Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

Parsleyfright Jacek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem własnie Insygnie na 20 i jak zaparkowała obok mnie to musiałem wyjść i zobaczyć co to za rozmiar kola bo kozacko wyglądała..niektóre samochody na dużej felce super wyglądają i insygnia jest takim samochodem :) 20 to dobra decyzja :dance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym się czepiał ale w ostatniej survey dla Which? właściciele ocenili Insignię jako najgorsze auto w swojej klasie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he he co Wy wiecie o malym spalaniu... we wrzesniu wracalismy z wakacji i wierzcie czy nie przy stalej predkosci 75 mil/h spalanie srednie najnizsze jakie mi wyszlo 7.5l/100....:jasne. A co do AUDI A6 2.7 kumpel kupil w manualu spalanie 11l w miescie i 6.5 na trasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolejne moje pytanie odnosnie podrozy samochodem z Polski do Anglii.

 

Jakie warunki trzeba spelnic zeby bezpiecznie i bezproblemowo przejechac te trase? Bo doszly mnie sluchy ze we Francji musze miec alkotest bo za brak grozi manadat. A pytanie z innej beczki to czy moge sobie wziasc w baniak rope i w niemczech ja wlac na jakims parkingu gdzies tak po przejechaniu prawie calych Niemiec??

 

I jesli macie jakies porady odnosnie takiej trasy to chetnie bym je uslyszal bo jestem w tej kwesti zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wal alkomat, francji jak do dunkierki to nawet nie zauważysz bo to raptem z 20 minut, a paliwa w baniaku na promie nie możesz mieć, i to samo tyczy się Niemiec o ile nic się nie zmieniło, ropę taniej kupisz w belgi na stacji, fajki to 4 kartony na łeb przez Niemcy

Edytowane przez TheBrave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, nie wydawaj 2.5 na alkomat, lepiej 90 euro jak Cię zatrzymają :wmorde

A patroli trochę się kręci....

Paliwa możesz mieć max 20 litrów ale w karnistrze, żadnej plastikowej beczki.

Edytowane przez adam75pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz Adaś w Teleexpressie mówili o tym w związku z propozycją wprowadzenia tego w Polsce i powiedzieli że Francja wymaga ale nie karze, po za tym na wuposażeniu auta powinno chyba być to co jest obowiązkowe gdzie pojazd jest zarejestrowany , jakaś taka chyba unijna dyrektywa jest.

 

Co do patroli to jakoś we Francji poza portem to nigdy żadnego nie widziałem, no może raz !

To chyba jakaś zorganizowana akcja, taka akcja ?

 

Co do paliwa to bardzo dziwne, bo pamiętam jak zawsze Niemcy się czepiali o paliwo ale może coś się zmieniło od tego czasu

Edytowane przez TheBrave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po za tym na wuposażeniu auta powinno chyba być to co jest obowiązkowe gdzie pojazd jest zarejestrowany

Konwencja wiedenska, bodajże z 1955 roku zakłada że auto posiadające wymagane wyposażenie w kraju rejestracji może legalnie się poruszać po całej Europie.

Życie jednak inaczej się toczy.

Francuzi są uczuleni na angoli i walą mandaty jak im książka podaje. Brak kamizelki, naklejek na lampach równa się z mandatem 90 euro a "alkomatu" 11 euro ale nie są zobowiązani tego ostatniego wlepić. Zbytnie przekroczenie prędkości to nawet natychmiastowy ban na prowadzenie auta we Francji na 30 dni. Jak nie masz na pokładzie drugiego kierowcy który może prowadzić auto, laweta + koszta parkingu i wróć za miesiąc.

Teoretycznie nie musimy mieć nawet trójkąta bo tu on nie jest wymagany i wprzypadku kontroli i chęci wręczenia mandatu przez policjanta w obcym kraju, powinniśmy go zapłacić, nic nie podpisywać i zgłosić się do consulatu po odzyskanie kasy. Kratę wódy temu co się tego podejmie z sukcesem.

Jeśli chodzi o paliwo to makx 20 litrów jest dozwolone w całej EU a opowieści dotyczące kar za dodatkowe paliwo dotyczą tych co przewożą je w plastikach lub nadmiernej ilości. Osobiście nie rozumiem po co to robić, 20l wiele nie oszczędzi a tylko obciąża auto niepotrzebnie i ryzyko wylania i pobrudzenia auta nie jest tego warte. Również nie rozumiem jak można zatrzymać się na autostradzie z powodu braku paliwa :wmorde Jeśli nie masz kasy na podróż to zostań w domu, 2 dni temu na M4 koło Heathrow widziałem Polaka który maszerował poboczem do auta na awaryjnych z bańką w ręku. A z 10 mil wcześniej service miał. Co chciał zaoszczędzić na tankowaniu droższego paliwa to wydał 2x tyle na bańkę + spacer ze 3 mile :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka.

Dzieki za odpowiedzi. Co do kosztow o ubezpieczenie to pomiedze 2.0 a 2.7 jest raptem £50 roznicy wiec to luz. Gorzej juz z road taxem bo to prawie £100. Tak autko przewaznie bedzie jezdzilo po nieszczesnym Londynie wiec chyba pozostane przy tym 2.0 i zrobi sie czipa na 200 ;)

Co do spalania to jakos na to tu nie patrze bo ile ma wziasc to tyle wezmie (w paszczurze) ale wazna jest dla mnie trasa - jak sie bedzie lecialo do PL to lepiej zeby bylo jak najmniej.

 

Co do kolegi od pytania o paliwo to moze sie przejmuje ze sie w niemcowni nie dogada na stacji dlatego chcialby tam nie tankowac - nie wiem. Ja to zawsze tankuje na ostatniej tankszteli przed PL bo maja duzo lepsze palifko.

pozdrowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konwencje swoją drogą, a ja tam wolę mieć w aucie to co wymagane i mieć spokój. Niby nigdy jeszcze odpukać nie miałem kontroli za granicą, nie licząc kochanej Polski, ale jakby co to mam co trzeba i przynajmniej z tego tytułu nie będzie problemu. A jak wiadomo, jak chcą to znajdą więc po co dawać samemu powody. Zwłaszcza, że jeździ się co jakiś czas, a graty kupi się raz i są cały czas.

Dla mnie np. alkomat jest totalnie zbędny bo nie piję, ale skoro takie przepisy to kupiłem. Mimo, że Francji tylko kawałek, ale nigdy nie wiesz, a jak Adam wspominał Francuzi lubią gnębić angielskie auta. Tak samo wielu Polaków nie zważa na zmianę padania wiązki reflektorów - ja zawsze przedstawiam przesłane i spokój i to nie tylko robię bo przepisy, ale też dlatego, że nie chce nikogo oślepiać. No ale ludzie są różni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radior, jak auto potrzymasz z 5 lat to koszt dodatkowy taxu będzie z 700 funtów. Ile wydasz na mody podniesienia mocy w 2.0? A i ryzyko wpadki z insurance też odpadnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku 20 fajne nie powiem ale te 18 to lipne ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Ja będę jechał polskim samochodem. A o paliwie wspomniałem z tego względu ze mam je za darmo :D od kolegi:D i dlatego się pytam. Na pełnym zbiorniku zrobię ok 1000-1200 km a mam 1700 wiec chciałem na te 500 w baniaku przewieźć ale skoro się nie opłaca to po prostu wymienię sobie pieniądze na euro i zatankuje w Belgi.

 

A ten alkotest mogę kupić w Polsce na orlenie? Bo widziałem kiedyś takie cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz ale pamiętaj że muszą być 2 sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sam z dzieckiem jadę i muszę mieć aż 2 sztuki?? Dobrze ze to nie takie drogie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziecko przeciez nie pije;)ale w przepisach jest ze musza byc dwa.niezaleznie od tego ile osob podrozuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kamizelki odblaskowe? jedna czy tez dwie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież w opakowaniu są dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamizelek tyle ile pasażerów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności