Skocz do zawartości
Sebancisz

Tuning CB

Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie to moze pomoc na zaklocenia. Paradoksalnie, czasem podpiecie bezp. pod aku jeszcze wzmaga zaklocenia, szczegolnie gdy sieje alternator. Niejednokrotnie takie powiedzmy gniazdo zapalniczki jest odfiltrowane, po przepieciu prosto na klemy pojawia sie swist narastajacy przy zwiekszeniu obrotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niejednokrotnie takie powiedzmy gniazdo zapalniczki jest odfiltrowane

 

W jaki sposób? Pierwsze słyszę o czymś takim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem CB bezpośrednio pod akumulator i zastosowałem filtr przeciw zakłóceniowy. Wcześniej korzystałem oczywiście z gniazda zapalniczki (tej z tyłu). Radio zbierało sporo zakłóceń i słabo nadawało. Okazało się, że po podpięciu pod przednią zapalniczkę radio odzyskało swoje właściwości. Zakłóceń było o 50% mniej.

Czym to mogło być spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche to dziwne bo przecież gniazdo zapalniczki też jest zabezpieczone bezpiecznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, ze przewody biegnace do tylnej zapalniczki przebiegaly blisko zaklocajacego urzadzenia albo w ten obwod wpiete bylo takowe ( blizej gniazda ). Co do odfiltrowania zapalniczki - nie wiem, nie wnikalem w budowe skrzynki/rozdzielacza, ale organoleptycznie sprawdzilem niejednokrotnie, ze tak jest. Mozliwe, ze po drodze gdzies siedzi jakis kondesator itp., w kazdym razie podpiecie bezposrednio pod klemy czasem powoduje dwa problemy : raz, sa bezposrednio polaczone z przewodami idacymi od alternatora ( jak ten zakloca, wiadomo jakie sa efekty ), dwa - sa zamontowane w instalacji blizej aparatu zaplonowego/przewodow ( fakt, najczesciej tego typu zaklocenia zbiera antena, ale jak gdzies plynie prad to wytwarza sie pole elektromagnetyczne itp. itd. ). Co by to nie bylo, czasem przez zapalniczke mniej zakloca, niz bezposrednio z aku. generalnie nie interesuja mnie opinie, ze z aku powinno zawsze byc lepiej, bo praktyka tego nie potwierdza. Moje auta poki co nigdy nie generowaly zaklocen, ale znajomym czasem pomagalem szukajac zaklocajacego urzadzenia i montujac nan porzadny kondziol - zadne magiczne tjuningi wtedy juz nie sa potrzebne, najczesciej ( nie zawsze da sie latwo usunac sianie od elektroniki ) najwet najprostsze radyjko ze slabiutkim ANL daje sobie rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy powiedzcie mi jak przerobić zasilanie z baterii 9V na zasilanie prosto z radia w mikrofonie Farun FD 1818 ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy powiedzcie mi jak przerobić zasilanie z baterii 9V na zasilanie prosto z radia w mikrofonie Farun FD 1818 ?

pozdrawiam

Musiał byś mieć wolny przewód w mikrofonie. Do tego stabilizator LM7809 i dwa kondensatory w środku radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolny przewód bym miał bo przerabiam z 6 pinów na 4 więc to nie ma problemu,a na ile wystarcza taka bateria 9V ?

oraz jeśli byś mógł to podeślij jakiś schemat jesli byś miał gdzies ;)

Edytowane przez yunivers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na ile wystarcza taka bateria 9V

Mam w mikrofonie Alan F16 taką bateryjkę i ok. pół roku wytrzymuje.

http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/unisonic/LM7824.pdf a tu masz serwisówkę z przykładową aplikacją. Stabilizator ma 3 nóżki. Patrząc od lewej - pierwsze to wejście +12V (bierzesz z CB po wyłączniku), środek to wspólna masa, prawa to wyjście +9V (dajesz na zasilanie mikrofonu). Do tego 2 kondensatory jak najbliżej stabilizatora - prosta sprawa.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności