Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

Ale sie nafqorfialem z tym paskiem dzis. boze jak ja go juz k**** nie nawidze ;/

Zewnetrzny z malymi problemami zrobiony byl i juz chcialem poloske wsadzac a tu zonk. wyskoczyla z wew przegubu i jak opuscilem poloske na ziemie to guma pekla i polos wyskoczyla. Masakra.

Nie potrafie jej teraz wsadzic na miejsce a tym bardziej nie potrafie odkrecic tych srub co trzymia zasrany przegub przy skrzyni.

znerwowalem sie bo sie rozpadalo i do soboty niech stoi. powalcze w sobote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się cieszę że mam mechanika :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja będę jechał polskim samochodem.

 

Nie boisz się że Ci go zabiorą ?

posiadanie samochodu na PL tablicach jest nielegalne

można go mieć tylko 6 miesięcy od daty Twojego wjazdu na wyspy ( nie samochodu)

potem trzeba przerejestrować albo jeździć czujnie i omijać wszystkie kontrole ;)

bo potrwfią zabrać auto i będzie do odbioru w Calais po zapłaceniu wszystkich kosztów mandat , transport itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie boisz się że Ci go zabiorą ?

posiadanie samochodu na PL tablicach jest nielegalne

można go mieć tylko 6 miesięcy od daty Twojego wjazdu na wyspy ( nie samochodu)

potem trzeba przerejestrować albo jeździć czujnie i omijać wszystkie kontrole ;)

bo potrwfią zabrać auto i będzie do odbioru w Calais po zapłaceniu wszystkich kosztów mandat , transport itp

nie boję się bo w czerwcu albo w lipcu samochód albo zjedzie do polski albo będzie co innego załatwione. Na razie jeszcze nie wiem co i jak ale założenie mam ze samochód wraca do polski tam zostanie sprzedany sporo znajomych ma tutaj swój polski samochód i liczy się mój wjazd samochodem do Angli a nie jak długo tu jestem. Ponieważ ja do Polski lecę samolotem i opuszczan anglię a wjeżdżam samochodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie boję się bo w czerwcu albo w lipcu samochód albo zjedzie do polski albo będzie co innego załatwione. Na razie jeszcze nie wiem co i jak ale założenie mam ze samochód wraca do polski tam zostanie sprzedany sporo znajomych ma tutaj swój polski samochód i liczy się mój wjazd samochodem do Angli a nie jak długo tu jestem. Ponieważ ja do Polski lecę samolotem i opuszczan anglię a wjeżdżam samochodem.

 

mozecie mnie zliczowac za to ale po jaki ciort sprowadzac samochod z polski i sie tluc po UK przeciesz to jest nie wygodne w uzytkowaniu oraz za kwote ktora musisz wydac na paliwo prom itp. mozna kupic tu auto do jazdy codzienej ja znam pare osob ktore maja auta na PL.LV ITP. tablicach pytalem juz pare razy po co to robia ze przyjezdzaja tymi autami otrzymalem odpowiec bo tansze ubezpieczenie:ocochodzi siedza tu po 5lat albo wiecej i zaluje 30£ na miesiac bo w PL zaplaci 300zl za rok ale nie zwracaja uwagina na to ze jak trafia na kontrole i policja powie ze zabiera auto na parking policyjny albo jak Kris pisal ze bedzie do odbioru w Calais wtedy koszta moga przewyszyc wartosc samochodu. ja osobiscie do jazdy codzienej bym auta nie sprowadzil jak juz to jakis projekt lub zabytek ktory wiecej stoi niz jezdzi zeby go miec przy sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracujesz, więc nie jesteś turystą. Nie masz prawa poruszać się po UK polskim autem. I to że polecisz do PL nie ma znaczenia. Liczy się czas od kiedy Ty jesteś w UK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Liczy się czas od kiedy Ty jesteś w UK.

 

dokładnie ich nie obchodzi bilet z promu czy tunelu

sprawdzają to po NIN od kiedy były wpłacane składki i płacony podatek

 

Więc złomek nie wprowadzaj ludzi w błąd pisząc że liczy się czas od wjazdu samochodu ...

bo już tacy byli co tak kombinowali właśnie 2 razy w roku na urlop do polski

i znowu można było jeździć bo przecież samochód dopiero co wjechał do angli

dlatego teraz nawet nie patrzą na bilety z promu

tylko biorą dane kierowcy i sprawdzają jak długo pracuje na wyspach

Edytowane przez matho78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wprowadzam w błąd tylko takie informacje dostałem od angola. To może jeszcze nie mogę jeździć samochodem polskim tutaj gdy on nie jest na mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mogę jeździć samochodem polskim tutaj gdy on nie jest na mnie?

zgadza się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym lepiej ze nie jest na Ciebie. ale musisz miec pisemne pozwolenie chyba.

jak nie jest na Ciebie to zawsze mozesz powiedziec ze tata czy brat czy ktos tam przyjechali na wakacje ale musieli szybko wracac do pl i polecieli samochodem i zostawili auto na kilka miesiecy i ze wraca niedlugo je zabrac.

a to ze nim jezdzisz od czasu do czasu no to trzeba ruszyc auto zeby sie nie zastalo :)

ogolnie zalezy jak traktuja polskie blachy u Ciebie w miescie. wiem ze duze miasta czepiaja sie i to sporo. ale w mniejszych miejscowosciach przymykaja na to oko. u mnie ciagle widze te same pl auta od kilku lat i jakos jezdza bez problemu.

aczklowiek muszisz byc swiadom zagrozenia jakie niesie z soba jezzdzenie na pl blachach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może jeszcze nie mogę jeździć samochodem polskim tutaj gdy on nie jest na mnie?
wyczuwam tu pewną nutkę "buntu" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nie wprowadzam w błąd tylko takie informacje dostałem od angola. To może jeszcze nie mogę jeździć samochodem polskim tutaj gdy on nie jest na mnie?

ale wytlucz mi prisze po co Ci polski samochod tu taj??? Jak i tak piszesz ze w maju chesz go znowu do PL wywiesc nie czaje tego wogole jak dlamnie to sie mija z celem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale wytlucz mi prisze po co Ci polski samochod tu taj??? Jak i tak piszesz ze w maju chesz go znowu do PL wywiesc nie czaje tego wogole jak dlamnie to sie mija z celem
jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o $$$ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszta Marcin. jak mialem bore to ja za mniejsze auto placilem tutaj ubezpieczenia 550 funtow a szwagier za passata w pl 1500 zl. rozniki te same, znizki te same

do tego dolicz koszta przegladu - w pl 100 pln a tutaj okolo 40-50. do tego w pl nie masz podatku a tutaj masz.

wiec suma sumarum troche oszczednosci (kilka lat temu) bylo.

a co do komfortu jazdy z kiera po zlej stronie to ja jezdzilem prawie 2 lata i nie bylo najmniejszych problemow. nawet fajnie sie jezdzilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale wytlucz mi prisze po co Ci polski samochod tu taj??? Jak i tak piszesz ze w maju chesz go znowu do PL wywiesc nie czaje tego wogole jak dlamnie to sie mija z celem

 

ponieważ mam do przewiezienia parę rzeczy z polski a wynajęcie busa mi się nie opłaca, a wykupienie dużego bagażu dla 4 osób wiąże się z kosztami wiec taniej mi jest to ściągnąć tutaj, własnym samochodem

 

jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o $$$

 

masz racje szukam oszczędności :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panikujecie!

Jakim cudem długość płaconych składek może mieć wpływ na to jak długo auto jest w UK?!

Czy to że place składki 6 lat świadczy o tym że auto jest też 6 lat? Przecież mogłem tydzień wcześniej przyjechać tym autem.

Szwagier jeździł tu rok i nigdy kłopotów nie miał. Forumowicz Marcin język to chyba z 5 lat.nigdy żadnej kontroli.nigdy nie miał problemów.Ale też nie miał mandatów czy przekroczen.

I tak jak Robert pisze koszta utrzymania pl samochodu są niższe.

Znajomy Czech jezu tu już z 6 lat a6 i dalej jeździ. Nigdy nie słyszałem żeby komuś samochód wzięli z powodu blach. A kilku znanych mam co jeżdżą jakiś czas tutaj. Na forum też nikt nigdy nur napisał że mu samochód zabrali.

Oczywiście przepisy przepisami A życie życiem.... lepiej tu mieć auto lewobiezne Ale są przecież zarejestrowane samochody z kiera po lewej stronie i dają rady jeździć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyczuwam tu pewną nutkę "buntu"

 

bo juz wymiekam przy tych wszystkich komplikacjach zeby rodzine tu sciagnac :(

 

juz nawet sie zastanawiam czy wszystkiego nie odkrecac ale troche pieniedzy juz w to wladowalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie cykaj. jedz. ale badz przygotowany ze bedziesz musial ewakuowac auto wczesniej do pl.

slyszalem o takich co policja zatrzymala, pytala sie jak dlugo sa i pouczala. jak ktos pouczenie mial w d.... i znowu go zatrzymali to wtedy zaczynaly sie klopoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi teraz generalnie o przyjazd tutaj bo dziewczyna musi samolotem przylecieć i nie może samochodem a później to będę się martwił co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszta busa: 7m3 to max 400 funciaków. Koszta przyjazdu autem z bagażem? :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności