Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie, ma też do vw, ale szukam tego czego akurat nie opisal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie dostałem, ale od jakiegoś roku czy nawet dwóch są nowe zasady w ubezpieczeniu i road tax-ie. A ponizej mozliwe kary

 

 

A jak DVLA założy biżuterię na kolo to jeszcze dodatkowo pewnie ze 200 Pandow za ściągnięcie sobie zażyczą, a jeżdżą teraz dziady co miesiąc z kamerami.

wczoraj kupiłem tax myslalem ze mam do konca roku :) jak zmieniałem tarczke doszło do mnie ze cały grudzień jezdziLem bez road tax miałem szczescie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a remindera nie dostales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie, ma też do vw, ale szukam tego czego akurat nie opisal

 

 

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/dolkab.htm Kliknij "zmieniacze", następnie "oem" i zjedź na sam dół-przedostatni schemat pokazuje numery mini iso-takie zapewne masz w mfd, tak?

Teraz kliknij w ten wątek:

http://forum.vw-passat.pl/threads/58092-zamiana-wtyczki-w-kablu-zmieniarki

I tu w lewej rubryce z opisem "Stara"masz rozpiskę tych pinów mini iso ze schematu wyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę zetknąć na te linki na kompie, ale wydaje mu sie ze mówimy o dwóch różnych.

ja mam na myśli ta niebieską: forum.vw-passat.pl/threads/128497-2-w-1-(zmieniarka-i-ipod)-rozgaleznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a remindera nie dostales?

niestety nie bo papierow do DVLA ze zmienilem adres nie poslalem

byla przeprowadzka zaraz po dluzszy urlop w pl potem grudzien (swieta) jakos tak wyszlo . Napewno na stary adres poszlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
muszę zetknąć na te linki na kompie, ale wydaje mu sie ze mówimy o dwóch różnych.

ja mam na myśli ta niebieską: forum.vw-passat.pl/threads/128497-2-w-1-(zmieniarka-i-ipod)-rozgaleznik

No to ropiskę i schemat Ci podałem tej kostki- to jest niebieska mini iso. Taką samą mam w gammie od zmieniarki.

Wiesz co ja kiedyś do mojej gammy kupiłem taki kabelek z pudełkiem, który dawał mi wejście aux do mojej gammy. W to wpinałem mini iso ze zmieniarki, a mini iso od tego wpinałem do radia. Dzięki temu miałem podłączoną i zmieniarkę i aux razem do radia. Każde przełączenie cd powodowało przełączanie między aux, a cd. Teraz tego nie używam, bo mam xcarlinka, który zresztą działa tak samo-w niego wpiętą mam zmieniarkę, a on wpięty jest do radia.

O takie coś:

http://www.ebay.co.uk/itm/VW-AUDI-LINE-IN-AUX-adapter-MFD-MCD-CHORUS-CONCERT-0082-/150619375497?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item23119d4789

I dzięki temu słuchasz sobie raz zmieniarki, a raz dźwięku z aux bez żadnych dodatkowych przełączników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Patryk,

ja kupiłem kiedyś ten adapter do ipoda: http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=94423&d=1356979399

potem wrzuciłem zmieniarkę w podłokietnik i adapter poszedł do szawki, i tak wpadł mi w rękę któregoś dnia i pomyślałem, żeby coś pomodzić ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , panowie mam pytanie ... od jakiegoś czasu sprzęgło w pasku robiło się coraz twardsze , biegi wchodzą bez problemu ( nawet teraz )tylko ta twardość sprzęgła mnie zaczęła denerwować . Bardzo czuć różnicę jak przesiądę się do innego autka (audi mojej córy ) . Teraz jeszcze na dodatek zaczęło się poślizgiwać sprzęgło na 5-ce . I teraz pytanie czy trzeba wymienić sprzęgło, docisk,łożysko i to wystarczy ? czy 2-masa też mnie czeka ? Pytam bo ceny mnie prawie zabiły , nie ukrywam że bez 2-masy było by lepiej (taniej) . Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam

 

Ps. Trochę poczytałem , nic nie stuka i nie puka (skrzynia i 2-masa ) pedał drży - bardzo minimalnie , sprzęgło bierze tak w połowie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

zasada jest taka, ze wymieniasz wszystko w komplecie. jak nie zrobisz to pewnie cie czeka podwojna robota i rachunek. powiem tak moj ojczym nie mial zadnych objawow zwiazanych z dwumasa i w odlegolsci 600 km od domu BUM na swiatlach i nie ma napedu. wiec jak bedziesz robil lepiej miec DOBREGO mechaniora i jak on dobrze obejzy i stwierdzi, ze jest OK to zostaw, no ale ja bym robil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Patryk,

ja kupiłem kiedyś ten adapter do ipoda: http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=94423&d=1356979399

potem wrzuciłem zmieniarkę w podłokietnik i adapter poszedł do szawki, i tak wpadł mi w rękę któregoś dnia i pomyślałem, żeby coś pomodzić ;D

Najlepszym rozwiązaniem jest digital cd changer, czyli urządzenia typu x carlinka:

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_sacat=0&_from=R40&_nkw=digital%20cd%20changer%20vw&_sop=15

Wrzucam sobie muzykę na pena czy kartę pamięci i słucham, a jak chce cd to przełączam na radio np i od razu wciskam przycisk cd w radiu i już leci cd. I tak w kółko. A i Ipoda podłączysz bo urządzenia te mają aux.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek,napisz do Zibiego. On miał kiedyś dostęp do kompletów w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po powrocie i szczęśliwego nowego i takie tam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witojcie góralu :D

Wzajemnie i takie tam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podsumowanie wyjazdu:

 

W tamtym kierunki korki jak sam skur*****n na A2 od Hannoveru po Wrocław - skutek + 5 godz podróży - krócej chyba by było przez Turcję

 

Nowe żarniki do bety :jupi

 

Święta, święta i po świętach mi cukrzyca wyszła :dodupy

 

Powrót w strugach deszczu + gorączka i katar

 

Mocne postanowienie nie zabierania już nigdy żadnych pasażerów :kijemgo

 

Caddy nie chciał puścić ręcznegi i mruga mu kontrolka od płynu lub oleju... Płyn spradziłem - jest OK, olej nie bo nie miałem rękawic a nie chciałem sobie rąk brudzić. Za to umówiony już na serwis :)

 

Baterie do dalszego zapi****lu naładowane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega z doncaster sprzedaje swojego przeszczepa:lol

 

---------- Dodano o 21:32 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:32 ----------

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/120207-Luzne-pogawedki-na-kazdy-temat-zerknij-na-pierwsza-strone-%29/page12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zes dosypal koksu do pieca jacenty

a adam jeszcze dorzucil :lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo się wypaliło już to wcześniejsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo się wypaliło już to wcześniejsze...
:lol

 

---------- Dodano o 21:57 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:57 ----------

 

ale zes dosypal koksu do pieca jacenty

a adam jeszcze dorzucil

żadnego koksu prawdę napisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie mozemy pisac tutaj na nowo jesli chcecie panowie

czekam :D

Edytowane przez adamdonc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności