Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

Jak znajdę to pokaże Ci jak legalnie uniknąć płacenia tv licence.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak znajdę to pokaże Ci jak legalnie uniknąć płacenia tv licence.

 

 

 

Prosze

Tylko trzeba być wyszczekanym i się ich nie bać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sławek , ja nigdy przez prawie 10lat jak w uk jestem nie zapłaciłem im złamanego grosza

 

i jak na yt widzisz nic nie mogą ci zrobić , chyba że dziecko otworzy drzwi i wpuści kundla do domu a ten zobaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz sie czym chwalic!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś jakieś doświadczenie z firmą Mapfre/Abraxas oferującą przedłużenie gwarancji na auto ?

Mam wykupioną ich usługę, przydarzyła się awaria samochodu i czuję że się na mnie wywalą po całości .Gwarant zabrał auto do serwisu na lawecie.

Auta zastępczego już mi nie dali, choć awaria zgłoszona w środę rano . Argument : Auto zastępcze należy się , jeżeli czas naprawy przekracza 8 godzin. Sęk w tym , że chodzi o fizyczny czas naprawy , a nie liczy się czas oczekiwania auta na naprawę w serwisie(który jest zawalony robotą).

Ciekawe jak będzie z fakturą za naprawę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz sie czym chwalic!!!

 

ale sie wyrwałeś w niedzielny poranek, mój post cię obudził?

 

tu sie nikt nie chwali tylko stwierdzam fakt , a czy ty zdajesz sobie sprawę że niektórzy nie oglądają tv bo nie potrzebują patrzeć na wieczne reklamy , powtórki i mało ciekawe programy o aukcjach dupereli lub domów i tak non stop w uk tv

 

tak od 10 lat nie oglądam tv a samo posiadanie odbiornika telewizyjnego nie kwalifikuje sie do płacenia abonamentu

 

ale jak uważasz że to coś złego możesz płacić 2 abonamenty nikt ci nie zakazuje

Edytowane przez TheBrave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam sporo ludzi ktorzy nie placa tv license i zyja. Ale z drugiej strony to 145 funtow na rok.moim zdaniem dla takiej kwoty nie warto ryzykowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacku pewnie że nie jeśli oglądasz , ja nie oglądam a sławek jasno napisał że na razie nie ogląda i w najbliższym czasie nie planuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie zapłacić...tak jak kolega pisze..każdy nośnik który może odbierać tv podlega opłacie licencyjnej a teraz to ci nawet udowodnią że smartphonem możesz to robić...więc że by my mieć święty spokój...się płaci...

Żeby jasność była na początku jakieś 8 lat temu nie płaciłem bo po prostu nie wiedziałem że coś takiego jest i przyszła kontrola..zaraz jakoś 2-3 miesiące po wprowadzeniu się...jak to człowiek na początku słaba robota i dużo godzin robił wiec nawet nie miałem tv ani kompa wiec przyszli popatrzyli i poszli...kary nie dali.

Natomiast intryguje mnie możliwość nie zapłaty..jakie warunki trzeba spełnić żeby nie płacić ?

Edytowane przez Beart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba będzie zapłacić...tak jak kolega pisze..każdy nośnik który może odbierać tv podlega opłacie licencyjnej a teraz to ci nawet udowodnią że smartphonem możesz to robić...więc że my mieć święty spokój...się płaci...

 

ale najpierw muszą udowodnić że tym smartphonem oglądałeś coś w transmisji na żywo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie powiem ci tak jak 6 lat temu żem direct debit ustawił na nich tak się sprawą przestałem interesować i taka jest prawda, telewizor mam więc płace.

Tak na marginesie na tym wideo z youtube to widzę że jak im powiesz ze nie płacisz to non stop wysyłają swoich debt kolekcjonerów hehe

Edytowane przez Beart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MICHAŁ tylko to sie płaci za oglądanie na żywca a nie za posiadanie telewizora, ale ok każdego indywidualne podejście

 

jak zacznę oglądać tv to zacznę płacić bo tak trzeba a w innym przypadku nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na filmie, samo posiadanie tv nie kwalifikuje się do płacenia. Jeśli masz podpięty do odtwarzacza nie musisz płacić. Jak nie masz tv ne plac.kolega nie miał długo tv i nie płacił.napisał list że nie ma, przyszli sprawdzili i spokój.

Jeszcze sprawa jest ze jak kupisz tv to podajesz swój adres. I wtedy pewnie się znów odezwa. Albo podać inny adres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za dawnych dobrych czasów w uk to jak sie miało polską tv to też nie trzeba było płacić ;)

 

Sławek nie masz TV to nie płać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Prosze

Tylko trzeba być wyszczekanym i się ich nie bać.

dla mnie to troche pojechane. Ci ludzie wykonują swoją pracę. w taki czy inny sposób. może powinni się przy tym bardziej legitymować. nikogo nie bronię. ale jak ja bym był ma miejscu jednego z tych pracowników od razu powiedziałbym że nie życzę sobie nagrywania mojej osoby. nie wiem jak to wygląda w kwestii prawa więc mogę się mylić. ale jakbym potem zobaczył siebie na youtube to od razu wytoczyłbym takiemu krzykaczowi proces cywilny o to i o Anti-social behaviour. Bo nikt na pewno nie ma prawa na dzien dobry na mnie wylatywać z fuckoff itp. dla mnie tacy ludzie to hamy przez duże h nie mówiąc czegoś gorszego. wystarczyło zamknąć dzrzwi i do widzenia. a tu kamery, youtube, wyzwiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukajcie dalej wykrętów :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam ,bo jutro będzie pewnie musztarda po obiedzie

 

Miał ktoś jakieś doświadczenie z firmą Mapfre/Abraxas oferującą przedłużenie gwarancji na auto ?

Mam wykupioną ich usługę, przydarzyła się awaria samochodu i czuję że się na mnie wywalą po całości .Gwarant zabrał auto do serwisu na lawecie.

Auta zastępczego już mi nie dali, choć awaria zgłoszona w środę rano . Argument : Auto zastępcze należy się , jeżeli czas naprawy przekracza 8 godzin. Sęk w tym , że chodzi o fizyczny czas naprawy , a nie liczy się czas oczekiwania auta na naprawę w serwisie(który jest zawalony robotą).

Ciekawe jak będzie z fakturą za naprawę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla mnie to troche pojechane. Ci ludzie wykonują swoją pracę. w taki czy inny sposób. może powinni się przy tym bardziej legitymować. nikogo nie bronię. ale jak ja bym był ma miejscu jednego z tych pracowników od razu powiedziałbym że nie życzę sobie nagrywania mojej osoby. nie wiem jak to wygląda w kwestii prawa więc mogę się mylić. ale jakbym potem zobaczył siebie na youtube to od razu wytoczyłbym takiemu krzykaczowi proces cywilny o to i o Anti-social behaviour. Bo nikt na pewno nie ma prawa na dzien dobry na mnie wylatywać z fuckoff itp. dla mnie tacy ludzie to hamy przez duże h nie mówiąc czegoś gorszego. wystarczyło zamknąć dzrzwi i do widzenia. a tu kamery, youtube, wyzwiska.

 

no w kwesti prawa to wyglada tak ze mozesz filmować i nagrywać wszystko ( wymówka - dbasz o swoje bezpieczenstwo) i nastepny argument ze dana osoba wtargneła na twoją posesje

(sam jacku masz kamere zamontowaną )

 

po za tym walka idzie o to ze na świecie, nie szukajac daleko nawet tu w uk codziennie na ulicy umierają ludzie, chodzą głodne dzieci , itd a tu rzad opłaca mase nierobów i leni aby ci szpiegowali ludzi w ich własnych domach , zastraszali ich

 

 

a co na to policja - masz tutaj

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w kwesti prawa to wyglada tak ze mozesz filmować i nagrywać wszystko
ok ale udostepnianie tego do internetu bez mojez zgody to już na moje nie zgodne z prawem.

 

sam jacku masz kamere zamontowaną
mam znak informujący o cctv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuję, bo nie widzę przesłanek do płacenia. W Polsce też nie płaciłem do czasu nieposiadania TV ani radia, po zakupie TV zgłosiłem i normalnie płaciłem. I tu chciałbym zrobić w ten sam sposób. Pytanie, czy zgłaszać już teraz że nie mam i nie korzystam, czy olać temat i siedzieć cicho? List był do "ocupier", nie imiennie do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności