mogę. Ale na takie info natrafiłem, gdy zgłębiałem temat w celu przyjazdu tutaj PL autem. Jak znajdę to wrzucę. Jeśli nie, uznajcie to za legendę :D

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

https://www.gov.uk/importing-vehicles-into-the-uk/temporary-imports

 

I to wszystko tłumaczy

"you’re visiting the UK and don’t plan to live here"

 

 

 

Jak policmajstry to weryfikują ?

 

Komputerowa baza danych

przy drogach są kamery (nawet na wioskach) które zapisują w bazie danych nr rejestracyjny

po tym stwierdzają jak długo samochód porusza się po drogach uk

potem sprawdzają kierowcę czy pracuje po NIN jak pracuje i płaci podatki to znaczy że nie ma prawa

poruszać się samochodem na innych numerach rejestracyjnych niż uk

 

W praktyce wygląda to tak że 1 na 100 złapią i ponosi gigantyczne koszty

Ci co mieszkają na wsiach i w mniejszych miejscowościach mają większe szanse że nikt ich nie złapie

 

W dużych miastach są częste łapanki np w Londynie ciężko jeździć samochodem na pl tablicach ale ciągle jężdżą...

sam widzę średnio raz w tygodniu takie akcje w Londynie i lawety oczekujące na załadunek.

Francuzi się wycwanili i przyjeżdżają starymi autami typu peugeot 205 106 405 itp i jak im to zabiorą to nie płaczą i nie odbierają

auto wtedy idzie do kasacji

za to polak czy rumun hmm kiedyś widziałem jak ładowali nowego merca ML na rumuńskich tablicach na lawete

i ostatnio na PL tablicach S 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej kto ma passata do sprzedania kolega szuka

 

Sorry jeszcze mi się nie znudził :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja ;)

 

Czy słyszeliście coś o tym, że od nowego roku podatkowego (2014/2015), czyli od 6 kwietnia 2014, HMRC zmienia zasady i nie można już pracować jako self employed dla agencji? Że zostało tylko Ltd. Taką informację chwilę temu uzyskałem w jednej z agencji która zaprosiła mnie na rozmowę.

Jednak na stronie HMRC nic takiego znaleźć nie mogę, a ze swoją księgową będę się widział dopiero w przyszłym tygodniu. Jeśli macie jakieś info dajcie znać.

 

Z tym talkTalkiem i Line rental coś podpowiecie?

http://forum.vw-passat.pl/threads/72417-ZAGRANICZNY-OFF-TOPIC-czyli-rozmowy-o-wszystkim?p=2090970&viewfull=1#post2090970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75
Hej kto ma passata do sprzedania kolega szuka

 

kumpel ma B6 na air ride i porsze felach.

tu masz link do jebaju

 

http://www.ebay.co.uk/itm/VW-Passat-B6-2007-Air-ride-2-0tdi-/251481089024?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2047675.l2557&nma=true&si=AO5rNk8k76w%252BnIwhnNm5al8V0l8%253D&orig_cvip=true&rt=nc

 

siem skonczylo ale mozesz sie z nim skontaktowac, ewentualnie jak chcesz to ci numer podam na PW :luka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za odpowiedzi.

Przekazalem koledze i powiedzial ze nie bedzie ryzykowal i przerejestruje miniczka od razu.

Jeszcze raz dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Widziałem jeszcze jednego u mnie za 3500 1.9 tdi czarny kombi ze 100 parę tysięcy na liczniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Od polaka. Jak chcesz to mogę numer wziąść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki panowie za odpowiedzi.

Przekazalem koledze i powiedzial ze nie bedzie ryzykowal i przerejestruje miniczka od razu.

Jeszcze raz dzieki.

 

 

 

Ale to ma sens przywozić auto na PL blachach i go tutaj przerejestrowac? Koszty przeglądu, ubezpieczenia ( z kierą po lewej stronie napewno będzie droższe)i road taxu. Lepiej chyba tutaj wychaczyć jakieś auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności